Gmail yeni tasarımı ile yeni kullanıcı giriş sayfasını test ediyor
Yenilikler

Gmail yeni tasarımı ile yeni kullanıcı giriş sayfasını test ediyor

 • Yenilenen Gmail'in giriş sayfasını tasarımı görsellerden arındırılarak sadece kullanıcının e-posta adresi ve şifresini gireceği arayüze kavuşturulmuş.

gmail-tek-loginGmail kullanıcının giriş sayfasında sadece üye giriş panelinin olduğu yeni tasarımını test ediyor. Yenilenen Gmail'in giriş sayfasını tasarımı görsellerden arındırılarak sadece kullanıcının e-posta adresi ve şifresini gireceği arayüze kavuşturulmuş.

Kullanıcılar daha önce Gmail hesabına sağa dayalı üye giriş paneli ile giriş yaparken sol bölümde Gmail ile ilgili görsel ve bilgi görüyorlardı. Daha önce Gmail'in sürekli artan e-posta alanın tanıtımı için kullanılan alan son olarak Gmail'in mobil uygulamalarının tanıtımı için kullanılıyordu.

gmail-yeni-ekran-goruntusuGmail'in yeni tasarımının Google'ın arama motorunda ilk günden beri kullandığı beyaz arka plan ve merkez giriş alanından modellendiğini söylemek mümkün.

Sağdan merkeze alınan üye giriş paneli kullanıcının odak noktasını merkeze yönlendiriyor. Giriş panelinin üstünde Google'ın uzun zamandır tek hesapla tüm Google ürünlerinin kullanılması vurgulanırken, giriş panelinin altında Drive, Youtube, Play'in de aralarında bulunduğu diğer Google ürünleri küçük ikonlarla gösterilmiş.

Yeni tasarım ile ilgili göz yormadan odak noktasını belirleyerek basitleştiren Google tasarımın ne zaman genel kullanıma sunulacağı ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapmadı. Resmi açıklama olmamasına karşın Mashable kullanıcılardan gelen geri bildirimler doğrultusunda birkaç ay içerisinde tüm kullanıcıların kullanımına açılacağını belirtiyor.

Yorumlar (4)
 1. Alican Alican

  Tek hesap tüm google sloganı ile birlikte bence güzel bir arayüze kavuşmuş, hoşuma gitdi.

 2. Fatih Bostancioğlu Fatih Bostancioğlu

  Google tek başına çok sağlam kadro, ne yapsa yakışıyor ve sağladığı güven ile tüm bilgilerimizi alıyor :) HElal olsun ne diyeyim

 3. Isa Koç Isa Koç

  Ya yıllar önce gmail hesabıma çok fazla spam geliyor diye kullanmam heralde diyip hesabımı sildim, aradan geçen sürede gmail çok fazla gelişti. Aradan kaç sene geçmesine rağmen google bu adı hala kullanılabilir hale getirmedi. Ya bu adresi tekrar alabilmem için nereye mesaj atmam lazım. bir yer buldum adam diyorki son attığın mailler hakkında bilgi ver falan, neredeyse 6 seneden fazla oldu sileli, hiçbir bilgisini hatırlamıyorum, yokmudur bunu geri almanın başka bir yolu ?

 4. Bekir Gür Bekir Gür

  Özellikle mobil cihazlar açısından görselden arındırılmış arayüzün kullanışlı olduğunu söyleyebilirim.