Twitter: Türkiye’deki kullanıcılarımızın gizlilik haklarını savunmaya devam edeceğiz
Arama
Genel

Twitter: Türkiye’deki kullanıcılarımızın gizlilik haklarını savunmaya devam edeceğiz

twitter-policy

Twitter_logo_blueTwitter az önce Policy hesabından attığı tweetle kullanıcıların yanında olduğunu belirterek Şeffaflık raporuna atıfta bulundu.

Az önce Türkçe ve İngilizce atılan tweet şu şekildeydi; “Twitter Türkiye’deki kullanıcılarımızın gizlilik haklarını savunma ya devam etmekte kararlı. Güveninizi sarsmayacağız.” 

Twitter son açıklamasıyla kullanıcıların güvenini tazelemeyi amaçlarken, şeffaflık raporuyla da bunu pekiştiriyor. Yapılan açıklamayla Twitter kişisel bilgilerin paylaşımı konusunda duruyuşunu koruyacağı ama diğer konularda müzakereye açık olduğunu çıkarmak mümkün.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (9)
 1. Yasin Koç dedi ki:

  Amerika isteyince her bir haltı veriyolar da Türkiye isteyince gizlilik hakkınızı savunuyoruza mı geliyor olay 🙂 Kapatılması doğru değil ayrı mesele fakat siz bu meseleyi hesabı hacklenip yasadışı içerikle başı belaya giren insanlara anlatın. Şeffaflık raporuymuş! Yesinler şeffaflığını.

 2. huseyin dedi ki:

  Twitter Türkiye’yi tanıyana kadar, twitter kullanmıyoruz. Başka devletlere gelince onların yasalarını uyuyorlar. Türkiye’ye gelince kullanıcıların gizlilik hakkı oluyor. Hıhı, tabi..

 3. enes yerlikaya dedi ki:

  🙂 ee işin ucunda para oldumu herkez destekler

 4. Oguz dedi ki:

  Yok mu Obama’yi twitterdan tehtid edecek, delikanli bir turk twitter kullanicisi? O zaman da gizlilige saygi duyacaklar mi?

  http://mashable.com/2013/05/29/obama-threats-twitter/

 5. Hasan Değer dedi ki:

  Ne yani… Şimdi bizim Obama’ya küfür içeren bir metni twitter’da dünya tt’sinde 2-3 gün tutsak gizliliğimizi koruyacaklar mı?

 6. Cem Pirturk dedi ki:

  Öncelikle sayın Webrazzi yöneticilerinden yorumlara koyun filtresi koymalarını rica ediyorum.

  Zaten güzel ülkemin en büyük sorunu insanların bilmeden duyduklarıyla biliyormuş gibi ahkam kesmesi. Maalesef ülkenin başındaki yöneticiler dahil.

  Twitter, Google gibi uluslararası şirketlerin şeffaflık raporuna laf atanlar bir kere girip okudular mı acaba bunları?

  Obama hakkında küfür olsa diyen kişiler (ingilizce biliyorlarsa tabii) Twitter’da hiç arama yapıp baktılar mı acaba yazıyoruz ama Obama’ya giydirenlerde var mı diye?

  “Bilgisiz bir kimse, savaş davuluna benzer, sesi çok, içi boştur… ”

  Saygılar,
  Cem

  1. Batıkan dedi ki:

   Arkadaşlar dağılın toplum mühendisi bilge geldi.

   1. Bilal Burak dedi ki:

    AK insanlar online platformlara da gelirmiş. Şuraya bak ya burada bile propaganda yapıyorlar, kulis yapıyorlar. İnsanları olmadık şeylere yönlendirmeye çalışıyorlar. Ve bunlara inanan insanlar var ne yazık ki…

  2. idris dedi ki:

   cem,

   sen neyin kafasını yaşıyorsun be kardeşim başkaları yapınca iyide senin devletin yapınca özgürlüğünmü elinde gitti?.. suriye hava ihlali yapar uçak düşürülür niye düşürüldü dersiniz adamlar özelini ulu orta paylaşır devleti hiçe sayar sonra bunun adı özgürlüklerimizi kısıtlamak olur.. hadi abicim sen bi git hava al gel..

Bir Yorum Yazın