Amazon uçan robotlarla teslimata hazırlanıyor

Amazon uçan robotlarla teslimata hazırlanıyor

E-ticaret sektörüne kattığı yenilikler ile adından sıkça söz ettiren Amazon 30 dakikada paket teslim etmeyi planlıyor. Paket teslim süresinin kısalması önemli bir yenilik olarak düşünülse de işin ilgi çeken yanı Amazon bu teslimatı uçan robotlarla yapacak.

ABD'de televizyon programında Amazon'un CEO'su Jeff Bezos'un paylaştığı bilgi ile duyulan hızlı teslim servisinin adını Amazon Prime Air olarak belirlemişler.

Şu an için ar-ge çalışmaları devam eden Amazon Prime Air ürün olarak tamamlansa bile teslim sırasında hava yolunu kullanması sebebi ile yasal izinleri almasının uzun bir zaman alabileceği ve 2015'ten önce hizmete başlayamayacağı belirtiliyor.

Prime Air'in insan dahil olmadan tamamen otomasyon ile çalışacağını belirten Jeff Bezos 2 kilogram ağırlığa kadar 16 kilometre çevresinde teslimat yapabileceğini sözlerine ekledi. E-ticaret şirketinin müşterilerine daha hızlı teslimat konusunda önemli noktaları barından Amazon'un bu hizmeti gerektiğinde lojistik şirketlerinden bile bağımsız nasıl hizmet sunulacağını bizlere sunmuş oluyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.