Webrazzi haberi kopyalandı ve ben manşet oldum! Teşekkürler Milliyet.com.tr :)

Webrazzi haberi kopyalandı ve ben manşet oldum! Teşekkürler Milliyet.com.tr :)

Benim için sıradan bir günün başlangıcıydı... Sabah ofise geldim, her sabah online ortamda gerçekleştirdiğimiz ufak editöryal toplantıları bitirip ardından haberlerimizi paylaştık.

Sonra da o sıradan günümü şenlendirecek Instagram'a gelen fotoğraf etiketleme özelliği haberini yazdım. Özelliği test ettim, kendi fotoğraflarımı etiketledim ve web versiyonunda çalışıp çalışmadığını araştırdım, haber yayına alındı ve ben başka işlerimle ilgilenmeye devam ettim.

Sonra ne olduysa oldu, öğlen yemeği arasında hem Twitter hem de Facebook'tan mesajlar almaya başladım. Bir arkadaşım "Milliyet ana sayfasında Sami Eyidilli şov" diye mesaja giriş yapıyordu, ardından ofisten arkadaşlarımın tweetleri gelmeye başladı...

Neler olduğunu anlamam çok uzun sürmedi, mobilden girip baktığımda Milliyet.com.tr'nin beni ana sayfasına taşıdığını, Teknoloji bölümünden de benim fotoğrafımı kullanarak Instagram'ın güncelleme haberini verdiğini gördüm.

milliyetcomtr

Kendi telefonum ve fotoğrafımla aldığım ekran görüntüsünü Milliyet.com.tr ana sayfasında göreceğim aklıma gelmezdi. Hele ki son günlerde ülkemiz gündemini çok önemliymiş gibi meşgul eden Justin Bieber gibi bir kişi ile yan yana ana sayfada yer almak benim için çok gurur verici oldu.(!)

Bugüne kadar pek çok defa yaşandı, haberlerimiz kopyalanıp yapıştırıldı, kaynak gösterilmeden kullanıldı. İnfografiklerin üzerinden isim silenlerine bile şahit oldum. Şimdilik Milliyet.com.tr'ye teşekkür ediyorum, kısmi olarak ünlü oldum. Ekip içinde çok eğlendik, "sen de o kadar karizmatik fotoğraf çektirmeseydin", "seni yabancı sandılar galiba" diye şakalaşmalar da geçti. Bu arada, umarım tık almak uğruna bir gün benim de galerimi yapmazlar! ;)

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.