Etkileşimli menü uygulaması FineDine, dünyaya açılıyor
Arama
Girişim

Etkileşimli menü uygulaması FineDine, dünyaya açılıyor

FineDine FineDine Menü restoran, cafe ve bar tarzı mekanlar için hazırlanmış, kişiselleştirilebilir bir etkileşim menü uygulaması. Geçmiş yılların Etohum girişimlerinden biri olan FineDine, şimdi de yurtdışına açılmaya hazırlanıyor.

Türkiye’nin farklı bölgelerinde bayilikler oluşturarak genişlemesini sürdüren FineDine aynı model ile yurtdışına çıkmak için 6 ülkede distribütörlük anlaşmalarını imzaladı. 2014 itibariyle bir Türk girişimi olan FineDine; Almanya, İsveç, İzlanda, Norveç, Finlandiya ve Danimarka’da mekanların menü ihtiyaçlarını da karşılamaya başlayacak.

FineDine’ın kurucularından Berk Çağlayan’dan almış olduğumuz bilgilere göre girişim Türkiye’de dikkat çekici rakamlara ulaşmış durumda…

FineDine

Operasyonu Berk Çağlayan’ın yanı sıra Burak Kılıç ve Duygu Kutluoğlu tarafından yürütülen FineDine, Ocak 2014 itibariyle 2 milyonun üzerinde yemek gösterimine ulaşmış durumda. Berk Çağlayan’ın paylaştığı rakamlara göre günlük yemek gösterimleri ise 20 binin üzerine çıkabiliyor.

FineDine

FineDine’ın ilk zamanlarından beri çoklu dil özelliğine sahip olması yurtdışına açılma konusunda önemli bir avantaj olacak gibi görünüyor. Reklam gösterebilme, yemeklerin hazırlanma videolarını menüye ekleyebilme ve yemeklerin sosyal ağlarda paylaşım imkanına sahip olmas FineDine’ın diğer önemli özellikleri arasında.

Hem müşteriler, hem de işletmeler içinse en ilgi çekici yanlarından biri de geribildirim sistemi. Bu sistem sayesinde müşteriler henüz restoranın içerisindeyken memnuniyet veya şikayetlerini etkileşim menü sayesinde işletmecilerle paylaşabiliyorlar.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (6)
 1. ahmet dedi ki:

  Yurtdisina acilmak guzel birsey de, Turkiye pazarinda hicbirsey basarmadan, yurtdisina gidecegini iddia eden sirketleri anlamiyorum. TR’de hic bir guzel restoranda gormedim bu uygulamaya. Rakamlar sisirme bence. Ilk kendi evinizde maci alin, sonra deplasmana cikin derim ben.

  1. Cenk dedi ki:

   Belki Yurtdışı pazarlar bu iş fikri için daha uygundur. Berk Bey’e sormak lazım.

   1. Onur dedi ki:

    yurt dışında bu uygulamanın alternatifleri çok fazla ve uzun zamandır da piyasadalar. Gerçi açılacakları ülkelerde bu tarz ürün varmıdır bilemiyorum…

 2. Beyazid dedi ki:

  Ayni konsepti Almanya, Belcika, Hollanda ve luxemburg’da halihazirda ve operasyonel (http://tabletmenukaart.nl / com) . Bu is biraz dereye gidip susuz geri gelecek gibi.

 3. Uygun BODUR dedi ki:

  Yemek gösteriminden önce kaç kişi kullanıyor, bu önemli

 4. Umut dedi ki:

  Dışarıda yemek yeme alışkanlığının daha çok olduğu, restoran bütçelerinin daha yüksek olduğu yurtdışı pazarı doğru seçim.

Bir Yorum Yazın