LeWeb'13 Paris'te Uber kurucusu Travis Kalanick'e mikrofon uzattık
Webrazzi TV

LeWeb'13 Paris'te Uber kurucusu Travis Kalanick'e mikrofon uzattık

Webrazzi’nin medya partneri olduğu LeWeb Paris’den iGaranti sponsorluğunda paylaştığımız tüm haberleri, wbrz.in/leweb13 adresinden takip edebilirsiniz.

uber-logoLeWeb'13 Paris Konferansı'nda sizin için konuştuğumuz isimlerden biri de Uber kurucusu Travis Kalanick oldu.

Travis'le konuşan Noyan Ayan, Uber'le ilk olarak nerede ve nasıl tanıştığını anlattı. Röportaj boyunca yaşadıkları hukuksal sıkıntılara ve büyüme planlarına değinen Travis; İstanbul'la ilgili olarak da benzer bir hukuksal engel yaşadıklarını, normal şartlar altında İstanbul'a açılmaya oldukça sıcak baktıklarını aktardı.

Bunun dışında PayPal ile gerçekleştirdikleri entegrasyona da değinen Uber CEO'su Travis Kalanick ile yaptığımız röportajı izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Yorumlar (1)
  1. Uber sayesinde Los Angeles'ta haftada 5 gün 12 saat çalışarak ayda 6-7.000 dolar yapıyorum, aynı işi yine aynı şehirde takside yaptığımda kazandığım para 3-4.000 dolardı, çok güzel ve herkesin kazandığı bir sistem, Türkiye'de kesinlikle olması gereken birşey, hem yeni bir iş dalı açılarak küçük yatırımlarla orta sınıf bir hayat sürebilecek kazanç kapısı hem de Türkiye'deki büyük şehirlerde olan taksi ağalarının sömürgesi kaldırılıp profesyonel, paylaşımcı bir ulaşım sistemi sağlanabilir.