Hashtag aramalarına odaklanmış sosyal medya arama motoru: Hshtags
Arama
Yeni Girişimler

Hashtag aramalarına odaklanmış sosyal medya arama motoru: Hshtags

HshtagsHshtags6 farklı sosyal medya platformundan topladığı verilerle hashtag araması yapmayı sağlayan bir sosyal medya arama motoru. Farklı sosyal medya platformlarında yayınlanan etiketkleri takip etme anlamında büyük avantaj sağlıyor.

Facebook, Twitter, Instagram, Tumblr, Vimeo ve Flickr’daki ilgili hashtag’leri arayarak, arama sonuç ekranında farklı sosyal ağlardan gelen sonuçları tek bir ekranda toplamayı başaran Hshtags, oluşturulan etiketin tüm sosyal ağlardaki bir yansımasını görebiliyorsunuz.

hshtags-cover

Sosyal medya arama motorunu denediğimde ilk gözüme çarpan şey, aramanın yapılmasının beklenenden uzun bir süre almasıydı. Aslında 6 farklı sosyal ağda ilgili anahtar kelimenin olup olmadığı varsa ilgili sonuçları uygun şekilde derlenmesi gerektiği için bu normal bir durum olarak kabul edilebilir.

Hshtags sayesinde geçmişe dönük olarak merak ettiğiniz hashtaglerle ilgili arama da yapmanız mümkün. Yani sadece monitoring için değil, geçmişe yönelik olarak insanların o hashtag ile başka bir yerde paylaşıp paylaşmadığı ile iligli bilgi sahibi de olabiliyorsunuz.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (8)
 1. Aygül dedi ki:

  Fikir güzel, tasarım harika fakat arama sonuçları inanılmaz geç geliyor. Sonuçlar çok fazla siteden aynı anda çekiliyor dolayısıyla bu gecikme gayet doğal ama yine de bir kaç kat hızlandırırlarsa ziyaretçiler açısından süper olur.

 2. Yigit dedi ki:

  Benimde instagram resimleri icin hashtag ile arama yapabileceginiz bir projem var.(instakolik) Instagram kullanicilari isterlerse bu sistem uzerinden dukkan acip instagramda ki resimlerine fiyat tanimlayabiliyor ve paypal ile satabiliyorlar. Instakolik.com

 3. personel alan dedi ki:

  Fikir güzel ama hızlandırılması lazım arama sonuçları çok geç geliyor.

 4. Murat dedi ki:

  Şöyle bir proje var. Arama sonuçlarını sosyal medya buton sayaçlarına göre sıralıyor.

  http://www.sorching.com/index.php?keyword=webrazzi

 5. Serkan İnce dedi ki:

  Arama yaptıktan sonra filtreleme değilde arama yapmadan önce seçtiğimiz platforma göre filtreleme yapılabilirse daha az bir zaman kaybı olacaktır diye düşünüyorum.

 6. erbulut dedi ki:

  Güzel bir proje ama eksikleri çok, aramaları kayıt etmeli bence sunucusuna, sonra eski tarihten yeni rahihe gore sıralamalı bu şekilde çok hızlı olur

 7. M. Akif dedi ki:

  instakolik.com’u sevdim

 8. Yurtsev Yarici dedi ki:

  Fikir güzel ama bazen konu ile alakasız tag seçenekleri çıkıyor ve saçma oluyor. Daha iyi hale getirilmeli.

Bir Yorum Yazın