PlayStation 4, PS1 ve PS2 oyunlarını çalıştıracak mı?
Oyun

PlayStation 4, PS1 ve PS2 oyunlarını çalıştıracak mı?

Sony'nin geçtiğimiz yıl Kasım ayında ülkemizde piyasaya sürdüğü PlayStation 4'ün geriye uyumluluk konusu bir süredir tartışılıyordu.

PlayStation 4'ün geri uyumluluğu konusunda en büyük oyunculardan birisi de PlayStation Now. Bildiğiniz gibi PlayStation 3 oyunları, streaming servisi PlayStation Now aracılığıyla PlayStation 4'te oynanabiliyor. Sony'ye yakın kaynaklardan alınan bilgilere göre PlayStation 4'de, PSOne ve PS2 oyunları da çalışacak.

Sony'nin yaptığı yeni atakla birlikte artık PlayStation 1 ve PlayStation 2'ye ait oyunlar da PlayStation 4'te oynanabilecek olması oyuncular açısından, özellikle Sony oyunlarını sevenler açısından güzel bir haber.

PlayStation 4 ve PlayStation Now sistemi için de özel bir detay çünkü pek çok oyuncunun bu duruma ilgi göstereceğine kesin gözüyle bakabiliriz. Eminim çoğumuz nostalji olması açısından eski Winning Eleven oyunlarından birini yahut Crash Bandicoot'u oynamak isteyebilir.

PlayStation 4'ün bir emülatör görevi görerek ilk PlayStation ve PS2 oyunlarını çalıştıracak olması, PlayStation Now için yeni bir gelir kapısı olabilir. Böylece maddi yönden de eski oyunlar emülasyon aracılığıyla tekrar değer kazanmış olacak ve Sony geçmişe dönük olarak kar elde etmeyi de sürdürebilecek.

Yorumlar (3)
  1. Serkan Serkan

    Eksik haber. Playstation now üzerinde ps1, ps2 oyunları oynanmasına izin verilmeyecek.

  2. Aydin Aydin

    PS4 alan bir kişinin ps1 ya da ps2 oyunlarını oynayacaklarını hiç sanmıyorum. PS4 ile birlikte böyle bir özellik gelse bile PS sevdalılarına hiç bir yarar sağlamayacağını düşünüyorum...

  3. PS3 te emülatörlerle eskiden deliler gibi oynadığım bi kaç psone oyununu denedimde aynı zevki vermiyor çözünürlükten dolayı. Vay bee dur bi oynayayım diyip açıyorsun 10 dakika sonra kapatıyorsun.