Cinemaximum, Mybilet ile anlaşmasını sonlandırarak online bilet satışları için MarsGate.com.tr'yi açtı

Cinemaximum, Mybilet ile anlaşmasını sonlandırarak online bilet satışları için MarsGate.com.tr'yi açtı

2001 yılında kurulan Türkiye'nin en büyük sinema grubu Mars Sinema, online bilet satışlarında uzun zamandır birlikte çalıştığı Mybilet'ten ayrıldı.

Cinemaximum adıyla hizmet veren Mars Sinema online bilet satışlarını yeni açtığı MarsGate.com.tr'den üzerinden izleyicilere sunuyor. Cinemaximum'un çıkışını Mybilet için önemli bir kayıp olarak görmemize karşın ikilinin neden ayrıldığı konusunda henüz bir açıklama yapılmadı.

Cinemaximum'un bildiğimiz kadarıyla bilet satışları için komisyon ödemediği ve Mybilet'in izleyicilerden aldığı hizmet bedeli üzerinden pay aldığı modelde, MarsGate.com.tr'nin açılması ve bilet fiyatlarını ekstra hizmetle satılması Mars Sinema'nın gelir artırma yönünde bir adımı olarak nitelendirilebiliriz.

marsgate-ekran-goruntusu

Marsgate'in hakkımızda sayfasında 2013 yılında faaliyet göstermeye başlayan, sinema ve etkinlik bileti satmak amacıyla kurulan bir e-ticaret sitesi olduğu ve izleyicilerin Cinemaximum sinemaları için sinema bileti alabileceği belirtilmiş. İzleyiciler için filmin fragmanı ile birlikte, detayları ve en yakın sinema salonu içeriği sunan MarsGate üzerinde bilet satın alınabilmesine karşılık rezervasyon seçeneği mevcut değil.

Cinemaximum'un Mybilet ile yollarını ayırması ile bilet satış gişeleri önünde oluşan kuyruğu azaltan Mybilet kiosk hizmeti de durudurulmuş oldu. Cinemaximum üyelerine attığı e-posta ile duyuru yaparak MarsGate üzerinden satın alma yapabileceklerini belirtti.

cinemaximum

Cinemaximum'a biraz daha detaylı bakacak olursak, İş Girişim Sermayesi’yle 2003 yılında ortaklık gerçekleştiren Mars Sinema iki yıl sonra Tepe Cinemaxx'ı satın alarak büyümesini devam ettirmiş ve sonrasında dünyanın önemli girişim sermayelerinde Amerikalı Colony Capital şirkete ortak olmuştu. Ortaklığın ardından 3 kat büyüdüklerini belirten Mars Sinema'dan Colony Capital çıkışını yaparken yeni ortağı Actera Group oldu. 2011'de rakibi AFM sinemalarını da bünyesine katan Mars Sinema şu an sektörün en büyük oyuncusu.

Şirketlerden konu ile ilgili açıklama geldiğinde sizin paylaşıyor olacağız.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.