Üç boyutlu yazıcı sahiplerini ve meraklılarını buluşturan platform 3D Hubs İstanbul'a geliyor
Yenilikler

Üç boyutlu yazıcı sahiplerini ve meraklılarını buluşturan platform 3D Hubs İstanbul'a geliyor

Yaklaşık olarak 1 sene önce Amsterdam/Hollanda'da kurulan 3D Hubs'ı, üç boyutlu yazıcısı olanlarla, üç boyutlu olarak bir nesnenin çıktısını almak isteyenleri bir araya getiren bir platform olarak tarif edebiliriz.

Bu yazıda ise size kısaca şirketi tanıtıp Türkiye'ye -ilk etapa İstanbul- açılma süreçlerinden bahsedeceğiz. Sahip olmak istediğiniz üç boyutlu nesneleri platforma yükleyerek -.stl formatında- harita üzerinden seçeceğiniz bir üç boyutlu yazıcı sahibi ile iletişime geçmeniz ve birkaç gün içinde nesneye sahip olmanız mümkün.

Herkesin kolayca üç boyutlu nesnelere sahip olması vizyonuna sahip olan şirket, Avrupa'nın çok sayıda şehrinde aktif olarak yer alıyor. Şu an üç boyutlu yazıcıların yüksek fiyat engeli dolayısıyla herkeste bulunamamasını avantaja dönüştüren 3D Hubs, Avrupa'da büyümesine son olarak Türkiye'yi de ekledi.

3D Hubs'ın İstanbul buluşması 11 Ocak'ta

11 Ocak Cumartesi günü Üsküdar Alemdağ Caddesi'nde bulunan 3Dörtgen'de  3D Hubs açılış etkinliği düzenleniyor. Etkinliğe üç boyutlu yazıcı sahipleri, öğrenciler, geliştiriciler, tasarımcılar ve üç boyutlu yazıcılara merakı olanların katılması bekleniyor.

3D nesnelerle ilgili çeşitli sürprizlerin de olacağı etkinlikle ilgili detayları burada bulabilirsiniz.

Yorumlar (3)
  1. Hasan Hasan

    video sanırım vimeo'dan eklenmiş ama vimeo'ya ulaşım engellendi bilginize!

  2. Yigit Yigit

    Güzel bir olay, daha dün yerli bir proje beta sürümüne başladı bu konuyla ilgili indirim kodu falanda göndermişler 'discount_20'. Aynı şekilde sistemin sunduğu 3D ürünlerin yanında, kullanıcılarda .stl uzantılı dosyalarını yükleyip anında önizleme - fiyatlandırma görebiliyor ve sipariş verebiliyorlar. http://beta.boyutla.com

  3. Bir kac hafta icinde bu tur hizmetleri sunan buyuk bir site de yayinlanacak. Www.modelsenden.com cunku cok farkli hizmetleri sunacak makineleri var.bu pazar hizli ve guzel bir pazar olacak bence. Online stl yukleyip teklifi buradan da alabiliyorsun.

Webrazzi Kariyer
Bütün Pozisyonlar
Webrazzi Etkinlikleri