Hotelscombined.com: Otel fiyatlarını karşılaştıran konaklama servisi
E-Ticaret

Hotelscombined.com: Otel fiyatlarını karşılaştıran konaklama servisi

Seyahat sektörü Türkiye'de her geçen gün büyümeye devam ediyor. Özellikle havayolu ulaşımının ucuzlaması ve yaygınlaşması sadece ulaşım sektörüne değil, konaklamada da büyümeyi beraberinde getirdi. Ulaşımda ve konaklamada alternatiflerin artması ile birlikte seyahat edenlerin aramalarda ki tercihini internete yönlendirdi.

Ülkemizde online seyahata yapılan yatırımlarda artan talebi karşılamak için büyüyerek devam ediyor. Yeni kurulan yerli online seyahat acentaları ve toplayıcı (aggregator) siteler ile birlikte yurt dışında hizmet veren birçok firmada hizmet sınırlarına Türkiye'yi de ekledi. Bu şirketlerden biri de 2005'te kurulan konaklama hizmeti üzerine yoğunlaşan toplayıcı site Hotelscombined. Avusturalya merkezli şirket 39 dilde, 120 para biriminde, 100 milyon kişinin konaklamasına yardımcı oluyor. 

hotelcombined-ekran-goruntusu

Seyahat edenler, aralarında Expedia, Hotels.com'un da bulunduğu 20'den fazla online seyahat acentasını fiyat ve oda müsaitlik durumunu anlık olarak tek bir sayfada bulabiliyor. Bu da kullanıcıların hem zaman tasarrafunu hem de maliyet avantajını sağlıyor. Üstelik bu hizmetin ücretsiz olması da seyahat edenlerin tercih etmesinde ki önemli etkenlerden biri olarak nitelendirilebilir.

Mobil uygulamalarında Türkçe dil seçeneği de  bulunan Hotelscombined yakınımda bulunan otelleri göster seçeneği ile seyahat edenlere büyük bir kolaylık sağlıyor. Buna ek olarak web sitesinde varolan fiyat karşılaştırma ve kullanıcı yorumları da eklenerek seyahat eden kişinin otelle ilgili tüm bilgiye ulaşabilmesine olanak tanınmış. Uygulamayı kullanmak için üyelik hesabı bulunma zorunluğunun olması seyahat eden kişi için önemli kolaylık.

iOS uygulamasını buradan, Android uygulamasına ise buradan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar (10)
 1. Sistemleri gerçekten çok iyi. Mobil arayüzü çok basit hazır sistemlerle bile android uygulamasına çevirebiliyorsunuz. Fiyatları da güncel çekiyor ve oldukça pratik bir çözüm sunuyor. Kullanıcı tarafını memnun eden bir yapısı var. Fakat affilliate kısmı için aynı şeyi diyemeyeceğim. Aslında o kısımda da çok iyi çözümler sunabiliyor. Ki ben de whitelabel olarak kullanıyorum. Fakat burada reklam olmasın diye link paylaşmayı uygun görmedim. Tıklama üzerinden komisyon veriyorlar yalnız şöyle bir sıkıntı var. Whitelabel kullandığınızda ya siteniz hiç ziyaret edilmemeli ya da edildiği gibi rezervasyona çabuk dönüşebilmeli. Yoksa hesabınızı bloke ediyorlar. Ki insanlar böyle bir siteyi bir ürünü hemen almak için kullanır gibi kullanmazlar. Site içinde dolaşırlar birçok konaklama seçeneğini ziyaret ederler. Ve bu da site üzerinde trafik yaratır. Fakat affilliate managerları bunu bildiği halde yeni kurulan bir whitelabel sitede illegal hiç bir işlem yapılmamasına rağmen trafiğiniz artıyor fakat rezervasyon dönüşümünüz çok düşük bu sebeple bloke ediyoruz diyor. Bunun için bir çözüm bulmaları gerekli. Çünkü onlar da birçok siteden çekiyor bu sistemi ve kendileri rezervasyondan kazanıyor. Gereksiz yere bloke etmeleri çok sinir bozucu çünkü bu işler sabır ve sabır isteyen uzun vadeli hedeflerle yapılabilen işler. İlk aydan itibaren rezervasyon beklemek saçma geliyor bana.

  1. Renklidergi Renklidergi

   linki ya da eposta adresinizi verebilir misiniz konuyla ilgli görüşmek isterim...

   1. İlkay İlkay

    kusura bakmayınız. aylar sonra görmüş oldum. [email protected] adresinden bana ulaşabilirsiniz. saygılarımla

  2. Hotelscombined Türkiye Hotelscombined Türkiye

   HotelsCombined Affiliate Programının ortaklarından biri olarak görüşlerinizi paylaştığınız için teşekkür ediyoruz. Sizin de bildiğiniz gibi Katılımcı programımız sayesinde 10.000lerce katılımcı karlı işbirliklerini sürdürmektedir. Bahsettiğiniz konuya açıklık getirmek için Sıkça Sorulan Bölümünde de yer verdiğimiz Yönlendirme başına yapılan ödeme sistemimizi bir kez daha açıklamak istiyoruz. Her ne kadar sitemize yönlendirilen her kişi başına ödeme yapsak da bu kişilerden bazılarının rezervasyon yapmasını da bekliyoruz ki birlikte çalıştığımız tedarikçilerimize gelir sağlayabilelim. Hesabınız Yönlendirme oluşturduğu halde hiçbir rezervasyon yapılmıyorsa mağlesef rezervasyon yapılana kadar ödeme yapamıyoruz. BU detayın yer aldığı Katılımcı sözleşmemizi aşağıdaki linkte görebilirsiniz: http://www.hotelscombined.com/Affiliate/AffiliateAgreement.aspx

   1. İlkay İlkay

    O zaman ödeme yapmayın ama en azından hesabımızı bloke etmeyin. Biz sistemimiz oluşturunca hemen Sizden ödeme almaya yönelik çalışmalar yapmıyoruz. Sizin altyapınız sayesinde bizim oluşturmaya ekonomik anlamda gücümüzün yetmeyeceği bir sistemi kullanarak bir web sitesi bir isim oluşturma çabası içerisinde oluyoruz. Rezervasyon dönene kadar hesabı banlamayın. Benim hesabım bloke olalı tam 5 ay oldu ama ben hala sitemi güncel tutuyorum. Çünkü gerçekten çevremdekilere faydası dokunuyor. Ne zaman rezervasyona dönüşür o zaman ödeme yapın. Hatta hiç tıklamadan para vermeyin istemiyorum da. Rezervasyon yapınca hakettiğimizi ödeyin yeterli. Çünkü sistemi gerçekten beğeniyorum ve kullanmak istiyorum.

 2. Android uygulamasını indirip test ettim. Hali hazırda kullandığımız seyahat uygulamarıyla kıyasladığımızda sade ve işlevselliği ile beğenimi kazanan uygulamalardan biri oldu. Tebrikler

 3. ben bu siteyi adwordsun karalistesinde aldım... neden sorasanız* dandik banerlerden dolayı!!!

 4. Ortaklık programına girdim ve 35$ kazandım ve sonra bir baktım beni banlamışlar.. Ortaklık programına katılmanızı tavsiye etmem paranızı alamıyorsunuz.. Herhangi bir kural ihlalide yapmadım.. Bütün hitim google üzerinden gelmesine rağmen.. Açıklamaları ise hitiniz çok az biz müşterilerimizin yararını düşünüyoruz.. Hitlerimi sayanlarda onlardı parayı verende onlardı..

  1. Hotelscombined Türkiye Hotelscombined Türkiye

   Konuyla ilgili yaşadığınız olumsuzluktan dolayı üzgünüz. HotelsCombined tüm Dünyada binlerce ortağına yıllardır sorunsuz hizmet veren saygn bir şirkettir. Sizin yaşadığınız olumsuzluğun bize yönlendirdiğiniz trafiğin hiçbir şekilde rezervasyon yapmıyor olmasından yaşandığını düşünüyoruz. Çünkü Affiliate programımızdan kazanç sağlayabilmeniz için düşük de olsa bize yönlendirdiğiniz trafiğin otel rezervasyonu yapması gerekiyor ki birlikte çalıştığımız tedarikçilerimize gelir sağlayıp Katılımcı trafındaki ortaklarımızla uzun vadeli çalışmayı sürdürebilelim. Bu konuyla ilgili detaylar sitemizde yer alan kullanıcı sözleşmesinde de yer almaktadır. Bize direk olarak [email protected] hesabından ulaşabilirsiniz. Affiliate ID'nize yer verdğiniz e-mailinize istinaden hesabınızı tekrar gözden geçirmeye ve daha detaylı bilgi vermeye her zaman açığız.

   1. Ruzzgar Ruzzgar

    sitem üzerinden gelen çoğu kullanıcı google üzerinden gelmesine rağmen beni banlamanıza anlam verememekteyim.. Öncelikle ortada kazanç yoksa 35 dolarlık bir kazancı nasıl aldığımı öğrenmek isterim.. Kazancınız rezervasyon ile sağlanıyorsa ona göre bir kazanç oluşturursunuz..Benim sitem üzerinden gelen müşteriler rezervasyon yapmıyorsa bana ödeme yapmazsınız olur biter banlamanıza gerek kalmaz..fakat piyasada herkesi sömürme ve reklam amaçlı kullanmak istiyorsanız o ayrı bir konudur.