Aynı oturumda ininal, Biletix ve Joygame’den 5 ayrı lansman!

Aynı oturumda ininal, Biletix ve Joygame’den 5 ayrı lansman!

Webrazzi Ödeme Sistemleri 2013 konferansının öğleden sonraki oturumlarında e-ticaret konuşulmaya devam ediyor. Limango’nun IT  direktörü Hakan Erdoğan’ın ardından ininal kurucusu Bülent Tekmen sahneye çıktı.Tekmen bundan tam 1 yıl önce lansmanı yapılan ininal’ın son durumu ile ilgili bilgi verdi. Bugün 1000 üye işyeri, 10 bin satış ve dolum noktası ile toplam 200 bin müşteriye ulaşmış olan ininal, Türkiye’deki pek çok önemli firma ile çalışmaya başlamış durumda.

ininal’ın partnerlerinden olan Biletix’in Genel Müdürü Kemal Erdine ve Joygame’in CEO’su Barış Özistek’in de katılımıyla ön ödemeli kartların online alışverişteki önemi konuşuldu. Ön ödemeli kartlardan once Joygame'in iki yeni oyun lansmanını duyurmuş olalım. İlki Jungleman Stirke adlı bir mobil oyun. İkincisi ise Goley adlı bir online futbol oyunu. Bu futbol oyunuyla ilgili ilginç bir nokta, gerçekleşen anlaşmalar sayesinde önümüzdeki dönemde üzerinde futbolcuların karakterlerinin bulunduğu ön ödemeli kartların piyasaya çıkacak olması. Yani oyunseverler hayranı oldukları futbolcuların kartlarını 3 ay sonra ceplerinde taşımaya başlayabilecek.

ininalpanel2Joygame’in CEO’su Barış Özistek ininal’ın bir ödeme seçeneği olarak sunulmasının ardından 2 ay içerisinde Joygame’in cirosunun içindeki payının yüzde 5’e yükseldiğini açıkladı. Biletix de kendi ön ödemeli kartının duyurusunu ilk kez Webrazzi Ödeme Sistemleri’13 konferansında yapmış oldu. ininal’ın diğer kartlarından farklı olarak Biletix ile birlikte hayata gerçekleştirilen kart aslında bir hediye kartı olarak hazırlanmış. Yani Biletix kartı sadece Biletix'ten alışveriş için kullanılabiliyor.

PayPal ile ortak çalışma

Kemal Erdine’nin paylaştığı rakamlara göre Biletix’in toplam aktif üye sayısı 4 milyon 876 bin civarında. Bunlar 1 yıl içerisinde en az bir kez alışveriş üyelerin sayısını. Ticketmaster hali hazırda ABD, İngiltere ve İrlanda’da hediye kartları sunuyor. Türkiye, Ticketmaster’ın hediye kartı seçeneği sunduğu dördüncü ülke olarak dikkat çekiyor.

Arda Kutsal’ın soru bombardımanı karşısında Bülent Tekman, ininal ile ilgili bazı çok önemli bilgileri de paylaştı. Bunlardan ilki ininal’ın PayPal ile bir kart çalışması içinde olduğu. Bir diğer bilgi de firmanın 200 bin müşterisinin yüzde 86’sının, yani oldukça yüksek bir kısmının aktif kullanıcı olduğu.

ininal tarafındaki en önemli yeniliklerden biri ise bu akşam saatleri itibariyle online para yükleme sisteminin hayata geçecek olması. Bununla beraber çok yakında Webrazzi okuyucularına özel fırsatlar içeren Webrazzi İninal kartlarının da piyasaya çıkmasının önünde bir engel kalmamış olduğunun da müjdesini vermiş olalım :)

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.