Tatilsepeti.com'a yabancı ortak geliyor! [Duyum]

Tatilsepeti.com'a yabancı ortak geliyor! [Duyum]

Türkiye'deki turizm sektörünün online taraftaki en güçlü oyuncularından biri olan Tatilsepeti.com'un son dönemlerde yatırım görüşmeleri yaptığını duyuyorduk. Ancak yatırım görüşmelerinin resmileşmiş bir sürece girdiği yönünde farklı kaynaklardan bilgiler gelmeye başladı. Bu bilgilere göre TatilSepeti.com'un yatırım anlaşması tamamlanmak üzere.

Duyumlarımıza göre Tatilsepeti, yabancı bir şirket veya fon anlaşma imzalamak üzere masaya oturmuş durumda. İmzaların atılmak üzere olduğu yatırım anlaşması için telafuz edilen rakamın 30 milyon dolar civarında olduğu kulağımıza gelen bilgiler arasında. Yatırım sonrasıysa yabancı şirket veya fonun Tatilsepeti.com'a yarı yarıya ortak gelebileceğini paylaşalım.

2004 yılında kullanıma açılan Tatilsepeti.com, Necip Kaan Karayal, Suat Gücel ve Nedim Paltura tarafından kuruldu. 8 milyondan fazla aylık ziyaretçiye sahip olan sitenin, Cafe Tur, DLT Tour, Expedia, Golden Bay Tour, Jolly Tur, Kappa Tur, Odeon Tours, Pronto Tour, Setur, Touristica ve VIP Turizm gibi acentelerle çalıştığını görüyoruz.

Online seyahat kategorisi son dönemlerde yabancı yatırımcılar tarafından ilgi çeken bir alan durumuna gelmişti. Bizimle iletişime geçen yabancı fonların en çok sordukları kategorilerin başında online seyahat, en çok sorulan şirketlerden başında ise tatilsepeti.com geliyordu. Eğer duyumlarımız doğruysa yatırıma ya da birleşmeye şaşırmamak gerekir.

Konuyla ilgili kesin bilgiler ya da doğrulama alırsak paylaşacağız.

GÜNCELLEME: Rekabet Kurumu'na Tatilsepeti.com'un bağlı olduğu şirket olan DLT Turizm ve Ticaret A.Ş.'nin, B3 Turkish Travel B.V. tarafından devralındığı bildirildi. Konu hakkında yeni bilgilere ulaştığımızda paylaşmaya devam edeceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.