Hepsiburada'dan aynı gün teslimat hizmeti
E-Ticaret

Hepsiburada'dan aynı gün teslimat hizmeti

E-ticarette hizmetlerini çeşitlendirerek rekabet avantajı elde etme konusunda Hepsiburada'da önemli bir adım geldi. Bugün Teslimat adıyla duyurduğu yeni hizmetinde Hepsiburada İstanbul içerisinde gün içinde teslimata başlıyor.

Hızlı teslimatın ötesinde özellikle gün içerisinde çalışanların kargoyu teslim alma problemlerini azaltacak serviste 15:00'a kadar verilen siparişleri Hepsiburada 17:00 ile 22:00 arası teslim ediyor. 

hepsiburada-bugun-teslimat

Tüm ürünlerde geçerli olmayan sadece "Bugün Teslimat" logosunun bulunduğu ürünlerde geçerli olan servis için 7,90 TL ücret belirlenmiş. İstanbul içi kargonun normal teslimatta 4,56 TL olduğu göz önünde alındığında servisin fiyatı oldukça makul. Bu hizmetle alışveriş yapanlar sadece hızlı servis değil aynı zamanda akşam kargo hizmetinden de yararlanmış oluyorlar.

E-ticarette rekabetin hizmette yaşanacağı bir döneme doğru ilerliyoruz. Bu anlamda son haberlere baktığımızda da önce Kliksa'nın sonra Memlekettengelsin.com'un aynı gün teslimat hizmeti vermeye başladığını görmek mümkün. İlerleyen süreçte e-ticaret şirketierinin hangi adımları geleceğini birlikte göreceğiz.

Yorumlar (10)
 1. Hafta sonu bu hizmeti denedim. İstanbul içi aynı gün getirmeleri gerekiyordu. C.tesi öğlen aldığım ürünlerimi P.tesi akşam saatlerinde getirdiler.

  Bu servis bana göre başarısızdır,yine de hepsiburada tartışmasız en iyi marketimiz olmaya devam edecek.

 2. Hüseyin Aslan Hüseyin Aslan

  uydu alıcısı aldım 1-2 ay önce hepsiburada'dan 3 günde ancak teslim ettiler 24saatte kapınızda diye taahhüt ettikleri halde...İşin ilginç tarafı hepsiburada nın deposu ve kargo firması ile benim ev arasında 1 saatlik mesafe vardı .Telefon üstüne telefon,mail üzerine mail gönderdim ancak alabildim ürünü.

 3. Ümit Büyükyıldırım Ümit Büyükyıldırım

  E-Ticaretin müşteri ayağında iyileştirmesi en zor olan kısımlardan biri ürün sevkiyatı. Bunun farkında olan Amazon.com da havadan teslimat ve sipariş vermeden gönderim konseptlerini geliştirerek daha iyi müşteri deneyimi yaratarak farklılaşma çabası içinde.

  Hepsiburada.com da trendleri takp ediyor belli ki. Destek hattını arayarak yeni hizmetin sevk şeklini sordum. Teslimatlar kurye aracılığı ile yapılacakmış. Bu açıdan bakınca bu yeni bir hizmet türü değil. Ancak 7,90TL'lık gönderim ücretini dikkate alınca hizmet gerçekten cazip görünüyor.

  Bir de stok döngüsü açısından bakıldığında, gün içerisinde verilen siparişi deponuzdan aynı gün göndermek bir avantaj olarak görülebilir. Bu aynı zamanda gün içerisinde fazladan işlem yoğunluğu yaratacaktır ancak sipariş-stok döngüsünü hızlandıracağı için hepsiburada.com çapındaki firmaların verimliliğini artırabilir.

 4. Evren Macun Evren Macun

  Daha fatura göndermeyi beceremeyen ya da sürekli yanlış ürün gönderen hepsiburada'nın ilk önce operasyon hatalarını düzeltmesi lazım.

 5. Hakan Gürpüz Hakan Gürpüz

  E-Ticaret siteleri için gönderi hızının önemini uzunca anlatmaya gerek yok. Aynı gün teslimat uygulamasının gerek müşteri gerekse firma tarafından artıları ve eksilerini çok iyi bildiğim için hepsiburada.com sitesine başarılar diliyorum çünkü işleri oldukça zor kaldı ki internetten alışveriş yapanların çok büyük bir bölümü bilinçli tüketici... Ek ücret ile uygulama başlatılması ise firmaya maliyeti konusunda oldukça büyük avantaj. Zamanı değerleri olan tüketici için ise güzel bir uygulama. Dağıtım ağı ne kadar güçlü bilemem eğer birden reklamlara başlarlarsa yoğunluktan kitlenebilirler bu durum yani servisin aksaması yeni başlayan bir uygulama için hiç hoş olmaz yöneticilerin bu durumu göz önünde bulundurduğunu düşünüyorum.

  Hepsiburada sitesine başarılar.

 6. Bende bu pazartesi gunu 4 adet urun siparis verdim. Normal kargo 7.99 tutuyor ayni gun 7.90 di :-)

  Dedim gelmez problem olur diye dusundum ama avrupa yakasindan 11.00 da siparisi saat 18:30 da elimde oldu.

  Basarili bir proje gunluk kotolari var dolunca daha siparis kabul etmiyorlar sanirim.

 7. Volkan Küçük Volkan Küçük

  Pazartesi günü saat 14:50'de virüs program ve klavye siparişi verdim, 18:25'de ürün kapım geldi. Üstelik sadece ormal kargo ücretine 2 TL fark vererek. Muhtemelen ilerleyen zamanlarda bu farkta ortadan kalkacaktır. Muhteşem bir hizmet, tebrik ederim.

 8. Seçkin Seçkin

  Ben de bu hizmeti, hatta şansıma ilk günümde denedim, denediğime bin pişman oldum. Bana yeni teknolojik oyuncağımı teslim ettiklerini kuryenin iletişim bilgilerine ulaşamadıklarını söylediler. Şok geçirdim. Keşke küçük bir test grubunda deneselerdi ve sonra hayata geçirselerdi diye düşündüm.

 9. Necip Aslanoğlu Necip Aslanoğlu

  Ben ilk defa aynı gün haberini burada okumustum. Memlekettengelsin.com baslatmisti. Haberi okudugum gun siparis verdim denemek icin. Hakkaten mantim geldi. Onlar ilk basta cok pahali yapmislardi ama ucuzlatmislar sanirim artik.

  Dun de hepsiburadayi denemek icin siparisimi verdim. Adamlar ayni gun getirdiler.

  Turkiye'de bence eticaretin ne kadar ilerlediginin gostergesidir. Insanin siparis veridigi urunu ayni gun almasi gercekten muthis bir mutluluk. Hele hele Kayseri mantisini :)

 10. Merve Koçer Sağlam Merve Koçer Sağlam

  cumartesi gecesi saat 2:00 civarı verdiğimiz mutfak robotu siparişi pazar günü 18:00 civarı gelmişti. Yaklaşık 14 saatte gelmiş oldu. çok başarılı bir uygulama. tabi fiyatı artık yaklaşık 10 TL civarı.