Apple yeni iPhone için Air yaklaşımını benimseyebilir mi?
Teknoloji

Apple yeni iPhone için Air yaklaşımını benimseyebilir mi?

iPhone 6 video shotApple'ın, yeni iPhone'u bu yılın sonunda piyasaya sürmesi bekleniyor. Yeni iPhone'la ilgili tasarımcı Sam Beckett, "iPhone Air" konseptiyle prototip bir çalışma yapıp videosunu YouTube'a yüklemiş..

Sam Beckett'in YouTube'dan paylaştığı tasarımda, iPhone 6, iPhone 5S'ten yüzde 8 oranında daha büyük. Bu şekilde yeni iPhone'a yüzde 17 oranında daha büyük bir ekran ve yüzde 68 oranında daha fazla piksel sağlanıyor. Beckett yeni iPhone'un 4.7 inch ekranının 1920x1080p çözünürlüğü destekleyeceğini ön görmüş.

Beckett'ın tasarımında safir kristal Corning Gorilla Glass'ın yerini almış. iPhone Air'da daha hızlı bir A8 çipi ve 10 megapiksel kamera var.

Beckett'in yeni tasarımında iPhone 5S'e bağlı kalmış. Ancak tabii ki Apple'ın bu tasarım yaklaşımını benimseyip benimsemeyeceğini bilemeyiz. :)

Yorumlar (4)
 1. Kemal Kaya Kemal Kaya

  Apple Air konsepti üzerine daha çok kafa yoracağını düşünüyorum. Eskiden küçük telefonlar popülerdi, şimdiyse büyük ekran isteniyor. tabi önemli kriter hafif olması ve Apple bu işi iyi biliyor.

 2. Mehmet Mehmet

  Diğer konsept videolarına bakınca daha olası gibi duruyor.

 3. Osman Homek Osman Homek

  çift kamera olduğu gibi, çift ekran olsa ne güzel olur??

  hatta katlanabilse, açıldığında mini-mini ipad olsa..

 4. Neredeyse mevcut tasarımın aynısını yapmış. Hiç bir yenilikçi yanı yok malesef.

Webrazzi Kariyer
Bütün Pozisyonlar
Webrazzi Etkinlikleri