Kelime oyunu severlerin yakından tanıdığı Wordabula mobil uygulamalarını yayınladı
Mobil

Kelime oyunu severlerin yakından tanıdığı Wordabula mobil uygulamalarını yayınladı

Oyun kategorileri arasında kelime oyunlarının kemikleşmiş bir kitlesi buluyor. Gazeteler ve fiziksel oyunlarla bir kullanıcıların kalbine taht kuran kelime oyunlarının son durağı mobil uygulamalar olmaya başlıyor.

Bir oyun platformu olan Oyunus'un kelime oyunu Wordabula, yukarıda bahsettiğimiz süreçlerin en başında bulunan oyunlardan. İlk olarak 2006 yılında web üzerinden Wordabula'yı yayınlayan şirket, şimdi mobil uygulamalarıyla kelime oyununu kullanıcılarla buluşturmaya devam ediyor.

Bilmeyenler için kısaca Wordabula'dan bahsedelim. 'Edutainment' olarak ifade edilen bir kategoride yer alan Wordabula, kullanıcıların rastgele gelen harflerle kelime oluşturulmasıyla oynanıyor. Doğal olarak uzun kelimelerin daha fazla puan aldığı oyunda harflerin kullanıldığı platform üzerindeyse ekstra puanlar bulunuyor. Online ve offline olarak oynanabilen oyuna, hem Oyunus hem de Facebook hesabıyla giriş yapmak mümkün.

wordabula1 wordabula2 wordabula3

Günde 30 bin kullanıcısı var

Şirketin kurucularında aldığımız bilgilere göre oyunda yer alan kelimeler için Türk dili akademisyenleriyle bir kelime veritabanı oluşturulmuş. Bu yüzden kelime bakımından oyunun iddialı olduğunu söylemek mümkün.

Bunun yanı sıra kullanıcılara Türkçe ve İngilizce olmak üzere iki farklı dil seçeneğinin sunulduğunu paylaşalım. İngilizce seçenekle birlikte yurtdışındaki oyunseverlere ulaşılabildiğini söylemek mümkün. Aldığımız bilgilere göre Wordabula'nın Oyunus platformunun lokomotif oyunu durumunda. Bu bilgiyi göz önünde bulundurarak günde 30 bin kullanıcının Oyunus ve mobil cihazlar üzerinden Wordabula'yı oynadığı bilgisini paylaşalım.

Şu anda mobilde yer alan Wordabula'nın gelir modeli bulunmuyor. Ancak gelecekte dönemde uygulamanın güncellemelerle birlikte reklam almaya başlayacağını belirtelim. Bunun yanı sıra "Beyinlere Oksijen" sloganı bulunan şirketin oyun portföyünü genişletmek için dikey ve yatay geliştirme çalışmalarını sürdürdüklerini paylaşalım.

Oyun platformlarının gelişimini takip eden Wordabula, Türkçe ve hatta İngilizce dilinde başarılı bulduğumuz oyunlar arasında. Oyunu geliştirici şirketin mobil cihazlara yönelik çalışmaları için biraz geç kalmış da olsa hızlı bir giriş yapmış durumda.

Wordabula'nın iOS sürümünü buradan Android sürümünü ise buradan indirebilirsin.

Yorumlar (4)
 1. Bir Dost Bir Dost

  Vakti zamanında çok oynardık. Kazanç modelini mesaj yollamaya göre belirlemeseydi daha iyi olurdu.

 2. Hasan Yankı Hasan Yankı

  Bazı rakamların abartı ve yanlış yönlendirici olduğu fikrindeyim. Webrazzi ekibinin bu tür bilgileri verirken daha dikkatli olması gerekir diye düşünüyorum...

  Günde 30.000 kişinin kullandığı bir sitenin alexa.com'da en kötü ilk 500-1.000 site içinde olması beklenir. Ancak siteye ait veri bile yok!

  Yanlışmıyım?

  1. 30bin sallama olabilir, ama zaten mobilde oyunca sayısı bu denmiş sitenin ziyaretçisi değil. kimse siteye girmez zaten uygulama marketten indir oyna.

 3. Kelime ve zeka oyunları sevenler için diğer bir Iphone

  4 İpucu 1 Kelime Oyunu hem de Türkçe ;)

Webrazzi Kariyer
Bütün Pozisyonlar
Webrazzi Etkinlikleri