Google, hesaplarınıza sesle giriş yapmanızı sağlayan SlickLogin'i satın aldı

Google, hesaplarınıza sesle giriş yapmanızı sağlayan SlickLogin'i satın aldı

Google, sadece 5 ay önce hayata geçen, mobil cihazınızdan iletilen ses sinyalleriyle hesaplarınıza giriş yapmanızı sağlayan teknoloji girişimi SlickLogin'i satın aldı.

SlickLogin'in satın alma haberi, şirketin web sitesinde yer alan bir metinle de resmilik kazanmış oldu. İnternetteki güvenlik önlemlerinin aşırı şekilde karmaşık ve can sıkıcı hale gelmesiyle birlikte bu girişime imzasını atan 3 kişilik ekip, bundan sonra Google'da çalışmalarına devam edecek.

Google'ın çift katmanlı şifre doğrulamayı yapan ilk şirket olduğunu söyleyen satın alma açıklamasında, Google'ın bu deneyimi  de SlickLogin satın almasıyla birlikte daha anlamlı kılmaya çalışacağını anlıyoruz.

SlickLogin satın almasıyla birlikte Google hesaplarımıza giriş yaparken sesli doğrulama yapmanız gerekebilir. Bizi sesimizden tanıyacak olan Google, ancak sesimizi doğrularsa hesaplarımıza ulaşmamıza izin verecek. Böylece kullanıcı deneyimi açısından müthiş bir adım atılmış da olacak. Yakın gelecekte, ezberlememiz gereken onlarca şifre ve kullanıcı adından komple kurtulabilir. Hele ki bu hamleyi Google gibi dev bir firma başarılı şekilde uygularsa, sesli giriş özelliği gelecekte çok daha popüler olabilir.

Slick Login kurucularının TechCrunch Disrupt San Francisco'da yaptığı sunumu aşağıda izleyebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.