iOS'ta 300 binden fazla indirilen TripTrap, Android kullanıcıları ile buluştu

iOS'ta 300 binden fazla indirilen TripTrap, Android kullanıcıları ile buluştu

triptrapOcak 2014'te iSlash oyununun yapımcısı yerli oyun stüdyosu Duello Games tarafından ilk olarak iOS platformunda kullanıcıların beğenisine sunulan TripTrap'in geçtiğimiz hafta içerisinde Android versiyonu  yayınlandı.

iSlash oyunu ile çıkış yaparak küresel olarak milyonlarca indirilmeye ulaşan oyunun ardından ekip TripTrap ile aynı başarıyı göstermek istediğini aktarmıştı. TripTrap'in Android versiyonunun çıkması şerefine iOS platformunda haftasonuna özel olarak bedava indirilebileceğini duyuralım.

Yayınlanmasının ardından 1,5 ay gibi bir süre geçen oyun, ekibin aktardığı bilgiye göre iOS platformunda 300 binden fazla indirilmiş.

Bu indirilme sayısıyla birlikte 30'dan fazla ülkede Bulmaca (Puzzle) kategorisinde birinci sıraya yüklesem başarısını göstermiş. Duello Games'in TripTrap'te herhangi bir yayıncı (publisher) firmayla çalışmadığını ve oyunun reklam ve tanıtım faaliyetlerini kendilerinin yürüttüğünü göz önüne alırsak oldukça iyi bir başarıyı 1,5 aylık zaman diliminde yakaladıklarını söyleyebiliriz.

triptrap

Oyun yayınlamadan önce  Apple tarafından feature edileceği bilgisi ekiple paylaşmışlar ve oyun tüm dünyada kullanıcılarla buluştuktan sonra Apple tarafından 100'den fazla ülkede "Best New Games" kategorisinde tanıtılmış.

Apple'ın Türkiye'den yayınlanan ve ücretli bir oyunu 100 den fazla ülkede "Best New Games" kategorisinde feature etmesini de ciddi bir başarı olarak gösterebiliriz çünkü orada süreç tamamen Apple'ın kontrolünde gerçekleştiğini ve onların uygulamalarını belirlediklerini söyleyebiliriz.

Tüm bu gelişmelerin ardından ekip oyunu Android kullanıcılarının da beğenisine sundu. Oyunu haftasonuna özel iOS versiyonunu bedava olarak buradan indirebilir, Android versiyonunu ise buradan ulaşabilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.