Resmi karar yayınlandı SoundCloud’a erişim engellendi
Arama
Teknoloji

Resmi karar yayınlandı SoundCloud’a erişim engellendi

soundcloud-resmi-engellem

 

Popüler müzik servislerinden Soundcloud‘a erişim mahkeme kararıyla engellendi. Gün içerisinde ulaşılamayan Soundcloud’la yazışmalarımızda teknik problemlerin çözüleceğini belirtmişti ama şu an itibariyle konunun teknik olmadığı anlaşılmış oldu. Engellenme karanın 16 Ocak’ta verildiği BTK’nın sorgulama ekranında yer alıyor.

İstanbul 1 No’lu Hakimliğinin verdiği  16.01.2014 tarihli 2012/656 sayılı kararına istinaden Telekomünaksyon İletşim Başkanlığı tarafından koruma tedbirine alındığı paylaşılıyor. Hakimliğin TMK’nın 10. maddesi ile görevli olması bilgisine istinaden ilgili kkanunun maddelerine ulaşmak isteyenler buradan ilgili dosyaya ulaşabilirler.

Yeni gelişmeler elimize ulaştıkça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (16)
 1. wime77 dedi ki:

  Bu ülkede internet girişimlerinden bahsediyoruz.

 2. erdal vuran dedi ki:

  Hangi sitelere gireceğimizi söylesinler artık biz gireriz mon kafalı bireyler olup istediklerinizi yerine getirmek için.Hiç bir baskı çözüm üretmez birşeyler üretirken birşeylerinizi kaybedeceksiniz…

 3. Geçen yazdığınız Kore’de 5G internet haberinden sonra ülkemizde çıkan sansür haberleri dünyanın ne kadar karanlık bir yüzünde hapsolduğumuzu gözler önüne seriyor, hani hep deriz ya millet aya gidiyor biz daha yerde bir yere gidemiyoruz diye… Klişe ama hala geçerli bir söz. Adamlar 5G planı yaparken bizimkiler ise geri vitese nasıl takarım diye plan yapıyor. Yazık bize, çok yazık…

 4. akalem dedi ki:

  bilgisayarı açmak yasak kardeşim bugün git playstation oyna. oda engellenmeden

 5. Ahmet dedi ki:

  dökümanı indirip inceledim soundcloudla bu dökümanın ne alakası var ?

 6. seçkin dedi ki:

  2-3 tane ses kaydı için koca siteyi kapatıyorlar !

 7. Memleket dijital 80 li yılları yaşıyor. Her türlü nasıl gelişmeyiz felsefesiyle ilerleniyor. Çözüm ve üretme “0” , rant ve para hırsı insanları birbirine düşman ediyor. Birlik ve beraberliğin bittiği, insanların hak ve özgürlüklerine yasal tecavüz edildiği iğrenç bir toplum olduk. Yazıklar olsun

 8. Enver Gökmen dedi ki:

  Demokratikleşmeden bahsederken kişisel haklar yada erişim hakkı gasp ediliyor. İnterneti keserek birşeylerin yayılmasını önleyeceğini zannedenler ne gaflet içinde. Bu firmalar ile görüşüp kolayca içerik kaldırılabilecekken hala koskoca dev sitelere bir mahkame kararı ile kararı ile erişim engellemek ne kadar demokratik bir çözüm.

  Üstelik önceden en azından kapatma yazısı çıkardı. Şimdi giremiyorsunuz ama neden kapatıldığını bile söyle zahmetinde bulunmamışlar. Please contact your system admin? internet kafe işlettiklerini zannediyorlar herhalde?

 9. Mithat dedi ki:

  Bu ülke bunları yaparak beyin göçünü teşvik ediyor gibi geliyor bana.

 10. Hüseyin Yıldırım dedi ki:

  Fikir, sanat, eserleri bilmemne maddelerini anlarımda TMK (Terörle Mücadele Kanunu) ne alaka yaa… SoundCloud saldırı yapmayımı planlıyordu muyapa?

 11. derede dedi ki:

  Tr’den dj ler üç beş birşeyler kazanıyordu o site sayesinde yazık…

 12. Hasan dedi ki:

  Yeni çıkacak olan internet kanunuyla bu tip şeyleri görmemiz artacak ve internet kısıtlamalarına hükümet devam edecek…

 13. Ahmet Karlı dedi ki:

  Sözün bittiği yerdeyiz.

 14. Güncel Blog dedi ki:

  Yasaklar yasaklar ve yine yasaklar. Nereye kadar insanları engelleyebileceklerini sanıyorlar

 15. ayhan baris dedi ki:

  ysakladiklarini zannediyorlar, kayitlar internetin heryerinde var şu anda, youtubeda, p2p de diger sitelerde.

  internete düşen bir verinin anında heryere yailacagini ogrenemediler.

  yasaklayamazssiniz, yani isteseniz de yasaklayamazssiniz.

 16. pavlov's partner dedi ki:

  beni şaşırtan yazıyla alakalı linklere baktığımda engellenen diğer sitelerin çokluğu. anlamak mümkün değil bazı şeyleri.

Bir Yorum Yazın