Webrazzi Connect: Berlin, 500 kişilik katılımla dün gece gerçekleşti

Webrazzi Connect: Berlin, 500 kişilik katılımla dün gece gerçekleşti

webrazzi-connect-logoTechCrunch Disrupt Europe'un ana sponsorlarından biri olarak, organizasyon başlamadan bir gece önce Webrazzi Connect: Berlin adında bir etkinlik düzenleyeceğimizi sizlere aktarmıştık.

Dün gece TechCrunch Disrupt Europe'un da düzenlendiği Arena Berlin'de gerçekleşen etkinlik oldukça kalabalık bir katılımcı grubuna ev sahipliği yaptı. Webrazzi Turkish Pavilion'da yer alan 10 girişimin (biraz aşağıda detaylıca bahsedeceğiz) kurucu ortakları, organizasyon için Türkiye'den gelen isimler ve Almanya'da yaşayan ya da Avrupa'nın dört bir yanından gelen çok sayıda internet profesyoneli etkinlikte bir araya geldi.

Etkinlikte Webrazzi Kurucusu Arda Kutsal ve IEG Yatırım Bankası'ndan Stefan Heilmann kısa birer sunum yaptılar ayrıca Webrazzi Turkish Pavilion'da yer alan girişimler de kısaca kendilerini tanıttılar.

Genel olarak networking ağırlıklı geçen etkinlikte sunumların haricinde yoğun bir tanışma ve sohbet havası hakimdi. TechCrunch'ın düzenlediği hackathon'un çok sayıda katılımcısının da katıldığı etkinliğin ana dili İngilizceydi. :)

webrazzi-connect-berlin-2

Konukların etkinlik sonrasında Türkiye internet ekosistemi hakkında yeni bir bakış açısı kazandığını ve etkinliğe Türkiye'den katılan kişi ve şirketlerle önemli iş bağlantıları kurduklarını rahatlıkla söyleyebiliriz. 18.00'da başlayan Webrazzi Connect: Berlin, gecenin ilerleyen saatlerine kadar da devam etti.

Webrazzi Turkish Pavilion'a katılan girişimler

TechCrunch Disrupt Europe etkinliğinin en önemli yanlarından biri de girişimlerin kendilerini tanıttıkları fuar alanı. Webrazzi Turkish Pavilion adı altında Türkiye'den 10 ayrı girişim bu fuar alanında yer alma şansı buldular.

webrazzi-pavillion1

Webrazzi Turkish Pavilion'da yer alan 10 girişim: sosyal medya analiz ve reklam platformu adMingle, ön ödemeli alışveriş kartı ininal, internet girişimleri için inkübasyon merkezi Startup Kitchen, taksi çağırma uygulaması BiTaksi, iPad için mail okuma istemcisi MailMag, online olarak günlük tutabileceğiniz Histofme, kişiye özel içerik tüketim uygulaması woisio,  e-ticaret siteleri için fiyat karşılaştırma aracı Prisync, restaurant ve kafeler içinde mobil ödeme de barındıran akıl menü uygulaması Mobikasaba ve mobil uygulama marketleri optimizasyonu hakkında bir araç olan adnboost.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.