Accenture CMO'ların dijital pazarlama gücünü yükseltmek için Fjord'u satın aldı

Accenture CMO'ların dijital pazarlama gücünü yükseltmek için Fjord'u satın aldı

accenture fjordNew York merkezli uluslararası yönetim danışmanlığı, teknoloji ve dış kaynak hizmetleri şirketi Accenture, kısa süre önce Türkiye pazarına da giriş yapan Fjord'u satın aldığını açıkladı.

Dijital deneyim ve hizmet tasarımı konusunda küresel bir danışmanlık şirketi olan Fjord’un tamamını satın aldığını açıklayan Accenture, bu satın almayı dijital ve pazarlama alanındaki yetkinliklerini arttırmayı hedeflediğini belirtiyor.

Pazarlamadan sorumlu yöneticilerin dijital gücü artacak

Anlaşmanın detayları açıklanmadı ama Accenture dijital yönelimle CMO (Chief Marketing Officer) pozisyonundaki yöneticilerin gücünü artıracak bir vizyona sahip olduğunu açıkça ifade ediyor ki CMO'ların dijital taraftaki yetkinliği son zamanlarda gündeme gelen bir konuydu.

Kısaca bahsetmek gerekirse Accenture 120 ülkede yer alan 261.000 çalışana sahip. 2001’de kurulan ve bugün 200'ü aşkın çalışana sahip Londra merkezli Fjord ise Londra, Berlin, Madrid, Paris, Helsinki, Stockholm, New York ve San Francisco’dan sonra dokuzuncu ofisini 2012 yılı sonunda İstanbul’da açmıştı.

Fjord yetkilileri Accenture Interactive ile başarılı bir uyum sağlayacaklarına inanıyor. Accenture tarafında da bu satın almanın farklı platformlarda güçlü bir etkiyi beraberinde getireceği iddia ediliyor.

Fjord’un müşterileri arasından BBC, BBVA, Citibank, Harvard Tıp Fakültesi, Nokia, PayPal, Qualcomm ve Telefónica gibi önemli markalar bulunduğunu da hatırlatmadan geçmeyelim.

Diğer yandan Ağustos 2012 itibariyle cirosu 27.9 milyar dolar olan Accenture 2012 Ekim ayında , dijital yapım hizmetleri tedarikçisi olan avVenta’yı satın almıştı.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.