62 şehire gönderim yapabilen bir online pasta girişimi: DogumGunuPastasi .com
E-Ticaret

62 şehire gönderim yapabilen bir online pasta girişimi: DogumGunuPastasi .com

 • BirFikrinMiVar?‘ın 6. sezonunda finale kalan isimleri sizlere tanıtırken DogumGunuPastasi.com'dan kısaca bahsetmiştik. Bugün ise girişimi çok daha yakından tanıyacağız.

dogum-gunu-pastasi-logoBirFikrinMiVar?‘ın 6. sezonunda finale kalan isimleri sizlere tanıtırken DogumGunuPastasi.com'dan kısaca bahsetmiştik. Bugün ise girişimi çok daha yakından tanıyacağız.

DogumGunuPastasi.com, isminden de anlayabileceğiniz üzere bünyesinde pasta satışı gerçekleşen online bir platform. Ancak isim sizi yanıltmasın, DogumGunuPastasi.com yalnızca doğum günleri için değil tüm özel günler ve diğer kişisel isteklere cevap verecek kadar geniş bir kataloğa sahip.

Girişimin kurucusu Teoman Yıldırım ile konuştuğumuzda Teoman Bey domain'i 2004 yılında "Gün gelir elektronik ticaret gelişir, bende pasta satarım" düşüncesiyle satın almış. Bu arada 2008 yılında yayın hayatına başlayan platform, 2011 yılından itibaren kredi kartı ile ödeme kabul ediyor.

Platformun çalışma mantığı ise Yemeksepeti'ne oldukça benziyor. 62 şehirden birinden sipariş verdiğinizde DogumGunuPastasi.com'un o şehirdeki bayisi, pastayı teslim edileceği gün üretiyor ve adresinize gönderiyor. Buradaki en kritik nokta pastanın siparişin verildiği gün değil, teslim edileceği gün içinde hazırlanıyor olması.

500 çeşit pasta ve dilediğiniz fotoğrafı pastanın üzerine bastırma şansı

DogumGunuPastasi.com'da şu an 500 çeşit pasta bulunuyor. Bu seçeneklere ek olarak pastanızın üzerinde görmek istediğiniz fotoğrafı sipariş formunda üreticiye ulaştırmanız da mümkün. Girişimin kurucusu Teoman Bey'in özellikle müşteri hizmetleri ve canlı destek hizmetleriyle övünürken müşteri memnuniyetine fazlasıyla önem verdiklerini söylemesine de yer verelim.

dogum-gunu-pastasi-ekran-goruntusu

Teoman Bey'in paylaştığı bilgilere göre DogumGunuPastasi.com'un öncelikli hedefleri arasında bayi sayısını arttırmak bulunuyor. Düşünülen rakam ise 2 yıl içinde 250 bayiye ulaşmak. Ayrıca bu 250 bayinin lokasyonları içinde Almanya, Fransa ve KKTC gibi çeşitli yurtdışı ülkelerinin olması da isteniyor.

Ayrıca Teoman Bey'in işler istediği gibi giderse 10 yıl içindeki hedefleri arasında; içerisinde yüzlerce pasta maketinin sergileneceği ve çocukların bir müze gibi gelip gezecekleri, istedikleri/gördükleri/beğendikleri pastayı sipariş verip yaptırabilecekleri ve hatta imalat sürecine katılabilecekleri bir pasta müzesi/atölyesi açmak da bulunuyor.

İnternetten pasta siparişi alan çok sayıda oyuncu bulunuyor. Pazarın önümüzdeki yıllarda giderek daha da büyüyeceğini tahmin etmek güç değil. DogumGunuPastasi.com'un bu büyüyen pazarda istediklerine ulaşıp hemen yukarıda bahsettiğimiz pasta müzesi fikrini hayata geçirip geçiremeyeceğini hep beraber göreceğiz.

Son olarak BirFikrimMiVar?'ın finalistlerini tanıttığımız yazımızdan sonra memnuniyetini ileten DogumGunuPastasi.com ekibinin Webrazzi için hazırladığı pastayı aşağıda görebilirsiniz. :)

webrazzi-pastasi

Yorumlar (33)
 1. Hasan Bey, bu projeyede yaırım yapacak bence :)) şimdi olmasada yakında...

 2. Ali Gür Ali Gür

  fiyatlar acayip pahalı. bune be. 69 TL 3 dilim pastamı olurmuş.

  1. Teoman Yıldırım Teoman Yıldırım

   http://www.dogumgunupastasi.com/pasta/kar-beyaz-kalp

   bu pasta evet 69 tl ama 3 değil 10 kişilik/dilimdir

   lutfen iyi okuyup doğruyu yazalım ayrıca sitemizde 3 dilim pasta yok en az 4-6 dilim/kişilik fiyatıda

   58,21 tl.dir

   1. Teoman Bey,umarım çalışanlarınızda da yoktur bu azarlayıcı ifadeleriniz. "lutfen iyi okuyup doğruyu yazalım" şeklinde konuşulmaz fikrini ifade eden kişilerle.. Katılmayabilirsiniz ama bu şekilde cevap vermemelisiniz. Yorum yazacaktım ama bence gerek yok.

   2. Ali Gür Ali Gür

    sizin dilimler benim tahminimden daha küçük sanırım. size göre 10 dilimlik pasta bana göre 3 dilim. Ancak dikkat edin, siz üreticisiniz ben ise tüketiciyim.

   3. Feride Çelik Feride Çelik

    Öncelikle arkadaşlara katılıyorum. Üslup olarak çok kaba bir tabir. Yorum yapanlar yanlış yazabilir, yalanda yazabilir, sizin göreviniz doğruyu doğru şekilde aktarmak. Bir işletmeci isterse en güzel ürünü satsın, insanı dövecekmiş gibi bir yaklaşımla bir yere varamaz. Değil 2008 yılından beri bu işi yapın isterseniz 1908 den beri yapmış olun, ticari anlayış önemli olan...

   4. Tavrınız mizacınız beni ilgilendirmiyor bu konu hakkında yorum yapmayacağım.Telefonla siparişte 532 bir numara yazmanız , canlı desteğin mesai saatleri arasında offline olması kesinlikle güven kırıyor.Kullandığınız zopim canlı desteği offline durumda hiç göstermemeye ayarlayabilirsiniz tabi telefon numarasınıda değiştirebilirsiniz.0 850 li numaraları araştırın.Bunun dışında çocugumun yaş gününde bakacağım bir site (şakasına devam ediyorum) ama heyecanlanmayın daha doğum gününe 8 ay var :D

   5. bu kafayla ve bu fiyatlarla zor diyorum.

    kolay gelsin.

  2. Barış Barış

   müşteri olduğunuz gerçeği yalnışınızı değiştirmez.

 3. Asıl proje buna denir. Bütün kalitesi mükemmel tasarımı biraz daha sadeleştirseler göze daha güzel hitap eder diğer bir kötü gözüken ise telefon numarası...

 4. Girişimci arkadaşların hevesini kaçırmak istemem ancak BonnyFood vakasını bir irdelemeliler... Birşey yapmış olmak anlamında bakıldığında güzel bir hareket ancak sürdürülebilirli, büyüme, karlılık anlamında bakıldığında sıkıntı yaşanması muhtemel. İyi etüt edilmesinde fayda var.. İnşallah başarılı olur diyelim.

 5. Hakan Yılmaz Hakan Yılmaz

  Tel numarnaız 444 'lü ve site renginizinde pembe olmasını isteyen bir pastaseverim. Başarılar. :)

 6. Emre Meraklı Emre Meraklı

  Bildiğiniz üzere bonnyfood zor bir durum geçiriyor, pasta değil kek satıyorlar ve sattıkları kek 1 hafta dayanıyor kargo ile gönderilebilenler. Pasta günlük olarak hazırlanıp aynı gün gönderilmelidir. Ayrıca girişimin alt yapısı çok önemli yemeksepetinin karşılaştığı problemlerin daha değişikleri çıkacaktır misal geçen gün aldığım pasta ekşi çıkınca geri götürdüm adam eliyle tadına bakıp problem yok dedi ve kaliteli bir pastane idi, bu gibi riskleri çok fazla o yüzden çok büyük para gerekiyor. Bu girişim ise çalışma mantığı çok farklı pasta fiyatları 50 den aşağı yok diyebilirim, nedenine gelince pastaneciler pay vermiyorlar girişim sahibi ise kar payını pastanın normal fiyatı üzerine ekliyor, varın siz karar verin iyi bir girişim mi?

 7. Ali Duman Ali Duman

  Pastalar tazeleğini nasıl koruyor. Gün içinde adrese ulaşıyormu acaba..Bu arada tasarım çok karmaşık..

 8. Arkadaş pasta değil altın satıyor. Yastık altına koyun değerlenir. Sipariş veren var mı çok merak ediyorum.

  Ek olarak bunlar pasta değil kanser yayan ürünler. Boyalara bak. :D

 9. Bu siteye bir profesyonelin el atması gerek; yada yatırım alması gerek. Sayfa amatör bir görünümde. Ben güvenipte sipariş vermem açıkcası. Müşteri hizmetleri numarası cep telefonu numarası. İade Şartları linki bomboş. Bence sayfayı daha güzel ve sade yapıp, ondan sonra pastaneler ile anlaşma çalışmasına yoğunlaşılmalı. Başarılar Dilerim.

 10. Ahmet Karlı Ahmet Karlı

  Vallahi bu internette yazan eleştirileri bazen hiç anlayamıyorum. Ben çok anormal, sorunlu bir insanım herhalde. Bu kadar insan yanılıyor bir ben haklı olamam sanırım.

  İşletme sahibinin verdiği cevabı eleştirmişsiniz. Okuyucu yorumunda sitede açıkça pastaların kaç kişilik olduğu yazdığı halde yanlış bilgi verilmiş. Hatalı olan okuyucu. Net. Ayrıca birisi dilimlerin büyüklüğünden filan söz etmiş. Yahu fotoğrafta pastanın büyüklüğü hakkında fikir yürütmemiz için yanında bir kutu kola filan olsa bu yorumu anlayacağım ama ortada bir şey yokken neye dayanarak pastanın büyüklüğü hakkında yorum yapılıyor?!

  Tasarımın da kötü olduğu, sitenin amatörce olduğu söylenmiş. Allah aşkına daha yeni 5 milyon yatırım alan buldumbuldum.com'un tasarımı bundan daha mı estetik? Tamam, havalı bir tasarım değil ama nesi kötü bu tasarımın?

  Müşteri hizmetleri numarasının cep numarası olmasıysa ciddi bir eksi gerçekten.

  Ama sonuç olarak bu kadar olumsuz eleştiriye hiç anlam veremedim. Bu arada şimdi benim için girişimci ya da bir tanıdığı filan diyenler olabilir. Böyle bir şey de yok. Webrazzi de geçmişte pek çok yorum yapmış bir kullanıcı olduğumu google layanlar görür...

  1. Ahmet Bey, bu mantıkla haksız olduğunuz her durumda Müşteri Hizmetleri yetkilileri kavga eder sizinle. Müşteri haksız da olsa cevap bu olamaz. Müşteri ilişkisi bu şekilde olmaz. Marka iletişimine, pr'a, reklama harcadığı paraları bu tavırla çöpe atarlar.

   1. Ahmet Karlı Ahmet Karlı

    Verilen cevap şu:

    "bu pasta evet 69 tl ama 3 değil 10 kişilik/dilimdir

    lutfen iyi okuyup doğruyu yazalım ayrıca sitemizde 3 dilim pasta yok en az 4-6 dilim/kişilik fiyatıda

    58,21 tl.dir"

    Bence bir kabalık, saygısızlık yok. Daha kibar bir cevap vermeleri elbette daha iyi olurdu ama ben bu cevabın neden kötülenmesi gereken bir pr hatası olduğunu, neden bu kadar tepki aldığını anlayamıyorum. Girişimcinin müşteriyi görünce hemen kendini Frodo'nun karşısındaki Gollum gibi yerden yere atması, "kıymetlimisss" deyip ayaklarına kapanması mı gerekiyor?

 11. Ruzzgar Ruzzgar

  yıllar önce düşündüğüm ve tasarımını yapıp kodlamaktan vazgeçtiğim bir projeydi.. bonnyfood ve türevleri karşısında işiniz gerçekten zor.. pastayı göndermek zor bir olay.. bu işte yıllar önce pastavar.com vardı oda kapandı galiba.. umarım güzel işler başarırsınız..

 12. Fiyatlar gerçekten fahiş. 50 TL altında ürünleri yok. İnternetten satıyorsun diyede 20-25 tl lik pasta 60tl olmaması gerekiyor.

 13. Subuti Ç Subuti Ç

  Fiyatlar saçmalık..Hayal dünyasında yaşamayın..Kapının önündeki pastaneden 18 liraya olmadı bi üst caddeki ismi lazım olmayan pastaneden 34 liraya pastanın kralını alabilecekken neden en ucuzu "67 TL" olan bu pastalardan alayım..?

 14. e-ticaret sistemlerinin ilk kurulumunda giyim sektörü acayip yavaştı. denenmeden ürün elbise ayakkabı alınır mı diye. pastayı da her ne kadar Pastane de ellemesek de canlı canlı gözümüzle görmek isteriz. bence ilk etap da tutmayacak gibi ileri ki zamanda görmek lazım tutarsa ne mutlu. yalnız bu fiyatlar böyle gitmez :)

 15. Kargo getirene kadar istediğimiz pastayı zaten pastaneye gidip alabiliriz veya ertesi gün geçerken alabiliriz.

  1. Hakan Yılmaz Hakan Yılmaz

   Bu kadar sığ bir bakış açısına ilk kez rastlıyorum. :)))

 16. Ahmet Çiğdem Ahmet Çiğdem

  Kafama takılan şudur. Şimdi 62 şehre sipariş verilebiliyor demişler. Benim anladığım butik pastalar kargo ile gönderilmeye uygun değil. Her şehirde butik pastacılarla çalışmaları lazım. Bu durumda kaliteyi nasıl tutturulacak. Sonuçta her pastacı farklı standartlarda ve kalitede hizmet veriyor. Tadı, şekli, kaliteyi nasıl garanti altına alacak bu site? Kısaca şehir sayısının artması pastane vb. sayısının artması mesele değil. Kaliteyi birkaç pastacı ile yakalayabilirler fakat diğer şehirlerde kaliteyi, tadı, şekli tutturmaları çok çok zor... Üreticinin üslubuna hiç değinmiyorum. Zaten birçok kişi yazmış yazacağını.

 17. Butik pasta yapan bir girişimde cookiestore.com.tr üstelik sadece pasta degil macaron kurabiye mereng falan da yapıyorlar. Bir bakın derim.

 18. Cok güzel bir proje Teoman bey.basarilarinizin devamını dilerim

 19. Yağmur Yağmur

  Merhabalar ben adanada oturuyorum eşim ağrı doğubeyazıtta asker ona sürpriz bir doğum günü pastası göndermek istiyorum bu mümkünmü acaba ? İlgilenrseniz sevinirim ..

  1. merabalar şimdilik ağrı kapalı bu yüzden size yardımcı olamayacağız ilginize teşekkür ederiz

 20. İlerleyen zamanlarda bu tarz siteler türkiye pazarında git gide artacaktır. Piyasaya yeni giren sitelerden bir tanesi de www.pastasipariset.com şimdilik istanbula hizmet veriyor. Pastaları çok kaliteli ve site tasarımı hoş gözüküyor.

 21. Çiçekçiler şehirler arası ve şehir içi farklı semtlere dağıtım yapıyorlar bu mantıkla bende pasta dağıtılabileceği kanaatindeyim ancak lezzet konusu zor bir iş herkesin midesi ne giren bir şeyde standart ve memnuniyet oluşturmak zor iş başarılar dilerim

 22. Sevgi Demirsoy Sevgi Demirsoy

  Her şehre aynı kalitede urun vermeleri çok zor bence, istanbuldaki iyi butik pastalardan biri de ve en eskilerden olan https://kutaspasta.com bir inceleyin derim, istanbul geneline sipariş alıyorlar.