Tatilsepeti.com'a yabancı ortak geliyor! [Duyum]
E-Ticaret

Tatilsepeti.com'a yabancı ortak geliyor! [Duyum]

Türkiye'deki turizm sektörünün online taraftaki en güçlü oyuncularından biri olan Tatilsepeti.com'un son dönemlerde yatırım görüşmeleri yaptığını duyuyorduk. Ancak yatırım görüşmelerinin resmileşmiş bir sürece girdiği yönünde farklı kaynaklardan bilgiler gelmeye başladı. Bu bilgilere göre TatilSepeti.com'un yatırım anlaşması tamamlanmak üzere.

Duyumlarımıza göre Tatilsepeti, yabancı bir şirket veya fon anlaşma imzalamak üzere masaya oturmuş durumda. İmzaların atılmak üzere olduğu yatırım anlaşması için telafuz edilen rakamın 30 milyon dolar civarında olduğu kulağımıza gelen bilgiler arasında. Yatırım sonrasıysa yabancı şirket veya fonun Tatilsepeti.com'a yarı yarıya ortak gelebileceğini paylaşalım.

2004 yılında kullanıma açılan Tatilsepeti.com, Necip Kaan Karayal, Suat Gücel ve Nedim Paltura tarafından kuruldu. 8 milyondan fazla aylık ziyaretçiye sahip olan sitenin, Cafe Tur, DLT Tour, Expedia, Golden Bay Tour, Jolly Tur, Kappa Tur, Odeon Tours, Pronto Tour, Setur, Touristica ve VIP Turizm gibi acentelerle çalıştığını görüyoruz.

Online seyahat kategorisi son dönemlerde yabancı yatırımcılar tarafından ilgi çeken bir alan durumuna gelmişti. Bizimle iletişime geçen yabancı fonların en çok sordukları kategorilerin başında online seyahat, en çok sorulan şirketlerden başında ise tatilsepeti.com geliyordu. Eğer duyumlarımız doğruysa yatırıma ya da birleşmeye şaşırmamak gerekir.

Konuyla ilgili kesin bilgiler ya da doğrulama alırsak paylaşacağız.

GÜNCELLEME: Rekabet Kurumu'na Tatilsepeti.com'un bağlı olduğu şirket olan DLT Turizm ve Ticaret A.Ş.'nin, B3 Turkish Travel B.V. tarafından devralındığı bildirildi. Konu hakkında yeni bilgilere ulaştığımızda paylaşmaya devam edeceğiz.

Yorumlar (16)
 1. Gelen haberler gerçekten sevindirici fakat bir o kadar da düşündürücü. Global bir tatil markası yaratmak için ellerinde tüm imkan olmalarına karşı hiç bir girişimde bulunmamaları düşündürücü. Booking.com'un günde bir milyon rezervasyon alması, Priceline.com sitesinin 30 milyar doları geçen değerlemesi, holidaycheck.com ve tripadvisor.com seyahat yorum sitelerinin sektöre getirmiş olduğu farklılıkları göz önünde bulundurursak turizm sektörü en çok rağbet gören ve en hızla büyüyen sektör konumunda. Ülkemizden global bir marka çıkarmı bilmem ama ekibimizin son projesi holidaylike.com seyahat yorumları ve tatil sitemizin çalışmaları devam etmektedir. Www.holidaylike.com sitemize bekleriz. Görüş ve önerileriniz için [email protected] adresinden bize ulaşabilirsiniz.

  1. Ella Turizm Ella Turizm

   dünyanın en büyük turizm gelirine sahip ülkeler sıralamasında ilk 10 içerisinde olan ülkemizin böyle bir eksiklik içinde olduğu açıkça ortadayken, sizin girişiminizi şiddetle destekliyoruz. en kısa sürede görüşmek üzere.

  2. Mahmut Abi Mahmut Abi

   Logo üzerine biraz eğilseniz. İçi boş domainlerde tepede standart yazan domain ismi gibi gorunuyor. ve guven vermesı gerekırken guvenılmez oraya oyle bırakılmıs bır sekılde reklamdan spamdan bıseler kapmaya calısan sıte ımajı verıyor.. UX ve tasarıma gore elden gecırırsenız ıyı olur kı hatta ıcerık sıtesı olarak buna baya bır onem vermenız lazım. mesela ben turkıyeden bağlanıyorum ve sıte ıngılızce acılıyor turkce acılsın bana en fazla tercıh edılen dıger 3 dılı de tek tıkta ulasacak sekılde sunsun yada ıngılızce acılsın ama tr ıpsınden baglanıp da en fazla kullanılan 3 dıl seceneınden bırını sunsun..

   1. Holidaylike.com Holidaylike.com

    Mahmut Abi:), değerli önerileriniz için teşekkürler. En kısa sürede gerekli düzenlemeler yapılacak sitemizde. Seyahat tutkunlarının yorumları, değerlendirmeleri ve tavsiyelerinin yanı sıra otel, uçak ve araç kiralama sistemlerini de entegre ederek tripadvisor tarzında çok güzel bir çalışma olacak, inşallah kısa bir süre sonra dünyaya açılacak. Değerli önerilerinizi mail adresimizden de bizlere ulaştırabilirsiniz.

  3. hotelscombined.com Hotel Affiliate Program entegre etmek ne zaman bir proje oldu lütfen ciddi olun biraz.

  4. Arkadaş ne zamandan beri HotelsCombined.com 'un whitelabelini alarak site yaptım diye tanıtmak moda oldu. Biraz emek sonra ekibimizin son projesi diye tanıtın.

   1. Holidaylike.com Holidaylike.com

    Değerli Mehmet ve Pont, şunun altını çizerek belirtmek isteriz ki, tamamiyle ve tamamiyle özgün bir yazılım üzerine çalışmalarımız devam etmektedir. Ayrıca HotelsCombined.com sitesiyle imtiyazlı bir ortaklık anlaşması gerçekleştireceğiz. Skyscanner.net (araştırmanız yeterli olacaktır) gibi büyük oyuncular hotelscombined.com sitesiyle işbirliği içerisinde hareket etmektedir. Ekibimizin çalışmaları devam etmektedir diye belirtmiştik yorumumuzda! Siz yorumu tam anlamadan yorum yapmışsınız! İşin ciddiyet ve emek kısmına gelince projemiz hayata geçtiği zaman bizi ilk tebrik edenlerden biri sizlerin olmasını isteriz. Biz işimizin ciddiyetindeyiz ve global bir tatil markası olma yolunda çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Yorumlarımızı dikkatle okumanızı özellikle rica ediyoruz. (Dünyanın en iyi ve en çok ziyaret edilen seyahat yorum ve tavsiye sitelerinden olan zoover.com, holidaycheck.com, tripadvisor.com siteleri nasıl özgün bir proje olarak on milyonlarca seyahat severlere hizmet veriyorsa, ülkemizdende holidaylike.com projemiz tamamiyle özgün bir yapıda, global bir marka olarak adını en iyiler arasına yazdıracaktır.)

  5. Göktuğ Göktuğ

   Turizm sektörüne proje yapan bir firma olarak, Ülkemizden zaten global bir turizm markasının çıkmış olduğunu bilmiyor olmanız tuhaf geldi biraz. metglobal bünyesindeki otel.com zaten global bir marka. Dünyanın heryerindeki otelleri her ülkesindeki müşterilere ulaştırıyor.

   Sizin yapacağınız HotelCombined klonu içinde kolay gelsin diyorum. Ne yazık ki projenin arka yüzü önde görünen whitelabel entegrasyonu kadar kolay değil.

   Yapacağınız siteye trafik çekmek ise bambaşka bir dert. Turizm sektöründe adwords clickleri zaman zaman 40$ lara bile çıkabiliyor.

   1. Holidaylike.com Holidaylike.com

    Göktuğ bey, Metglobal'i turizmci olarak bilmeyen yoktur. Sadece yorumlarımızı dikkatle okumanızı tavsiye ediyoruz. Turizmin her aşamasında etkin görevler aldık kendi şirketlerimizde dahil olmak üzere. Projemiz hotelscombined.com ve ortaklık anlaşması yapacağımız uçak bileti, araç kiralama firmalarınıda içine alan bir yapıda.

    En önem verdiğimiz konu seyahat severlerin yorumları, değerlendirmeleri ve tavsiyeleri üzerine özgün bir proje oluşturmak. Ortaklık çerçevesinde işbirliklerimiz tabii ki olacak. Biz özgün bir projeye imza atıcaz. Özgün projemizin ayrıntılarını burada anlatmamız imkansız. Sitemiz yayına girdikten sonra bizi daha iyi anlayacaksınız.

    Klon site olarak adlandırdığınız hotelscombined bizim projemiz için çok faydalı bir yapıda. Dünyanın en büyük seyahat ve tatil firmalarını içine alacak özgün bir projeye imza atmak gerçekten çok keyif verici olacak.

    Bu arada belirtmek isteriz ki bizim için sevindirici bir gelişmeyi sizlerde paylaşmak isteriz. Ekibimizin özgün proje çalışmaları devam ederken bu yorumlarla birlikte bize ciddi işbirliği teklifleri gönderen değerli kişi ve firmalarada buradan teşekkürlerimizi sunuyoruz.

    Herkese iyi çalışmalar.

    holidaylike.com

 2. Dizi sitelerine korsan sitelere reklam vererek büyüyen bir site. Tebrik etmek lazım. :D

 3. hotelscombined.com 'un private branding özelliğini kullanarak holidaylike.com gibi 10 dk hazırlanan bir siteyi burada ekibimizin son projesi olarak söylemek doğru değil.bu tarz zaten affilateleri kullanarak yapılmış bir çok ingilizce site var.

  1. Konuyu boş yere baltalıyorsunuz bence, gayet açıklamalı olarak yorumu yazmış holidaylike özgün bir çalışma olacak diye. Bekleyelim ve görelim gerekirse destek olalım. Domainide 10 numara bu arada nerden ve nasıl geçtiyse kendilerine tebrik etmek lazım. Global bir marka çıkaracak domaine sahipler, dedikleri gibi özgün bir yapıda gelişme kaydederseler yatırım fonlarının dikkatini çekerler neden olmasın? Ben destekliyorum bir turizmci olarak. Başarılar holidaylike :)

   1. bizde global bir turizm firması olarak tabiki destekliyoruz böyle bir şeyin olması çok da hoşumuza gider ama Ahmet bey ve diğer arkadaşların dediği gibi bizlerinde yadırgadığı affilate kullanarak 5 dk içinde yapılan bir sistemi proje yaptık denmesi.

    bizde başarılar dileriz :)

 4. Fırat Şentürk Fırat Şentürk

  Müşteriyi , internetten güvenli alışverişe ikna etmenin en başlıca methotları; Tasarımın sade ve şık olması ve kullanım kolaylığı olduğu ,katıldığım bütün eğitim ve seminerlerde söylenirken , bu tatil sitelerinin hali nedir ?

  Hepsi birbirinden karışık olmalarına rağmen ticari olarakta gayet başarılılar.

  hepsi birbirinin aynısı.

  Birisinin aklına gelmiyor mu acaba ,dini hassasiyeti olan insanların tatil ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için menüde bir link ve hizmet uygulaması.

 5. Selami... Selami...Şaka gibi yorumlar, yorumda hiç bir anlam ve katkı sağlamayan ifadeler birbirinin aynısı. Selamide katıldı şimdi tüm bunlara. Ya okusanıza allahaşkına yorumları, biri yazmış ona cevap verilmiş bir daha sen aynı yazılanı papağan gibi ne diye yazıyosun arkadaş. Başka bir ifaden varsa yaz, yoksa iş olsun torba dolsun yapmayın. Selami neymiş GLOBAL TURİZM firmanın ismi altınada yazsaydın ya ne kaybedersin yazmakla. Bekliyoruz Selami arkadaşın Global Turizm Firmasının ismini bizimde haberimiz olsun. Çalışanmı, sahibimisin diyede belirtirsen burada ki ilgili arkadaşlar ve özellikle benim için iyi olur. Bekliyoruz Selami :)

 6. Kabadayı ağzı ve bir çocuk gibi yorumlara cevap veren birisinin Webrazzide ne işi var :((