Decosetter.com: Mobilya ve dekorasyon dikeyinde etiket tabanlı paylaşımlar
Arama
E-Ticaret

Decosetter.com: Mobilya ve dekorasyon dikeyinde etiket tabanlı paylaşımlar

decosetter dekorasyon mobilyaÜrün satış siteleri eticaretin temelini oluşturuyor ama eticaret sitelerine trafik yönlendiren siteleri de bu ekosistemin giderek büyüyen oyuncuları haline geliyor. Decosetter.com da bu ikinci gruba dahil olan, e-ticareti mobilya ve dekorasyon dikeyinde canlandırmak isteyen yeni bir girişim.

Kullanıcıların kendi evlerinden veya gördükleri bir ortamdan mobilya ve dekorasyon fotoğrafları paylaşmasını isteyen Decosetter, kullandığı etiketleme sistemiyle e-ticareti dolaylı yoldan tetikliyor. Şimdilik sadece İngilizce ile yayında ama önümüzdeki aylarda farklı dillerle bir mobilya/dekorasyon paylaşım ağı olmayı hedefliyor.

decosetter mobilya

Üyelerine bir başkasının fotoğrafında da etiketleme yapabilme izni veren Decosetter, mobilya ve dekorasyon konusuyla yakından ilgili kişilerin detaylı filtreleme yapabileceği bir sistem kurgulamış. Şu an için ürün tarzına, mimariye ve oda tipine göre arama yapabiliyorsunuz.

Diğer yandan fotoğraflardaki renk yoğunluğu da ölçülüyor ve bu sayede sitede paylaşılan beyaz renkli içerikleri kolayca ayırt edebiliyorsunuz. Bazı filtreleme seçenekleri de hazır ama henüz siteye eklenmemiş.

Sitenin mobile uyumlu tasarlanması ise mobil cihazlardan gelecek trafiğe karşılık vermek için doğru bir tercih olmuş. Platform tabanlı mobil uygulamaların hazırlığı ise devam ediyor.

Decosetter

Uğur Akdemir, Eren Güven, Murat Kaya ve Rıdvan Akalın tarafından kurulan Decosetter, alanında tecrübeli isimlerle çıkmış. Mobilya satışının e-ticaret için en önemli dikeylerden biri olarak kabul edildiği ve eski girişimlerden ders çıkarıldığı düşünülürse Decosetter’ın bir başarı hikayesi olma potansiyeli var diyebiliriz.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (10)
 1. ahmet dedi ki:

  Beyaz Türkler için yapılmış bir site gibi görünüyor.

 2. hh dedi ki:

  bildiğin pinterest clone’u işte.

 3. Yusuf Turan dedi ki:

  Websitesi teorik olarak Pinterest mantığında işliyor. Belli bir konuya özelleşmiş Pinterest de diyebilirim aslında.

  Güzel bir model. -evet pintereste taktım ne var yani :)-

  Ancak Register/Login olarak %100 Fb bağımlılığı olmamış sanki.

 4. Enver Gökmen dedi ki:

  Güzel ama bu tarz ürünlere genelde baktığımızla kalıyoruz Türkiye’de bulmak çok zor. hele internette daha da zor.

  1. Melih Gümüşçay dedi ki:

   Evet daha fazla katılamazdım. Sitede bir ürünü beğendim nerede bulabilirim diye baktım hiç bir açıklama yok, fiyat yok belki ileride koyarlar ama ülkemizde bu tür iyi değişik tasarımları bulmak ve makul fiyata satın almak çok mümkün değil…Sadece listelemekse amaç bu tarz yüzlerce yabancı site var. Tasarımı beğendim zevkli güzel bir tasarım olmuş elinize sağlık…

 5. Nurettin dedi ki:

  Pinterest benzeri dikey bir site dikeyde ilerleyebilir başarılar

 6. batuhan dedi ki:

  houzz.com un aynısı

 7. Enver Gökmen dedi ki:

  arama olmaması çok sıkıcı

 8. Aslan dedi ki:

  çok teşekkür ederim decosetter den sipariş vermeyi düşünüyorum.
  Pastel dekorasyonları çok hoş duruyor.
  Ofisimi süsleyecek sanırım.

 9. Mobilya Nerede dedi ki:

  Mobilya seçimlerinize katkı sağlamak için geliştirlimeye açık olan mobilya firma portalı mobilyanerede.com projemizi incelemenizi, fikirlerinizi paylaşmanızı rica ediyoruz, sadece mobilya üretici ve satıcılarının bir araya geleceği bir platform olarak sunulmaktadır.

Bir Yorum Yazın