TTNET Teknoloji Vadisi programının ikinci dönem değerlendirmeleri başladı

TTNET Teknoloji Vadisi programının ikinci dönem değerlendirmeleri başladı

TTNET, Türkiye’deki dijital iş fikirlerini desteklemek ve ekosistemin büyümesine katkıda bulunmak amacıyla Teknoloji Vadisi Programı'nı geçtiğimiz aylarda girişimcilere sunmuştu.

Dijital iş fikirleri olan girişimcilere çeşitli konularda destekler veren ve onları yatırımcılarla buluşturarak, program bu hedef doğrultusunda girişimcilere kuluçka merkezi ve danışmanlık desteğinde bulunuyor.

TTNET Teknoloji Vadisi Programı'na girişimciler ilk olarak online başvuruda bulunuyorlar. Başvuru şartlarından bahsetmemiz gerekirse dijital iş fikri olan herkes Teknoloji Vadisi’ne başvuruda bulunabiliyor. Programa fikir aşamasından, test edilmiş ve yatırımcılarla buluşmaya hazır hale gelmiş projelere kadar farklı kategorilerde başvurmak mümkün. Gelen başvurular  yılda 2 kez, Şubat ve Ekim aylarında değerlendirilmeye başlanıyor.

Teknoloji Vadisi Programı'nın ilk dönemine 700 girişimci başvurdu

TTNET Teknoloji Vadisi Programı'nın mevcut durumda İstanbul, İzmir ve Ankara’da olmak üzere toplam 3 adet kuluçka merkezi bulunuyor. Teknoloji Vadisi 2. dönemi ile İstanbul'da İTÜ'de ve Ankara’da da kuluçka merkezlerinin faaliyete geçeceğinide paylaşalım. Programın ilk dönemine 700’ün üzerinde girişimci başvuruda bulunmuş.

Yapılan birebir mülakatlar sonucunda 34 girişimci ön değerlendirme aşamasını geçerek KOSGEB eğitimlerine katılmış. Yapılan değerlendirmeler sonucunda Ocak ayı içinde 13 girişimci kuluçka merkezine yönlendirilmiş. Kuluçka merkezine yerleşmeye hak kazanan bazı girişimlere örnek vermemiz gerekirse AdOnSign, Captchareklam, Dergivakti, AmuseMe.In ve Whispto desteklenen projelerden bazıları olmuş.

Teknoloji Vadisi programı girişimcilere finans, pazarlama, hukuk, ve hibe fon desteği başvuruları olmak üzere, ihtiyaç duydukları çeşitli konularda TTNET yöneticilerinden ve alanında uzman çalışanlar tarafından mentorluk desteği sağlıyor. Kuluçka merkezine yerleşme hakkı kazanan girişimcilere ise modern bir ofis alanının yanı sıra, yazılım, donanım, veri depolama ve yüksek hızda internet erişimi hizmetleri gibi destekler de sağlanıyor. Tüm hazırlık aşamasının sonunda ise girişimcileri yatırımcılar program aracılığıyla buluşturuluyor veya TTNET'in iş hedeflerine uygunluğu doğrultusunda TTNET'in projelere yatırım yaptığı aktarılan en dikkat çekici bilgiler arasında.

Başvuru Süreci

sss

Başvuruların değerlendirilme sürecini ve kuluçka merkezinde ofis imkanının faydalanma olanağını detaylı olarak sizlere aktarmamız gerekirse. Gelen başvurular ilk aşamada TTNET yöneticilerinden oluşan bir jüri tarafından değerlendiriliyor. Başvurular arasından ön elemeyi geçen girişimciler jüri ile yüz yüze görüşmeye davet ediliyor. Bu görüşmede girişimci bir sunum yaparak iş fikrini jüriye anlatıyor. Değerlendirme sonrasında seçilen girişimciler KOSGEB destekli eğitimlere katılıyor ve sertifika alıyorlar.

Eğitim sonunda projelerini geliştiren girişimciler bu kez farklı disiplin alanlarında tecrübeleri bulunan bağımsız bir jüriye (ön kurul) sunum yapıyorlar. Bu jürinin seçtiği girişimler bir sonraki faza geçiyor ve bu kez TTNET üst yönetimine (seçici kurul) sunum yapıyorlar. Tüm bu süreci başarıyla tamamlayan girişimciler TTNET'in kuluçka merkezlerimize yerleştiriliyor. Girişimciler, 3 aylık bir süre sonunda kuluçka merkezinde sunulan imkânlar ile geliştirdikleri projeleri yatırımcılara sunuyorlar ve programı tamamlamış oluyor. Tüm bunlarla birlikte Şubat 2014 itibarıyla da ikinci kez projeleri değerlendirme çalışmalarının başladığını girişimci adaylarına aktaralım.

TTNET Teknoloji Vadisi Programına buradan başvurabilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.