Ziya Boyacıgiller yeni blog'unda gençlerle Girişimcilik Sohbetleri'ne başladı
Yatırım

Ziya Boyacıgiller yeni blog'unda gençlerle Girişimcilik Sohbetleri'ne başladı

Türkiye girişimcilik ekosisteminin önemli isimlerinden biri olan Ziya Boyacıgiller, Gençlerle Girişimcilik Sohbetleri başlığıyla blog yazmaya başladı.

ZiyaBoyacigiller.blogspot.com adresinde yayına başlayan blog'da Boyacıgiller her hafta yeni bir yazı paylaşacak.

Bu blog'uyla Türkiye'deki gençlere, özellikle İngilizce'si çok iyi olmayan girişimcilere ulaşmak isteyen Boyacıgiller, bu maceranın da aslında bir nevi girişim olduğunu söylüyor.

Biraz Ziya Boyacıgiller'den bahsetmek gerekirse; eğitimini Robert Kolej, Boğaziçi Üniversitesi ve UCLA'da tamamlayan Boyacıgiller, şu sıralar Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri Fakültesi’nde öğretim görevlisi olarak MBA düzeyinde girişimcilik dersleri veriyor. ABD'de geçirdiği uzun yılların ardından ülkemizde GBA ve Endeavor Türkiye gibi oluşumların içinde yer alan girişimci-mühendis, aynı zamanda melek yatırımlar da yapıyor.

Ziya Boyacıgiller, blog'unun yanında yeni bir Twitter hesabı da açtı. Boyacıgiller'in yazılarıyla ilgili gelişmeleri paylaşacağı Twitter hesabını da takip etmenizi öneriyoruz.

Yorumlar (2)
  1. Abracadabra Abracadabra

    Güzel ve öğretici bir blog olacağına eminim. Bu arada çoğu insanın yapmış olduğu gibi deneyimlerini mezara götürmektense bizlerle paylaşacağı için tebrikler.

  2. Nurettin Nurettin

    Sektörün içinde olan ve oldukça tecrübeli kişilerin deneyimlerini kendi bloglarında düzenli olarak paylaşması oldukça yararlı olacaktır. Bloglarında bolca istatistiklere rakamlara ve örneklere vermeleri çok güzel olur. sektörün içinde ki diğer kişilerinde bloglarında yazmalarını bekliyorum. Özellikle son zamanların seri yatırımcısı Hasan Aslanoba'nın sektör değişimi ve yaptığı yatırımlara nasıl karar verdi bu süreçleri anlatması güzel olur diye düşündüm.