TC Disrupt Europe'un ikinci günü başladı! Trendyol kurucusu Demet Mutlu, moda ve e-ticaret konuştu

Ana sponsorlarından biri olduğumuz TechCrunch Disrupt Europe etkinliğinde ikici gün Berlin/Almanya merkezli Soundcloud'un CEO'su Alex Ljung ile başladı.
TC Disrupt Europe'un ikinci günü başladı! Trendyol kurucusu Demet Mutlu, moda ve e-ticaret konuştu

berlin-use-thisAna sponsorlarından biri olduğumuz TechCrunch Disrupt Europe etkinliğinde ikici gün Berlin/Almanya merkezli Soundcloud'un CEO'su Alex Ljung ile başladı. Alex Berlin'de bulunmanın bir internet girişimine neler kattığından ve Soundcloud'u nasıl geliştirdiğinden detaylıca bahsetti.

Alex Ljung'un ardından düzenlenen panelde konuşmacılardan biri de Trendyol'un kurucusu Demet Mutlu'ydu. Bu arada TechCrunch Disrupt Europe'un ilk gün konuşmacıları arasında Peak Games kurucu ortaklarından Rina Onur ve Udemy kurucusu Eren Bali gibi tanıdık isimlerin de yer aldığını belirtelim.

Haute Commerce isimli panelde Demet Mutlu ile beraber Lyst'ten Chris Morton ve Far Fetch'den Jose Neves de panelde yer aldı.

demet-mutlu-trendyol-berlin

Panel esnasında Demet Mutlu, Türkiye'nin en önemli avantajlarından biri olarak tekstil üretiminde başarılı olması konusuna değindi. Mutlu, bu durumun kuşkusuz Türkiye'de bulunan ve moda üzerine çalışan e-ticaret şirketleri için çok büyük bir avantaj olduğunu dile getirdi.

Panel esnasında konuyu Türkiye internet pazarının gelişimine getiren Mutlu; 5 yılda VC tarafında çok şeyin değiştiğini, şimdi büyük fonların da ülkeye giriş yaptığını söyledi. Mutlu'ya göre küresel olarak Türkiye kesinlikle öne çıkan ve yıldızı parlayan pazarlardan biri konumunda.

Moda satışı yapan e-ticaret şirketlerinin yatırımcıları, eşlerine sormalı mı?

Genel olarak panelde ortaya çıkan fikirlerden biri de; moda üzerine satış yapan e-ticaret siteleri açısından özel alışveriş methodunun başarısının çok açık olduğu ama klasik modellerin de her zaman başarısını sürdüreceği üzerineydi. Bu arada bir soru üzerine moda satışı yapan e-ticaret platformlarının; yatırımcılarının son kararlarına vermeden önce eşlerine sorup sormadıkları konusu da konuşuldu. :) Bu konuda Mutlu; son kullanıcıya hitap eden platformlar hakkında yine son kullanıcılardan yorum almanın çok normal olduğunu söyledi.

TechCrunch Disrupt Europe etkinliği bugün gerçekleşecek konuşma ve panellerin ardından sona erecek.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.