Kağıt uçağı akıllı telefonunuzdan yönetin: PowerUp 3.0

Kağıt uçağı akıllı telefonunuzdan yönetin: PowerUp 3.0

Okul yolundan geçip kağıttan uçak yapmayan öğrenci yoktur. Mobille değişen dünyada kağıt uçaklar da değişerek akıllı telefonlardan kontrol edilebilir oluyor.

Teknolojik olarak günümüzde kullanılan oyuncaklardan daha fazla özellik sunmamasına rağmen kağıt oyuncak gibi herkesin çocukluğuna dokunmuş bir oyuncak olan PowerUp 3.0 Bluetooth üzerinden telefon ile uçurulabiliyor. Topluluk destekli fon toplama servisi Kickstarter'da tanıtılan proje 50.000 dolar arayışına karşın 500.000 doların üzerinde fon toplamayı başarmış.

Kimin uçağı daha uzağa gidecek sorusunu, mobilde doğan yeni nesil için kimin şarjı daha uzun dayanacak olarak değiştiren PowerUp 3.0, 16 km hıza kadar çıkabiliyor.

Bluetooth üzerinden akıllı telefon ile bağlantı kuran kağıt uçağın yüksekliği, yönü akıllı telefon üzerinden kontrol edilebiliyor. 55 metre uzağa kadar akıllı telefon ile iletişimde olan cihaz mikro-USB ile şarj edilebiliyor ve cihaz kısmı karbon fiberden imal edildiği için düşse bile zarar görmüyor.

Tanıtıldığı gün içerisinde aradıkları 50.000 dolara ulaşan Powerup ekibi, bugüne kadar 500.000 doların üzerinde fon toplamayı başarmış ve fon toplamak için daha 45 günleri var. Ulaşılan bu rakamla hem iOS hem de Android uygulamasını çıkartacak olan PowerUp 3.0'ın ücreti ise 30 dolar.

Mayıs 2014'te gönderimine başlanacak akıllı telefondan yönlendirilen kağıt uçak ile ilgilenenler buradan daha detaylı bilgiye ulaşabilirler.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.