Çocuklara yönelik yeni bir yerli oyun: Tombik & Friends

Çocuklara yönelik yeni bir yerli oyun: Tombik & Friends

Ülkemizde son yıllarda Teknokent sayılarındaki artışla birlikte bunun girişimcilik ekosistemine faydalarınıda görmeye başladığımızı söyleyebiliriz. Bu konuda yeni bir örnek olarak Momend'i örnek verebiliriz.

Şirket Gazi Üniversitesi ve ODTÜ Teknokentlerinde bulunan ofisleriyle yeni nesil akıllı telefonlar için uygulama ve oyun geliştirmeye yoğunlaşmış bir şirket son olarak yayınladıkları Tombik & Friends isimli mobil oyunlarıyla birlikte mobil dünyada daha fazla mobil kullanıcıya ulaşmayı hedefliyorlar.

Şirketin kurucu ortaklarından Volkan Yazıcıoğlu'nun aktardığı bilgilere göre 2011'in Mayıs ayında kurulan Momend, Android platformuna öncelik veriyor. Bununla birlikte şirketin yayınladığı uygulamalar toplamda küresel olarak 6 milyon kullanıcı tarafından indirilmiş. Şirketin son geliştirdiği oyun ise Tombik & Friends. Android ve Facebook üzerinde yayınlanan oyun yakın gelecekte iOS için de yayınlanacak.

tombik-yazi-gorsel

Oyunun yapım sürecinden bahsetmemiz gerekirse oyunun geliştirilmesi yaklaşık 6 ay sürmüş ve Unity ile tasarlanmış. 4 kişilik çekirdek ekip tarafından geliştirilen oyunun müzikleri ise birçok ünlü sanatçıya yapım ve prodüktörlük konusunda destek veren Ender Çabuker tarafından geliştirilmiş.

Oyunun yeni yayınlanmış olması ile birlikte şirket bu süreçte kullanıcılardan geri dönüşler alarak ve kendi belirledikleri hataları düzelterek oyunu geliştirmeyi ve desteklemeye devam edeceklerini ancak ilerleyen süreç için farklı bir oyun senaryosu üzerinde çalıştıklarını ve bu oyun için çalışmaya başlayacaklarını aktardılar.

Tüm bunların yanında şirket farklı firmalarla iş ortaklığıda yürütüyor bunların arasında en büyüğü ise Rotasoft ile birlikte yürüttükleri ve dünya çapında 13 milyon kullanıcısı bulunan Waplog sosyal arkadaşlık ağı projesi. Tombik & Friends'in  Android versiyonunu buradan indirebilir ya da Facebook üzerinden oynayabilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.