Dijital İşler’de bu hafta Volkswagen, Peugeot ve Volvo'nun artırılmış gerçeklik kampanyaları var

dijital-isler-bolum-41_6960882-74490_640x360Bu hafta otomobil sektörünün dijital işlerini konu aldığımız programda odak noktamız artırılmış gerçeklik. Volvo ve Peugeot'un artırılmış gerçeklik hazırladığı mobil oyunla birlikte Volkswagen'in dijital dünyayı da dahil ettiği çok kanallı kampanyası bu haftanın konusunun dijital işleri.

Volvo artırılmış gerçeklik hazırladığı oyunda S60'ı eğlenceli bir dünya ile müşterilerine tanıtıyor. Ofiste koridorlar arasında veya evde S60'ın sürülebilmesine olanak tanıyan oyunuyla başarılı bir kampanya yürüten Volvo'nun elde ettiği geri dönüşleri videonun sonunda bulabilirsiniz.  İkinci olarak yer verdiğimiz kampanya olan Peugeot benzer bir kampanya yürütmesine karşın mobil uygulamasıyla hem aracı daha geniş tanıtmış hem de sanal sürüş imkanı sunulmuş.

Otomobil dünyasının artırılmış gerçeklik kampanyalarından derlediğimiz bu haftanın son kampanyası Volkswagen'den geliyor. Volkswagen New Beetle'in tanıtımı için hazırladığı açık hava reklamlarını dijital dünyayla birleştirerek çok kanallı reklamlar arasında önemli örneklerden birine imzasını atmıştı.

Dijital İşler’in diğer bölümlerini buradan izleyebileceğiniz gibi dijital işlerinizi bizimle dijitalisler webrazzi.com adresinden e-posta yoluyla paylaşabilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.