YouTube, aylık 1 milyar tekil kullanıcı sayısına ulaştı!
Video

YouTube, aylık 1 milyar tekil kullanıcı sayısına ulaştı!

2006 yılının Kasım ayında Google tarafından satın alınan YouTube, 2005 yılının henüz başlarında 3 eski PayPal çalışanı tarafındna hayata geçirilmişti. Geçtiğimiz yıl içinde Türkçe yayına da başlayan YouTube, dünyanın açık ara en büyük video platformu konumunda.

Şirket dün yaptığı açıklamayla da aylık 1 milyar kullanıcı barajını aştığını duyurdu. YouTube resmi blog'undan yapılan açıklamaya göre bu 1 milyarlık tekil ziyaretçi sayısı, internet kullanan her iki kişiden birinin YouTube'u ziyaret ettiği anlamına geliyor.

Tabii YouTube'un aylık ulaştığı 1 milyarlık baraj akıllara ister istemez Google+'ı getiriyor. Bakalım Google YouTube ile ulaştığı rakamların yanına bir gün Google+'la da gelebilecek mi?

Milyar limitine ulaşan bir diğer şirket ise Facebook

Bu arada hatırlatmak gerekirse YouTube haricinde milyar sınırını geçebilen tek isim olan Facebook, 2012'nin Aralık ayında aylık aktif kullanıcı sayısı olarak 1 milyar rakamının üzerine çıkmıştı. Facebook'un günlük aktif kullanıcı sayısı ise 618 milyon civarında. Ayrıca şirketin yine Aralık 2012'de mobil için 680 milyon aktif kullanıcısı bulunuyor.

Biz de bu haberin şerefine sizlerle "En eski 20 YouTube video'su" başlıklı video'yu paylaşmak istedik. :)

Yorumlar (3)
  1. Şu anda günlük 1000 kişilik ziyaretleri görebiliyoruz. Diliyorum ki 1 milyar ziyaretçi olmasa bile aylık 1 milyon ziyaretçileri görebilmeyi çok isteriz

  2. elinin altında google gibi bir trafik kaynağı varken youtube'un bu sayılara ulaşması bir başarı kabul edilemez, edilmemelidir. son dönemlerde google'da dev embedlar açmaya başladı, ben bunun haksız rekabet getirdiğini içeren haber yapardım, yazık yerli video servislerine.

  3. Suskun Serseri Suskun Serseri

    Bence zombi pcleri bu sayıdan çıkartsak bu rakam çok daha düşük olur. Youtube izlenmeye para ödediğinden beri dünyada elektirik su sıkıntısı çıkmaya başladı :)