Kelime oyunu severlerin yakından tanıdığı Wordabula mobil uygulamalarını yayınladı

Kelime oyunu severlerin yakından tanıdığı Wordabula mobil uygulamalarını yayınladı

Oyun kategorileri arasında kelime oyunlarının kemikleşmiş bir kitlesi buluyor. Gazeteler ve fiziksel oyunlarla bir kullanıcıların kalbine taht kuran kelime oyunlarının son durağı mobil uygulamalar olmaya başlıyor.

Bir oyun platformu olan Oyunus'un kelime oyunu Wordabula, yukarıda bahsettiğimiz süreçlerin en başında bulunan oyunlardan. İlk olarak 2006 yılında web üzerinden Wordabula'yı yayınlayan şirket, şimdi mobil uygulamalarıyla kelime oyununu kullanıcılarla buluşturmaya devam ediyor.

Bilmeyenler için kısaca Wordabula'dan bahsedelim. 'Edutainment' olarak ifade edilen bir kategoride yer alan Wordabula, kullanıcıların rastgele gelen harflerle kelime oluşturulmasıyla oynanıyor. Doğal olarak uzun kelimelerin daha fazla puan aldığı oyunda harflerin kullanıldığı platform üzerindeyse ekstra puanlar bulunuyor. Online ve offline olarak oynanabilen oyuna, hem Oyunus hem de Facebook hesabıyla giriş yapmak mümkün.

wordabula1 wordabula2 wordabula3

Günde 30 bin kullanıcısı var

Şirketin kurucularında aldığımız bilgilere göre oyunda yer alan kelimeler için Türk dili akademisyenleriyle bir kelime veritabanı oluşturulmuş. Bu yüzden kelime bakımından oyunun iddialı olduğunu söylemek mümkün.

Bunun yanı sıra kullanıcılara Türkçe ve İngilizce olmak üzere iki farklı dil seçeneğinin sunulduğunu paylaşalım. İngilizce seçenekle birlikte yurtdışındaki oyunseverlere ulaşılabildiğini söylemek mümkün. Aldığımız bilgilere göre Wordabula'nın Oyunus platformunun lokomotif oyunu durumunda. Bu bilgiyi göz önünde bulundurarak günde 30 bin kullanıcının Oyunus ve mobil cihazlar üzerinden Wordabula'yı oynadığı bilgisini paylaşalım.

Şu anda mobilde yer alan Wordabula'nın gelir modeli bulunmuyor. Ancak gelecekte dönemde uygulamanın güncellemelerle birlikte reklam almaya başlayacağını belirtelim. Bunun yanı sıra "Beyinlere Oksijen" sloganı bulunan şirketin oyun portföyünü genişletmek için dikey ve yatay geliştirme çalışmalarını sürdürdüklerini paylaşalım.

Oyun platformlarının gelişimini takip eden Wordabula, Türkçe ve hatta İngilizce dilinde başarılı bulduğumuz oyunlar arasında. Oyunu geliştirici şirketin mobil cihazlara yönelik çalışmaları için biraz geç kalmış da olsa hızlı bir giriş yapmış durumda.

Wordabula'nın iOS sürümünü buradan Android sürümünü ise buradan indirebilirsin.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.