QuizUp'a rakip yerli bilgi yarışması CevApp
Mobil

QuizUp'a rakip yerli bilgi yarışması CevApp

Plain Vanilla tarafından 2013 Ekim ayında yayınlanan QuizUp'ın yayınlamasının ardından 2 milyonu aşkın kullanıcı tarafından indirilmesiyle birlikte mobil cihazlarda online soru yarışması trendinin arttığını söyleyebiliriz.

Bu kategoride son örneklerden biri yerli yapımcılardan Retter Mobile tarafından hayata geçirilen ve geçtiğimiz hafta içerisinde kullanıcıların beğenisine sunulan CevApp.

CevApp'tan sizlere kısaca bahsetmemiz gerekirse QuizUp'la aynı kurguya sahip olduğunu en başta söyleyebiliriz. CevApp içerisindeki  sorular, yerli kültüre uygun şekilde, alanında uzmanlar tarafından hazırlanmış.

cevapp-resimler

Başlangıç olarak 60 kategoride 30 bin soru barındıran uygulamada dilerseniz online olarak uygulamayı kullanan diğer kullanıcılarla ya da Facebook'taki arkadaşlarınızla bilginizi yarıştırabiliyorsunuz.

Bu sayede tanımadığınız kullanıcılarla yarışmanın yanı sıra kendi arkadaşlarınızla da oyunu oynayabiliyorsunuz. Bununla ilgili olarak arkadaşlarınızın puan sıralamasının yer aldığı ayrı bir puan tablosu da oyunun içerisinde yer alıyor.

Oyun yayınlandıktan 2 gün sonra 2500 kişi tarafından indirildiği ekibin aktardığı bilgiler arasında yer alıyor. Mevcut durumda sadece iOS platformunda yer alan CevApp ileride Android platformunda da yer alacakmış.

CevApp'ı iOS kullanıcıları buradan indirebilir.

Yorumlar (9)
 1. Tırışka Tırışka

  quizup ın aynısı olmuş nasıl yaptıklarını bilmiyorum hatta objective c ile yazıldıgından da şupheliyim ama emege saygı +rep :)

 2. Rüya Yazi Rüya Yazi

  Aplikasyonu indirmeye çalıştım ve ios7 ile karşılaştım. İndiremedim. Çünkü update etmiyorum, bir başka çok kullandığım aplikasyon ios7 ile uyuşmuyor. ios 7'ye geçtiğimde umarım aklıma gelir de indirebilirim. Ama bugün inceleyemeyecek oluşum üzücü..

 3. Mehmet Can Mehmet Can

  Zeka fışkıran bir marka olmuş. "CevApp"

  Başarılarınız artarak devam etsin.

 4. Yeni birşeyler üreteceğimize, var olanı kopyalıyoruz. Copycat ile nereye kadar...

 5. Safak Tas Safak Tas

  quizup'ı birebir koplayan bir uygulama için Webrazzi nasıl rakip kelimesini kullanabiliyor hayret.

 6. Pavlov's Partner Pavlov's Partner

  çok basit şeylerin bile Türkiye'ye lokalizasyonu yapılıyorken, QuizUp'ın yapılmaması saçma olurdu. Bence güzel bir uygulama olmuş.

 7. Bilal Şen Bilal Şen

  Kaliteli ve kullanışlı olmuş. Mobil uygulamadan anlayan biri çok fazla emek harcandığını hemen anlayacaktır kopya diyerek biraz haksızlık ediyorsunuz. Böyle bir uygulamanın oluşturulması ve içerik sağlanması zor iş. Tebrikler keyifle oynuyorum.

 8. Ulaş Sancak Ulaş Sancak

  QuizUp ile siteleri bile aynı tasarıma sahip. Kesin bir anlaşmaları var.

 9. Hırsızlığın adı olmuş 'lokalizasyon' :D