PlusClouds TTNET iş birliğiyle KOBİ'yi buluta taşımak istiyor
Bulut Bilişim

PlusClouds TTNET iş birliğiyle KOBİ'yi buluta taşımak istiyor

Bulut bilişim odağında hizmet veren PlusClouds'u Sosyal Garaj programımızı izleyenler hatırlayacaktır. Özgür‘ün konuğu olan Barış Bulut PlusColuds'u detaylıca anlatmıştı ve yeniliklerin beklediğini söylemişti.

PlusClouds, TTNET ile yaptığı anlaşmayla KOBİ'lere hazır web sitesinde, CRM ve ERP yazılımlarına ve içerik yönetim sistemlerine kadar geniş bir ürün yelpazesinde bulut tabanlı destek verecek.

KOBİ'lerin yazılımları satın alması yerine kiralamasına yardımcı olan platform, ihtiyaç duyduğu kadarını kullanmasına dolayısıyla kullanmadığından ayırarak tasarruf etmesini sağlamış oluyor. Ayırca internete bağlı her noktadan yazılımların kullanabiliyor olmasıysa KOBİ'ye önemli bir esneklik kazandıracaktır.

Yazılım mağazasında geniş ürün çeşidiyle dikkat çeken 14 kategoride sunucular hariç 88 ürünle hizmet veriyor. Ürünleri çözüm ortakları aracılığıyla sunan Plusclouds'un ayrıca sunucu hizmeti de bulunuyor. Girişimin 5 ayrı pakette sunucu hizmetiyle ilgilenenler buradan ulaşabilirler.

İlgilenenler PlusClouds'un yazılım mağazsına buradan ulaşabilirler, TTNET'in PlusClouds için hazırladığı sayfaya ise buradan ulaşılabilir.

 

plusclouds-ekran-goruntusu

 

Yorumlar (4)
 1. Sinan K. Sinan K.

  Girişimcilere bedava sunucu hizmeti vererek destekleyen.. projeleri ile ilgili fikirler veren müthiş bir şirket.. umarım çok çok iyi yerlere gelirler.

  1. Harun Barış Bulut Harun Barış Bulut

   İlginize çok teşekkürler Sinan bey, bir şeyler başaracaksak hep beraber başaracağız.

 2. Girişimci destek politikalarına Sosyal Garaj programında yorum yapmıştım. Gerçekten takdire şayan.

  Yalnız bir şeye değinmek istiyorum. Sitelerine girdiğimde Ttnet'in logosunun kendi logolarının önünde gösterilmesi beni rahatsız etti.

  Bu ttnet'e olan gıcıklığımın yanı sıra, sanki böyle bir şey kabul edilebilir değil. Önce firmanın logosu olması gerektiğini düşünüyorum. Tabi bu yorumu marka yönetimindeki masterıma dayandırmıyorum. Sıradan kullanıcıyım, bu olaylardan pek anlamam ama bu konuya bir el atılması gerektiğini düşünüyorum.

  1. Harun Barış Bulut Harun Barış Bulut

   Mete bey hassasiyetinizi anlıyoruz. Bu kararı alırken açıkçası çok düşündük ve stratejik olarak karar verdik.

   İronik bir şekilde doğru bir karar olduğunu da doğrudan satışlarda görüyoruz zira sizin gibi bizi tanıyan kişilerin haricinde hedeflediğimiz segmentteki müşterilerin bakışını ciddi anlamda etkiledi.

   Yine de bu konuyu tartışmak isterseniz bir gün kahve içmeye bekleriz.

   İyi çalışmalar dilerim