Resmi karar yayınlandı SoundCloud’a erişim engellendi

soundcloud-resmi-engellem

 

Popüler müzik servislerinden Soundcloud‘a erişim mahkeme kararıyla engellendi. Gün içerisinde ulaşılamayan Soundcloud’la yazışmalarımızda teknik problemlerin çözüleceğini belirtmişti ama şu an itibariyle konunun teknik olmadığı anlaşılmış oldu. Engellenme karanın 16 Ocak’ta verildiği BTK’nın sorgulama ekranında yer alıyor.

İstanbul 1 No’lu Hakimliğinin verdiği  16.01.2014 tarihli 2012/656 sayılı kararına istinaden Telekomünaksyon İletşim Başkanlığı tarafından koruma tedbirine alındığı paylaşılıyor. Hakimliğin TMK’nın 10. maddesi ile görevli olması bilgisine istinaden ilgili kkanunun maddelerine ulaşmak isteyenler buradan ilgili dosyaya ulaşabilirler.

Yeni gelişmeler elimize ulaştıkça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Yorumlar (16)

 1. Bu ülkede internet girişimlerinden bahsediyoruz.

  Cevapla
 2. Hangi sitelere gireceğimizi söylesinler artık biz gireriz mon kafalı bireyler olup istediklerinizi yerine getirmek için.Hiç bir baskı çözüm üretmez birşeyler üretirken birşeylerinizi kaybedeceksiniz…

  Cevapla
 3. Geçen yazdığınız Kore’de 5G internet haberinden sonra ülkemizde çıkan sansür haberleri dünyanın ne kadar karanlık bir yüzünde hapsolduğumuzu gözler önüne seriyor, hani hep deriz ya millet aya gidiyor biz daha yerde bir yere gidemiyoruz diye… Klişe ama hala geçerli bir söz. Adamlar 5G planı yaparken bizimkiler ise geri vitese nasıl takarım diye plan yapıyor. Yazık bize, çok yazık…

  Cevapla
 4. bilgisayarı açmak yasak kardeşim bugün git playstation oyna. oda engellenmeden

  Cevapla
 5. dökümanı indirip inceledim soundcloudla bu dökümanın ne alakası var ?

  Cevapla
 6. 2-3 tane ses kaydı için koca siteyi kapatıyorlar !

  Cevapla
 7. Memleket dijital 80 li yılları yaşıyor. Her türlü nasıl gelişmeyiz felsefesiyle ilerleniyor. Çözüm ve üretme “0” , rant ve para hırsı insanları birbirine düşman ediyor. Birlik ve beraberliğin bittiği, insanların hak ve özgürlüklerine yasal tecavüz edildiği iğrenç bir toplum olduk. Yazıklar olsun

  Cevapla
 8. Enver Gökmen |

  Demokratikleşmeden bahsederken kişisel haklar yada erişim hakkı gasp ediliyor. İnterneti keserek birşeylerin yayılmasını önleyeceğini zannedenler ne gaflet içinde. Bu firmalar ile görüşüp kolayca içerik kaldırılabilecekken hala koskoca dev sitelere bir mahkame kararı ile kararı ile erişim engellemek ne kadar demokratik bir çözüm.

  Üstelik önceden en azından kapatma yazısı çıkardı. Şimdi giremiyorsunuz ama neden kapatıldığını bile söyle zahmetinde bulunmamışlar. Please contact your system admin? internet kafe işlettiklerini zannediyorlar herhalde?

  Cevapla
 9. Bu ülke bunları yaparak beyin göçünü teşvik ediyor gibi geliyor bana.

  Cevapla
 10. Hüseyin Yıldırım |

  Fikir, sanat, eserleri bilmemne maddelerini anlarımda TMK (Terörle Mücadele Kanunu) ne alaka yaa… SoundCloud saldırı yapmayımı planlıyordu muyapa?

  Cevapla
 11. Tr’den dj ler üç beş birşeyler kazanıyordu o site sayesinde yazık…

  Cevapla
 12. Yeni çıkacak olan internet kanunuyla bu tip şeyleri görmemiz artacak ve internet kısıtlamalarına hükümet devam edecek…

  Cevapla
 13. Ahmet Karlı |

  Sözün bittiği yerdeyiz.

  Cevapla
 14. Güncel Blog |

  Yasaklar yasaklar ve yine yasaklar. Nereye kadar insanları engelleyebileceklerini sanıyorlar

  Cevapla
 15. ayhan baris |

  ysakladiklarini zannediyorlar, kayitlar internetin heryerinde var şu anda, youtubeda, p2p de diger sitelerde.

  internete düşen bir verinin anında heryere yailacagini ogrenemediler.

  yasaklayamazssiniz, yani isteseniz de yasaklayamazssiniz.

  Cevapla
 16. beni şaşırtan yazıyla alakalı linklere baktığımda engellenen diğer sitelerin çokluğu. anlamak mümkün değil bazı şeyleri.

  Cevapla

Bir Cevap Yazın