Mobilya dikeyinde yer alan Vivense.com aldığı yatırımla e-ticarete hızlı bir başlangıç yaptı

Mobilya dikeyinde yer alan Vivense.com aldığı yatırımla e-ticarete hızlı bir başlangıç yaptı

Mobilya kategorisinde yer alan ve mobilya üreticileriyle tüketicileri buluşturan e-ticaret sitesi Vivense.com, Türkiye internet sektörünün yakından tanıdığı isimlerden yatırım alarak, sektöre hızlı bir giriş yaptı. Alp SaulAyçan AvcıCem SertoğluEvren Üçok ve Serhat Karahan yatırım yapan isimler arasında yer alıyor.

İşin aslına bakacak olursak Vivense.com, yeni açılan bir e-ticaret sitesi. Girişimin kurucu ismiyse daha önce Rocket Internet ile Türkiye pazarına giren, ancak daha sonra Pera Bulvarı bünyesine dahil olan WestWing'in kurucusu ve CEO'su Kemal Erol.

Yatırım detaylarına geçmeden önce Vivense.com hakkında bilgiler paylaşalım. Oturma odası, yemek odası, yatak odası, mutfak ve antre gibi kategoriler bulunan site indirimli fiyatlara mobilya satışı gerçekleştiren klasik bir e-ticaret sitesi. Ancak sitenin aynı kategoride bulunan rakiplerinden en büyük farkı üreticinin doğrudan müşteriye teslimat gerçekleştiriyor olması. Büyük mobilyaların teslimatı ve kurulumunun ise randevuyla gerçekleştiğini belirtelim.

vivense-ana-sayfa

İç mimar ve tasarımcılar rehberlik ediyor

Vivense.com'da yer alan 'hikayeler' adını taşıyan bölümünde iç mimarlar, mimarlar, tasarımcılar seçtikleri ürünlerle müşterilere stil rehberliği yapılıyor. Öte yandan sitedeki 'butikler' kategorisiyle kendi tasarımlarını satmak isteyen iç mimar, mimar ve tasarımcılara butik açma şansı veriliyor.

Vivense.com'un tasarım konusunda yerli sitelerden bir adım öne çıktığını söyleyelim. Kategorilere girildiğinde yer alan filtreleme özelliğiyle renk, teslimat süresi ve mobilyanın üretildiği şehir gibi detaylara ulaşmak mümkün.

vivense-yatirim-tablo-webrazzi

Vivense.com'un yatırımı yukarıda da paylaştığımız gibi Evren Üçok, Cem Sertoğlu, Alp Saul, Ayçan Avcı ve Serhat Karahan tarafından yapılmış durumda. 1 milyon dolar değerlemeyle yatırım yapılan şirketin hisse paylaşımları şu şekilde gerçekleşti; Kemal Erol yüzde 49.75, Evren Üçok yüzde 20.875, Cem Sertoğlu yüzde 20.875, Alp Saul yüzde 4, Ayçan Avcı yüzde 2 ve Serhat Karahan yüzde 2.5. Yatırım miktarı bilgisi ise şu ana kadar paylaşılmadı.

"Mobilya sektörünün lideri olacak"

Yatırımcılar, Vivense.com'un geleceği için umutlu konuşuyor. Sorularımızı yanıtlayan Evren Üçok, Vivense.com'un kısa zamanda mobilya sektörünün lideri olmasını beklediklerini belirtiyor. Şirketin kurucusu Kemal Erol ise temel olarak üç alanda yatırımlarını yoğunlaştıracaklarını söyleyerek, tedarik zinciri yönetimi, lojistik altyapı ve müşterilerin kararlarına yardımcı olacak teknolojiler üzerine yatırım yapacaklarını belirtiyor.

Mobilya kategorisinde yer alan e-ticaret siteleri geçen dönemlerde olduğu gibi şimdi de yatırımcı ve girişimcilerin dikkati çekmeye devam ediyor. Her ne kadar bu kategorideki girişimlerin sayısı artsa da Vivense.com gibi kullanıcılara yenilikler sunan e-ticaret sitelerinin başarılı olabileceğini söyleyebiliriz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.