Çocuklar için dijital masallar yayımlayan Öykü Bahçesi açıldı

Çocuklar için dijital masallar yayımlayan Öykü Bahçesi açıldı

Öykü Bahçesi, okul öncesi çocuklara etkileşimli masallar anlatan yeni bir uygulama olarak yayına başladı. OptimePlus tarafından geliştirilen uygulama Türkçe ve İngilizce (Story Garden) olmak üzere iki dilde App Store'dan indirilebiliyor. Uygulama, ilk versiyonunda yardımseverlik temasıyla 3-6 yaş arasındaki çocukların okul öncesi eğitimini desteklemeyi amaçlıyor.

İki yıllık bir çalışmanın ürünü olan Öykü Bahçesi, okul öncesi çağındaki çocukları, Efecan ve arkadaşları ile birlikte doğayı koruyabilmek, hayvanlara ve insanlara yardım edebilmek için  bir maceraya çıkarıyor.

Akılı telefon ve tabletleri en çok sevenlerin başında belki de oldukça genç bir kitle var. 0-6 yaş arası yeni neslin bu cihazları en çok kanıksayanlar arasında olduğunu söylemek yanlış olmaz. Öyle ki, basılı dergi ve gazetelerin sayfalarına bile dokunmatik ekran muamelesi yapan bebekler görmeye hepimiz alıştık.

Hal böyle olunca, çocuklar için geliştirilen uygulamalar, mağazalarda sıklıkla yer bulmaya başladı. Ancak sözkonusu çocuklar olunca, uygulamanın yerel dillerde sunulması da önemli hale gelebiliyor. Bunun için yayında olan iki dile ek olarak Arapça versiyonunun da yakında yayına gireceğini söylüyor uygulamanın kurucu ortaklarından Hakkı Alkan. Öyküleri, çizimleri, animasyonları ve ses efektleri tamamen Türkiye'de hazırlanan Öykü Bahçesi içerikleri, pedagoglar tarafından onaylandıktan sonra yayına hazır hale getirilmiş.

öykü bahçesi

iPhone ve iPad için hazırlanan uygulama App Store'dan ücretsiz olarak indirilebiliyor. Yakın zamanda Android ve Windows Phone versiyonları da mağazalarda yer alacak uygulamayı yeni kullanmaya başlayanlar için ilk hikaye ücretsiz. Uygulama içindeki bazı alanlara erişim ücretli ancak fiyatlar uygulama içi minimum ücret üzerinden belirlenecek. Bundan sonra çıkacak olan yeni hikayelerde yardımseverlikten sonra, çevreyi koruma, temizlik gibi temalar yer alacak. Yıl için toplam 12 hikayelik bir seri planlanıyor. Hakkı Alkan, cihaz üreticileri, operatörler ve kamu kanallarıyla iş birlikleri yaparak ileride daha geniş bir kitleye ulaşmayı hedeflediklerini belirtiyor.

App Store'dan uygulamayı bu adresten indirebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.