YouTube, aylık 1 milyar tekil kullanıcı sayısına ulaştı!

YouTube, aylık 1 milyar tekil kullanıcı sayısına ulaştı!

2006 yılının Kasım ayında Google tarafından satın alınan YouTube, 2005 yılının henüz başlarında 3 eski PayPal çalışanı tarafındna hayata geçirilmişti. Geçtiğimiz yıl içinde Türkçe yayına da başlayan YouTube, dünyanın açık ara en büyük video platformu konumunda.

Şirket dün yaptığı açıklamayla da aylık 1 milyar kullanıcı barajını aştığını duyurdu. YouTube resmi blog'undan yapılan açıklamaya göre bu 1 milyarlık tekil ziyaretçi sayısı, internet kullanan her iki kişiden birinin YouTube'u ziyaret ettiği anlamına geliyor.

Tabii YouTube'un aylık ulaştığı 1 milyarlık baraj akıllara ister istemez Google+'ı getiriyor. Bakalım Google YouTube ile ulaştığı rakamların yanına bir gün Google+'la da gelebilecek mi?

Milyar limitine ulaşan bir diğer şirket ise Facebook

Bu arada hatırlatmak gerekirse YouTube haricinde milyar sınırını geçebilen tek isim olan Facebook, 2012'nin Aralık ayında aylık aktif kullanıcı sayısı olarak 1 milyar rakamının üzerine çıkmıştı. Facebook'un günlük aktif kullanıcı sayısı ise 618 milyon civarında. Ayrıca şirketin yine Aralık 2012'de mobil için 680 milyon aktif kullanıcısı bulunuyor.

Biz de bu haberin şerefine sizlerle "En eski 20 YouTube video'su" başlıklı video'yu paylaşmak istedik. :)

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.