Hurriyet.com.tr yeni tasarımı yayına aldı, ilk tepkiler oldukça olumlu

Hurriyet.com.tr yeni tasarımı yayına aldı, ilk tepkiler oldukça olumlu

Türkiye'nin en çok ziyaret edilen internet sitelerinden biri olan Hürriyet.com.tr, çok kısa bir süre önce arayüz tasarımda bir takım değişikliklere gitti.

Eskisine göre reklamların yeniden ele alınıp, okuyucuyu daha az rahatsız edecek şekilde düzenlendiği Hürriyet.com.tr için daha "temiz" bir tasarıma sahip olmuş yorumunu yapabiliriz.

Hürriyet.com.tr okuyucularının bu tasarım değişikliği hakkındaki ilk izlenimlerine bakacak olursak bir beğeni havasının hakim olduğunu söyleyebiliriz. Bu arada Hürriyet.com.tr'de yoğun galeri kullanımı, sayfa giydirme ve haberleri yeni tab'da açma gibi özellikler ise hala korumakta.

hurriyet-com-trnin-yeni-tasarimi

Yapılan tasarım değişikliği ile beraber sade tasarım'a (flat design) da geçiş yapan Hürriyet.com.tr'de okunabilirliğin artması ilk göze çarpan detaylardan. Diğer yandan Hürriyet'ten yapılan açıklamaya göre söz konusu arayüz değişikliği için ürün geliştirme ve yazılım ekibi 6 ayı aşkın süredir çalışıyormuş.

Aldığımız bilgilere göre bu tasarım değişikliğini; 2014'ün Mart ayı sonunda tamamlanması planlanan Hurriyet.com.tr ürünündeki büyük değişimin ilk parçası olarak değerlendirebiliriz.

Yeni tasarım değişikliği ile birlikte dikkat çeken noktalardan biri de Hürriyet dünyasındaki diğer platformların -Hürriyet Emlak, yakala.co, Yenibiris.com gibi- çok daha fazla öne çıkması. Diğer önemli bir detay olarak ise kişiselleştirilmiş içerik ve haber önerileri gibi konularda da geliştirmeler yapılmasını sayabiliriz.

2011-yilindan-hurriyetcomtr
2011 yılından alınma bir Hurriyet.com.tr ekran goruntusu

Son olarak yeni tasarımla birlikte üye olma ve üye girişi ekranlarının da yenilendiğini, böylelikle yorum yazma ve kişiselleştirilmiş haber okuma deneyimlerinin de artacağını belirtelim.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi 2014 yılı 2. çeyreğiyle birlikte sektörde ses getirecek değişikliklere imza atmaya hazırlanan Hürriyet.com.tr'nin bu değişimin ilk adımı olarak attığı adım beğeni topladı. Türkiye ve Avrupa'nın en çok okunan haber sitelerinden biri olan Hürriyet.com.tr, günlük 2 milyon aşkın bir ziyaretçiye sahip.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.