TTNET Müzik Lookin ile albüm kapaklarından müziğe ulaşın
Mobil

TTNET Müzik Lookin ile albüm kapaklarından müziğe ulaşın

Türkiye'nin önde gelen online müzik dinleme servislerinden birisi olan TTNET Müzik, Lookin ismini verdiği yeni mobil uygulamasını kullanıcıların hizmetine sundu.

Yenilikçi bir uygulama olduğunu söyleyebileceğimiz TTNET Müzik Lookin ile müzikseverler, TTNET Müzik abonesi olmadan dahi istedikleri albüm kapağını cep telefonu ve tabletleri ile tarayarak albümün içerisinde yer alan şarkıları belirli süre dinleyebiliyor ve şarkı listesine ulaşabiliyor.

TTNET Müzik Lookin uygulamasının TTNET Müzik uygulamasından farkı konusunu açıklamamız gerekirse, TTNET Müzik abonesi olmadan da TTNET Müzik Lookin uygulamasını kullanabilirsiniz.

Lookin sisteminde şu anda yaklaşık olarak 80 bin albüm kapağının kayıtlı olduğu TTNET tarafından aktarılan bilgiler arasında ve gün geçtikçe servise yeni albüm kapakları eklenmeye devam ettiğini söyleyebiliriz. İçeriğini merak ettiğiniz albümün kapağını telefonunuzun veya tabletinizin kamerasıyla tarayarak uygulama üzerinden albüm içerisindeki şarkıların listesine ulaşabiliyorsunuz ve şarkıların 30 saniyelik versiyonlarını dinleyebiliyorsunuz.

ttnet-müzik-lookin ttnet-müzik-lookin-murat-boz

 

 

Albümdeki şarkıların tamamını sınırsız dinlemek istiyorsanız Lookin üzerinden TTNET Müzik uygulamasını yönlendiriliyorsunuz ve o ekranda kendinize uygun TTNET Müzik üyeliğini seçerek tarattığınız albümdeki şarkıları ve uygulamanın veritabanında bulunan onbinlerce diğer şarkının tamamını ücretsiz bir şekilde dinleyip, indirebiliyorsunuz.

Yazıyı hazırlarken uygulamanın nasıl çalıştığını denemek adına bilgisayar ekranından bir tarama işlemi gerçekleştirdiğimi ve çok kısa bir sürede albümü bularak şarkıların tanıtım versiyonunu dinlediğimi söyleyebilirim.

TTNET MÜZİK Lookin uygulaması şuanda yalnızca iOS platformu için mevcut ve iPhone veya iPad tabletler üzerinden kullanılabiliyor. Lookin uygulamasını buradan indirerek deneyebilirsiniz.

Yorumlar (3)
  1. Halil Çolak Halil Çolak

    Çok güzel bir uygulama bence deneyecegim birazdan. Bu tür yenilikleri bizlere sunduğunuz için teşekkürler webrazzi ekibi.

  2. Çok garip, ancak belki mantıklı bir açıklaması vardır.

    Türk Telekom Pilott'a kabul olan girişimlerden "Media+" bu uygulamanın aynısını yapıyordu. Bu anlamda Türk Telekom kendisine başvuran bir girişimcinin fikrini kendi markasıyla hayata geçirmiş oluyor.

    http://www.pilott.com.tr/girisimler/birinci-faz-girisimleri.aspx

    1. Evet pilott içinde bunun gibi işbirlikleri yapmak isteyenler için olanak sunuldu. Fikir kendi başına boştu. ttnet ile anlam kazanmış. parası neyse vermişlerdir.