PayU Türkiye için WooCommerce eklentisi yayınlandı
Ödeme Sistemleri

PayU Türkiye için WooCommerce eklentisi yayınlandı

Wordpress için kullananlar WooCommerce eklentisi, e-ticaret sitesi açmak isteyenler çok kolay bir seçenek sunuyor. Ancak WooCommerce şimdiye kadar Türkiye'den bir ödeme altyapısı desteklemediği için kullanmak mümkün olmuyordu

Geçtiğimiz günlerde WooCommerce için yayınlanan bir eklenti, PayU Türkiye üye işyerlerine ödeme konusunda kolaylık sağlıyor.

Söz konusu eklenti yaklaşık 1 yıl önce Burak Tatlısert tarafından WooCommerce forumunda bir öneri olarak sunulmuş. ABD'deki LimeCuda şirketinde PHP geliştirici olan Kiran P. bu eklentiyi geliştirmek için harekete geçmiş. Dört ay yarı zamanlı olarak çalışan Polapragada, PayU Türkiye için WooCommerce Payment Gateway eklentisi yayınlamış. Daha sonra Burak Tatlısert tarafından twitterda paylaşılan eklenti, şu anda PayU Türkiye üye işyerleri için kullanılabilir durumda.

49 dolardan başlıyor

Kullanmak isteyenler için eklentiyi kurma sürecinden kısaca bahsedelim. PayU Türkiye eklentisini kullanmak isteyen Wordpress altyapılı blog sahipleri, WooCommerce eklentisini yüklemeleri gerekiyor. WooCommerce eklentisine geçildikten sonra ürün seçenekleri siteye ekleniyor. İşin en önemli kısmı ise ödeme için PayU Türkiye eklentisi satın alınarak tamamlanıyor.

Tek bir site için 49 dolarlık fiyat etiketine sahip olan eklentiyi kullanmak için hali hazırda PayU Türkiye üyesi işyeri olunması gerekiyor. Bunun yanı sıra eklentinin 5 ve limitsiz site için lisanslama seçenekleri de bulunuyor.

LimeCuda'da Profesyonel İş Stratejisti Blake Imeson'dan aldığımız bilgilere göre eklentinin tüm testleri tamamlanmış durumda. Eklentinin yeni yayınlanmış olmasından dolayı şu anda hiçbir kullanıcı bulunmuyor. Ancak LimeCuda, söz konusu eklentiyi kullanmak isteyenler için desteğe hazır.

E-ticaret yapmak isteyenlere kolaylık sağlayacak

WooCommerce'ü bilmeyenler için kısaca anlatalım. WordPress’in önemli premium tema sağlayacılarından olan WooThemes'in geliştirdiği WooCommerce açık kaynaklı bir eklenti olarak sunuluyor. WooCommerce eklentisiyle raporlama ve yönetim, kargo ve vergi yönetimi, müşteri ve sipariş yönetimi, ürün ve stok yönetimi, promosyon ve kampanya yönetimi sağlanabiliyor. Ödeme tarafındaki ağırlıklı olarak ücretli eklentilere sahip olan WooCommerce, çok sayıda ödeme sistemini destekliyor.

2011 yılında kullanıma açılan WooCommerce için o dönemde ödeme sistemleri şirketlerinin bu tip eklentilerin yayınlamasına ihtiyaç olduğunu paylaşmıştık. PayU Türkiye için geliştirilen bu eklenti özellikle e-ticaret adım atmak isteyen girişimciler için önemli bir gelişme olarak yorumlanabilir.

PayU Türkiye için geliştirilen WooCommerce eklentisine buradan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar (22)
 1. Sercan Yilmaz Sercan Yilmaz

  Sene olmuş 2013, hala ortak ödeme sayfası.

 2. Yaşar Güner Yaşar Güner

  walla bankalarla sanal pos alıp ugraşmaktansa sistem çok güzel ve saglam.

  Şimdide wordpress e entegre eklenti süper ötesi artık yani e ticaret konusunda herkes girişimci olabilir.

 3. OpenCart için de resmi uygulama çıksa süper olacak.Bir sürü yabancı uygulama var ve her biri farklı fiyatlardan satılıyor.

 4. Yunus Emre Güzer Yunus Emre Güzer

  Sercan Bey Merhaba,

  Öncelikle deneyimlerime dayanarak, özellikle Orta Doğu, Doğru Avrupa ve Batı Avrupa'nın bazı ülkelerinde ortak ödeme sayfası ile ödemenin oldukça popüler olduğunu söyleyebilirim. Belirli bir hacme kadar ciro yapan işletmelerin tercih ettiği bu yöntem ile, PCI DSS, SSL ve debit, prepaid kartlara ilişkin birçok argümanı da efor sarfetmeden kullanmaya başlayabiliyor işletmeler. Diğer taraftan Ortak Ödeme Sayfası sağlayan işletmenin güvenilirliği son kullanıcı tarafında da tercih sebebi olabiliyor.

  Diğer taraftan sizin de bildiğiniz gibi PayU'nun API'si ile Ortak Ödeme Sayfası kullanmadan, kendi sayfalarınız üzerinden de satış yapabilmeniz mümkün. Hatta var ise; kendi POS'larınız ile bile PayU'nun diğer katma değerli servislerini kullanabilirsiniz.

  Eminim talep olmasını müteakip Ahmet'in bahsettiği arkadaşlar bu entegrasyonu da tamamlayacaklardır.

  Sevgiler

  *y.emre

  1. Sercan Yilmaz Sercan Yilmaz

   Merhabalar Emre Bey,

   Öncelikle ilginiz için teşekkürler.

   Düşüncelerimi kelimelere dökerken bir yanlış anlaşılmaya sebebiyet vermiş olabilirim.

   PayU'nun API hizmeti verdiğinden haberdarım. Hatta hal-i hazırda bu servisi mutlu bir şekilde kullanan bir müşterinizim.

   Benim dokunmak istediğim nokta, API hizmeti dururken, ortak ödeme sayfası teknolojisine bahsi geçen yazılımın geliştirilmesi ve ücretli olarak satışı.

   Her ne kadar bu alanda elimde sizlerin sahip olduğu kadar istatistiki bilgiler yer almasa da, şahsi tecrübelerime dayanarak söyleyebilirm ki, ortak ödeme sayfası kullanmak, bir e-ticaret sitesi için tabir-i caizse maça 1-0 geride başlamak gibi.

   Belki bu nokta da "ortak ödeme sayfası" ile ilgili bir takım istatistiki bilgileri bizlerle paylaşırsanız, geçmişte yaşadığımız olumsuz tecrübelerden kalan ön yargılarımızdan kurtulmamızı sağlayabilirsiniz.

   Hem de webrazzi'ye bir başka yazı konusu daha çıkmış olur :)

 5. Bence payu prestashop ve opencart gibi e-ticarete daha fazla yatkın scriptler üzerinde çalışmalı

  1. dağıtılıyor dostum, aramamışsın belli ki.

 6. OpenCart ve Prestashop için modül ücretsiz dağıtımdadır, prestashop api desteğini de ben yazdım, woocommerce için sevinedurun.

 7. Asp.net için bir döküman sayfası hazırlasanız bence daha güzel olurdu.

  Türkiye pazarına girmenize rağmen hala ingilizce dökümanlar üzerinden çalışıyoruz.

  Ayrıca püf noktalar konusunda da sıkıntı var utc formatında tarih gönderimi, türkçe karakter kullanılmaması, hmac md5 ile şifrelerken hangi encoding kullanılacağı gibi hep deneme yanılma ile 1 hafta canımı çıkardı entegre etmek.

  1. Payu Müşteri Hizmetleri Payu Müşteri Hizmetleri

   Merhaba,

   [email protected] mail adresimizden talep etmeniz durumunda Microsoft platformu için örnek kodlarımızı paylaşabiliriz.

   PayU Müşteri Hizmetleri

   1. Talep ettik, asp.net kodu yerine her platformda çalışır diye java kodu gönderen siz değil miydiniz? Şaşırdım bu cevabınıza.

 8. PayU'nun öncelikle neredeyse tek taraflı hazırlanmış sözleşmelerini güncellemesi gerekir.

 9. Eticaretmusterisi.com Eticaretmusterisi.com

  Bu eklenti neredeyse 1 seneden beri zaten satışta, hem de ortak ödeme sayfası olmayan hali ile, hatta şu anda kampanyada.

  http://eticaretmusterisi.com/magaza/payu-sanal-pos/

  1. Eticaretmusterisi.com Eticaretmusterisi.com

   Ben de anlamadım açıkcası. Bir çok insan bu plugini satın alıp sayfalarında kullanıyorlar zaten, aralarında kelebek tekstil, hecha gibi büyük markalar da var, desteği de veriliyor. Boş bir haber olmuş.

   1. Atilla Bağcı Atilla Bağcı

    Ben satın aldım ve memnunum, kurulumu sorunsuzca gerçekleştirdiler.

 10. Ateş Öğreten Ateş Öğreten

  Merhabalar;

  Ben PAYU TR - Woocommerce eklentisini bahsettiğiniz linkten satın aldım. Yalnız bana download linki vermedi.Kendilerine defalarca mail atmama rağmen bana geri de dönmediler. Bu plugini daha önce satın alan var mı acaba?

  1. Atilla Bağcı Atilla Bağcı

   www.eticaretmusterisi.com adresindeki plugini denemenizi tavsiye ederim, woo'nun plugin'inden çok daha sağlıklı çalışıyor.

 11. Merhabalar,

  Woocommerce payu ödeme partnerini kullananlar var mıdır aramızda? Memnuniyet nedir?

  1. aynen bende bunu merak ediyorum varmı kullanan ?

 12. Samet Samet

  Yav arkadaş on numara bir eklenti fakat tek bir para birimine sabitliyor. :S

  benim ürünlerimin arasında € ‘da var $ ‘da var TL ‘de var ama birtanesini seçebiliyorsun.. Buna bir çözüm yok mudur?

  İstediğim ürüne TL fiyatı istediğime € ekliyebileyim.

  Varsa bir çaresi yardımlarınızı bekliyorum.

  1. Kamil Ilker Kamil Ilker

   cscart script i için geliştirdiğimiz bir modül sayesinde bu dediğiniz oluyor. Yani siz ürün fiyatını dolar , euro yada TL giriyorsunuz. Sistem kayıtlı olan

   kur a göre fiyatı hesaplayıp Site ön yüzüne yansıtıyor. O fiyata göre satış gerçekleştiriyor. Bu arada cscart Ücretli bir alış veri scripti.

 13. Muhahmetkara Muhahmetkara

  Güzel bir uygulama yalnız bunun için web sitenize ssl gerekmez mi ?