Google'ın sonuçları arasında gizlenen 4 arama

Google'ın sonuçları arasında gizlenen 4 arama

İnternet kullanıcılarının çoğu, gitmek istediği web adresini alan adı olarak yazmak yerine Google üzerinden arama yapıyor. Bu trafikten pay almak isteyen web sitelerinin yaptıkları arama sonuçları optimizasyonları veya reklamlar bir yana dünyanın sayılı arama motorunun bazı kelimelerdeki sonuçları küçük bir tebessüm bırakıyor.

Doodle ile özel günler için dönemsel yenilikler yapan Google'ın arama sonuçları için yaptığı özellikler kalıcı olmuş. Microsoft Excel 2000'de araba yarışı oynamak için WC sütunu bulmak kadar zor olmasa da İngilizce aramalarda yer alan özellikler olduğu için belki de hiç rastlamadığınız 4 arama sonucunu bir araya getirdim.

Google in 1998

Google'ın ilk tasarımını görmek için arama bölümüne Google in 1998 yazmanız yeterli.

google-in-1998

Atari Breakout

Dönemin efsane oyununu oynamak için Google görsel aramalarda Atari Breakout'u aradığınızda çıkan sonuçlar arasında oyunu oynamaya hazırsınız demektir.

google-atari-breakout

Do a Barrel Roll

Hava manevrası olan Barrel Roll Google'ın arama sonuçlarına gizlenenlerden bir başkası. Google'da Do a Barrel Roll  araması yapınca sonuçlar adını aldığı manevra gibi dönüyor.

google-do-a-barrel-roll

Zerg Rush

Oyunları seven Google oyun severler için yine bir özelliği gizlemiş. Google'ın o'ları arama sonuçlarını yemeye geliyor, tek yapmanız gereken tıklayarak o'ları sonlandırmak. Oynamak için böyle buyurun; Zerg Rushgoogle-zerg-rush

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.