Dijital hikaye anlatıcılığı - Storytelling, Alemşah Öztürk'ün ağzından Webrazzi: Dijital'14 Konferansı'nda!
Etkinlikler

Dijital hikaye anlatıcılığı - Storytelling, Alemşah Öztürk'ün ağzından Webrazzi: Dijital'14 Konferansı'nda!

Pazarlamanın gündemden hiç inmeyen konularından hikaye anlatıcılığı yani orjinal adıyla Storytelling, yabancı olmadığımız bir konu olmasına rağmen kültürümüzde geçmişi o kadar da yaygın değil. Büyükler bir zamanlar sıkça kullansa da evvel zaman içindeyle başlayan hikayeleri, şimdilerde bulmak neredeyse imkansız. Belki de bu yüzden hikaye anlatıcılığına merağımızı tamamlayamıyoruz.

Hikaye anlatıcılığına merağımızı tamamlayamamamızın aslında en büyük sebebi değişen mecralar. İlk zamanlarda büyüklerden dinlenilen hikayeler sonrasında kitaplara, e-kitaplara dönüşmüş durumda. Pazarlamadaysa durum hemen hemen aynı. Tek yönlü hikaye anlatımı televizyon reklamlarından dinamik hikaye anlatımına yani  dijital hikaye anlatımına doğru ilerliyor...

Sözü çok fazla uzatmayalım ve bundan sonrası için sözü Alemşah Öztürk'e bırakalım...

19 Mart 2014, Çarşamba günü Point Hotel Barbaros'ta gerçekleşecek Webrazzi: Dijital'14 Konferansı'nda hikaye anlatımı (storytelling) konusunu 41? 29!'un Ajans Başkanı aynı zamanda Chief Happiness Officer'ı Alemşah Öztürk'ün ağzından dinlemek istiyorsanız, gecikmeden kaydınızı gerçekleştirin. Eğer kaydınız zaten tamamlandıysa Webrazzi: Dijital'14 Konferansı'nda görüşmek üzere... ;)

Yorumlar (1)
 1. Göksel Gürsel Göksel Gürsel

  Bir konuda gerçekten tedirginlik duyuyorum. Öncelikle bu bakış açım / yorumum lütfen Alemşah Bey'e kişisel olarak algılansın istemiyorum. Şahsen kendisini takip ediyor ve blogunu da keyif alarak okuyorum.

  Ancak çok üzgün olduğum nokta da şu: Storytelling kavramını Türkiye'de çok güzel yerlere taşımış, bir masalcının ruhaniyetini taşıyan, akademik olarak altyapısını da almış çok değerli insanlar varken;

  1) Webrazzi neden çok iyi kullandığını düşündüğü dijital araçları, bu insanları bulmak için kullanamıyor?

  2) Neden bu tarz konularla ilgili talep / ilgi söz konusu olduğunda "Ben bu konuyu bilmiyorum ama bu konuya hayatını veren birilerini tanıyorum. Sizi onlara yönlendiriyim." diyemiyor?

  3) Neden her el değmemiş güzel kavramı, pazarlamanın kavramı / bilgiyi sindiren değil tüketen dünyasına kaptırıyorsunuz ya da buna izin veriyorsunuz?

  Birbirlerinin mesleklerine / hayallerine / uğraşlarına destek olan, saygılı olan, birbirlerinden yardım alan, PAYLAŞAN insanlar olmanız dileğiyle. Yoksa trend takibi yaparak ve portföylere yeni yeni konular ekleyerek (5-10 powerpoint slaytı daha ekleyerek, 1-2 yabancı kaynak daha okuyarak) insan biriktiremeyeceksiniz.

  Ya da gezegeni güzel bir yere çeviremeyeceksiniz.

  Sevgilerle,