Mac’inizde iOS 7 benzeri bir ekran koruyucuya sahip olmak ister misiniz?
Arama
Yenilikler

Mac’inizde iOS 7 benzeri bir ekran koruyucuya sahip olmak ister misiniz?

screen-saver-mac-app

screen-saver-mac-appSon yıllarda iPhone ve iPad’lerin kullandığı iOS ile Mac’lerin kullandığı OS X işletim sistemlerinin gittikçe birbirlerine benzediklerini söyleyebiliriz. Bu yazıda ise bu benzerliği bir adım daha yukarıya taşımak isteyenler için iOS 7 benzeri bir ekran koruyucuyu Mac’inizde nasıl kullanabileceğinizden bahsedeceğiz.

Bodysoulspirit‘in hazırladığı ekran koruyucu hakkında detaylara buradan ulaşabilirsiniz. Hemen aşağıda ise söz konusu ekran koruyucunun kullanıldığı bir Mac’in görselini bulabilirsiniz.

screen-saver-mac-app

Bu basit uygulamanın -hatta tam olarak uygulama bile diyemeyiz- kurulumu oldukça basit. Tek yapmanız gereken şu adresten .dmg formatındaki dosyayı indirmek ve açtıktan sonra ‘Screen Savers alias’ adındaki dosyaya sürüklemek.

Ekran koruyucuyu aktifleştirmek içinse ‘System Preferences’ içinde yer alan ‘Desktop & Screen Saver’ bölümünde iOS 7 benzeri görseli seçmeniz gerekiyor. Bu arada aynı ekranda görseli değiştirmek, saat formatını belirlemek ve yazı rengiyle oynamak gibi çeşitli özelleştirmeler yapmanız da mümkün.

Tamamen ücretsiz olarak indirip kullanabileceğiniz bu ekran koruyucu henüz resmi olarak Mavericks için desteklenmiyor. Ekran koruyucuyu OS X Mavericks’ten itibaren sorunsuzca kullanabiliyorsunuz.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (4)
  1. Özkan dedi ki:

    Bi deneyelim bakalım nasılmış 🙂

  2. Kerem Lokumcu dedi ki:

    Bence oldukça şık olmuş.Hemen kullanmaya başladım.

  3. Nusu dedi ki:

    çok hoş olmuş, press any key yazısı menüden değiştirilebiliyor gibi gözüküyor ama değişmiyor küçük bir hata sanırım

Bir Yorum Yazın