Girişim Ofisleri'nde bu hafta Sigortam.net ofisini ziyaret ettik
Webrazzi TV

Girişim Ofisleri'nde bu hafta Sigortam.net ofisini ziyaret ettik

girisim-ofisleri-logoWebrazzi TV’de girişim ofislerini gezmeye ve gördüklerimizi sizlere aktarmaya devam ediyoruz. Bu hafta yolumuz Ümraniye'de yer alan ve 12 yaşındaki Türkiye’nin önemli online sigorta şirketi Sigortam.net'in konuğu olduk.

Sigortam.net ofisini şirketin CEO'su Serdar Dinçaslan'la birlikte gezdik ve her zaman olduğu gibi elimizden geldiği kadar her yere burnumuzu sokmaya çalıştık. Yaklaşık 180 kişilik bir kadroya sahip olan Sigortam.net'in oldukça modern bir şekilde tasarlanmış ofisinde çok keyifli bir ziyaret gerçekleştirdik.

Sigortam.net gezimizin ardından kaçırdığınız bölüm olmuş mu diye Girişim Ofisleri’nin önceki bölümlerine de bir göz atmanızı tavsiye ederiz…

Yorumlar (9)
 1. Bu işi 12 yıl önce yapmış olmak mükemmel birşey olsa gerek. Akıllı bina olayı da çok ilgi çekici.

  Bir de webrazzi'nin rakamları sevdiği kadar webrazzi okuyucuları da seviyor. Webrazzi ve webrazzitv'nin rakamlarını bir ara paylaşırlarsa hoş olur :D

 2. Bu tip Girişim ofisleri tanıtımlarını girişimden saymak ne kadar doğru bilemiyorum. Sonuç olarak holding patronu aklına gelen bir işe parayı yatırmış. Ha zamanında böyle bir şeyi görüp girmesi güzel bir şey ama yinede girişim ofisi sayılmaz bence.

  1. Kesinlikle katiliyorum hocam. Bu bir girişim ofisi degil.

   1. Sanırım bu girişim ofisleri tanıtımları reklama doğru gidiyor firmasının reklamını yaptırmak isteyenlerin yeri olacak zamanla..

   2. Bunu daha önce de belirttmiştik tekrar düzeltmek isterim. Girişim Ofisleri programımızda sadece yeni internet girişimlerini değil Türkiye pazarında yer alan ve bu alana hizmet veren tüm şirketlerini hedef alıyoruz.

    Bu açıdan bakılınca belki programın adıyla bir çelişki oluyor ancak sadece yeni/küçük girişimleri görmek isteyen okuyucularımız olduğu gibi, büyük internet şirketlerinin operasyonlarını nasıl hayata geçirdiklerini görmek isteyen okuyucularımız da bulunuyor.

    Gittigidiyor, Hepsiburada, Sahibinden.com ve daha bir çok büyük internet şirketinin ofisine-deposuna gittik, çok da güzel tepkiler aldık. Sigortam.net'te kendi alanında en büyükler arasında meraklısı olmayabilirsiniz ama onun da kendi izleyici kitlesi var.

  2. Bunun tartışması geçenlerde yine oldu. Doğuş grubunun grup alışveriş sitesi isi yanlış hatırlamıyorsam. Bu söylediğiniz onlar için olsaydı katılabilirdim. Lakin yapılmamış olanı, taa 2002 yılında neredeyse kimsenin evinde doğru düzgün internet yokken cesaret edip yapmış olmak bence girişimciliğin hasıdır. Burada kimin yaptığına değil ne yapıldığına bakmak gerekli bence.

 3. Ahmet Ahmet

  Çalışma ortamı internet cafeleri andırdı bana

 4. sonunda gerçek bir internet girişimi! ayrıca iLab Holdingin diğer yatırımlarını tanıtımını de bekliyoruz.

 5. Sevda Demir Sevda Demir

  Satış danışmanlığı zor mudur ? Maaşları nedir ?