Online radyo Karnaval'dan e-ticaret girişimi: krnvl SHOP
E-Ticaret

Online radyo Karnaval'dan e-ticaret girişimi: krnvl SHOP

Karnaval.com bildiğiniz gibi Webrazzi Ödülleri 2012'de okurlarımız tarafından 'en iyi yeni web girişimi' olarak seçilmiş ve ödüle layık görülmüştü. Sanırım pek çoğumuz Karnaval.com'u bir online radyo olarak biliyoruz ama bu sefer Karnaval kendi içerisinde yeni bir girişim ile karşımıza çıktı.

Karnaval.com, krnvlSHOP olarak adlandırıdığı ve karnaval.com/shop adresinde yayına sunduğu web sitesi ile e-ticaret yapmaya başladı.

krnvl SHOP'un amacı, özenle seçilmiş ürünleri sadece Karnaval radyo dinleyicileri ile buluşturmak. Genel görüntüsü ile bir özel alışveriş sitesini andıran görünümü ile, bünyesinde son tarihi olan farklı kampanyalar şu anda yer alıyor.

Verilen bilgilere göre, markalarla işbirliği yapılıyor ve bu markaların ürünleri çok özel fiyatlarla Karnaval dinleyicilerin beğenisine sunuluyor. Yani bir yandan Karnaval'da radyo dinlerken, bir yandan da alışverişinizi bu platform üzerinden yapabiliyorsunuz.

krnvlSHOP'un ana sayfası

krnvl SHOP'a göz attığımızda, altyapının daha önce sizlere tanıttığımız özel e-ticaret sitesi madalion tarafından sağlandığını görüyoruz. Madalion'un web sitesinden aldığımız bilgilere göre madalion, takipçi, müşteri, çalışan, dinleyici gibi tanımlı kişilere ulaşan her tür kişi veya kurumu kendi özel markalarıyla "e-ticaretleştirme" ya da kurumların bu kişilere belli dönemlerde e-ticaret teklifleri götürmelerini sağlayan bir platform. Kısacası krnvl SHOP'tan yapılan alışverişlerin altyapı, güvenlik ve ödeme gibi konularda servis sağlayıcısı madalion olmuş. Bu taşeron e-ticaret yapısının belki bir dezavantaj olmasının yanı sıra, karnavalshop.com alan adında bir başka e-ticaret sitesinin ikamet ediyor olması da krnvl SHOP için bir başka eksi.

Bakalım online radyo konusunda çok başarılı işler ortaya koyan Karnaval.com, e-ticaret alanında nasıl bir başarı elde edecek?

Yorumlar (9)
 1. Radyo yayını yapan bir sitenin e-ticaret de yapması çok mantıklı gelmiyor. Bu eskiden şirket kurarken Ambalaj. Tekstil,İnşaat,Gıda vs. LTD ŞTİ. gibi kurulan ne iş olsa yaparız tarzı bir davranış gibi gözüküyor. Verdiğiniz servis üzerinde yoğunlaşmak çok daha doğru. Ana işi e-ticaret olmayan bir sitenin gelen ziyaretçileri paraya çevireyim kaygısından öteye geçen bir girişim değil. Çok samimi bulmuyorum.

 2. İnsanlar radyo dinlemeye diye girdiği yerden alışveriş yapıp çıkar mı bilemem ama müzik dinlerken alışveriş yapabilir. Onun dışında benzer ürün seleksiyonunda e-ticaret siteleri var zaten. krnvlSHOP'un ismi güzel en azından.

 3. Hasan Keskin Hasan Keskin

  Bir memurfoni vardı sahi ne oldu ona? İnternet üzerinden muazzam bir kitleye veya trafiğe sahip olmak başka onlara satış yapmak bambaşka bir şey.

  Not: https://webrazzi.com/etiket/memurfoni/

  1. Ibrahim Ozkan Ibrahim Ozkan

   memurfoni.com kapandı...

   1. Hasan Keskin Hasan Keskin

    Evet ben de ondan bahsetmek istedim.

 4. The Gaste The Gaste

  takipçi sayılarının yüksekliğine aldanıyorlar ve yaptıkları işin dışına çıkarak büyük hata yağıyorlar bence yaptıklar işi dahada geliştirmek yerine var olan kullanıcılara e-ticaret yolu ile ürün satmaya çalışıyorlar sonları Hasan Keskin arkadaşın da söylediği gibi memurfoni gibi olabilir.

 5. Eğer platform üzerinde illa satış yapılmak isteniyorsa sanırım müzikle alakalı birşeyleri biraz indirimli satmak olabilir.. Mesela bir sanatçının 10 liralık CD'sini 7ye satabilmek gibi.. ya da uygun fiyata dinlenilen şarkının ücretli download yapılması veya müzikle alakalı etkinliklerin bilet satışları gibi bir şey olabilirse en azından temel amacı müzik yayını olan radyonun etrafında destekleyici bir amaç ile e-ticaret de yapmış olabilirler.. Karnavalshop diye ayrı bir domain olması da gerçekten dezavantaj bununla nasıl mücadele edecekler merak ediyorum..

 6. aylar önce duyurulan fizy shop diye bişey çıkacaktı ordan mı esinlendiler acaba :) gerçi fizy de shop undan bidaha bahsetmedi :)

 7. Blog Sitesi Blog Sitesi

  E-ticaret yapılabilir yalnız...! siz kasap dükkanında don satarsanız kimseler almaz :) kasap dükkanında satılabilecek malzemeler bellidir malgal,bıcak,kömür,et kıyma makinesi vs... bir radyo programının satabileceği en güzel şeyde online CD veya Sanatçılara ait eserler olabilir.(dvd,müzik aletleri,mp3,eski plaklar vs...) Şu hali ile tutacağını sanmıyorum.