Ottoman Defence: Yerli geliştiriciden Osmanlı temalı mobil oyun

Ottoman Defence: Yerli geliştiriciden Osmanlı temalı mobil oyun

Yerli geliştiriciler tarafından yapılan mobil oyunların sayısının artmasıyla birlikte kendi kültürümüzü de içinde barındıran oyunların sayısında da son dönemde bir artış olduğunu söyleyebiliriz.

Mobil uygulama mağazalarıyla birlikte ulaşılabilecek kitlenin çok yüksek olması, geliştiricileri genel olarak başarılı olmuş senaryo ve modeller çevresinde oyunlar üretmeye itse de ülkelerin kültürlerine has öğelerle donatılmış ve keşfetmeye teşvik edici oyunların doğru tanıtım faaliyetleriyle birlikte çok ilgi çekecektir.

Deneyimli 3D Tasarımcı ve grafiker İsmail Köroğlu tarafından geliştirilen ve tasarlanan Ottoman Defence, Osmanlı temasıyla donatılmış bir mobil oyun. "Tower Defence" olarak adlandırılan türde yer alan oyundan kısaca bahsetmemiz gerekirse şehirlerimizde yer alan kaleleri ele geçirmeye çalışan düşmanlara karşı kalelerimizi savunuyoruz.

Burada ilk dikkat detay ise kalelerin yer aldığı şehirlerin Türkiye'de yer alan şehirler olması. Bursa, İzmir, Denizli, Adana, Kahramanmaraş, Van, Erzurum, Trabzon, Ankara ve İstanbul oyunun içerisinde yer alan şehirler.

ottoman defence1

Yaklaşık 6 aylık bir çalışmanın sonucu olarak ortaya çıkan Ottoman Defence oyununun geliştirme kısmının çok büyük bir bölümünde İsmail Köroğlu tek başına yer almış. Oyun içerisinde yer alan görsel ve 3 boyutlu tasarımların tamamını kendisi geliştiren Köroğlu, oyunu platformlara entegre kısmında ise Unity3D ile gerçekleştirmiş.

İlk olarak Android platformunda yayınlanan oyunun ilk günden itibariyle çok olumlu geri dönüşler aldığını aktaran İsmail Köroğlu, bundan sonraki süreçte kendi tabiriyle "işin en can alıcı noktasına geldiğini" ve oyundan geri dönüşler almaya devam etmesi ve indirilme sayılarının iyi gitmesini umduğunu beliterek. Oyunun gidişatının bu yönde olumlu olarak devam ederse, yeni oyunlar üzerinden çalışmaya başlayacağına aktardı.

ottoman defence 2

Ottoman Defence'ı iOS platformuna entegre etmek için çalışmalarının sürdüğünü ve yakında iOS platformundaki kullanıcıların da oyunla buluşacağını söyleyebiliriz. Ottomon Defence'ı buradan indirerek oynayabilir, tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.