Ruh halinize göre müzik çalan radyo: moodio
Arama
Eğlence

Ruh halinize göre müzik çalan radyo: moodio

moodioRadyolar, mobil ve internetin hızlı gelişimi ile birlikte resmen yeniden hayatımızın bir parçası olmaya başladı. Yakın geçmişi düşündüğümde, kişisel olarak radyodan biraz kopmuştum ancak son zamanlarda çok fazla çevrimiçi radyo ve bununla birlikte çevrimiçi radyo uygulamalarının çıkışına tanıklık ettim.

Çevrimiçi radyoların en güzel yanı, artık herkesin gerçekten istediği şeyleri çalan radyolarının olması. Çok spesifik olarak hangi müzik türünü dinlemek istiyorsanız, zevkinize uygun bir radyo bulmak artık çok kolay. Seçenekler çoğaldı ve bu seçeneklerden birisi de ruh halinize göre yayın yapan moodio. Mood ve Radio kelimelerinin birleşiminde oluşan moodio, pek çok farklı türde yayın yapıyor.

Moodio’nun geliştiricisi İrem Korkmaz, bir iOS uygulama geliştiricisi. Daha önce çıkarttığı farklı uygulamalar da bulunuyor. Son çıkarttığı uygulama moodio oldukça sade bir tasarıma sahip.

moodio2 moodio1 moodio3

Uygulamanın en büyük özelliği, iPhone’unuzu elinizde salladığınızda farklı bir tarzda müzik çalmaya başlıyor olması. Bu basit özelliğin bile uygulamaya belli bir karakter de kattığını söyleyebiliriz.

Moodie sizin için müzik türlerini ve müzikleri seçerken 8tracks’in API’ını kullanıyor. Uygulamayı buradan 1.79 TL karşılığında satın alarak yükleyebilirsiniz.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (8)
 1. Oblogi-Omoody dedi ki:

  Cebit sırasında gördüğüm Omoody’nin ismini ve fikrini uyarlayıp hajı yapmişler. Oblogi telif hakkı davası açabilir bu arkadaşa.. Benden söylemesi

  1. Ibrahim OZKAN dedi ki:

   Bir başka fikri alıp, geliştirip kullanmak suç değildir. Benzer özellikler olabilir, hatta birebir aynısı yapabilir. Eğer senin dediğin gibi her fikir benzersiz bir kişi tarafından kullanılsaydı, örneğin fırsat siteleri ve klonları bu kadar çok olmazdı. Varsayalım direk kopyaladı fikri, taklitler her zaman asılları yaşatır. O yüzden benim fikrimi (ç)aldı diyerek bir şeyler elde etmek zordur.

 2. Çağla Aytaç dedi ki:

  Bu adam gerçekten iyi işler yapıyor. Önceki ne yapsam? Uygulaması da çok başarılıydı. Özellikle arayüz konusunda iyi 🙂

 3. Orçun Kılıç dedi ki:

  Çok kullanışlı ve başarılı bir uygulama olmuş

 4. Timixapp dedi ki:

  bir yıldan fazladır piyasada 🙂 http://www.timixapp.com/
  http://www.timixapp.com/timix haziran 2013’te yeni versiyonu ile yayında ama meşhur olamadık işte 🙂 🙂

  1. Çağla Aytaç dedi ki:

   Dayı sizin uygulamayı da aldım ama biraz daha uğraşmanız lazım. iphone 5 desteğini geçtim şarkı dinlemeyi beceremedim 😀 yolunuz açık olsun

Bir Yorum Yazın