Yandex.Store 50 binden fazla uygulama ile yayına girdi
Mobil

Yandex.Store 50 binden fazla uygulama ile yayına girdi

Dünyanın en önemli mobil konferansı olan MWC'den Vodafone sponsorluğunda paylaştığımız tüm haberleri, wbrz.in/mwc13 adresinden takip edebilirsiniz.Yandex.StoreYandex, Android işletim sistemine yönelik olan ve içerisinde 50 binden fazla uygulamanın bulunduğu Yandex.Store'u bugün itibari ile devreye aldı.Yandex.Store, kullanıcılarına 50 binden fazla Android uygulamasıyla birlikte, kullanıcılarına kolay aramayı ve bulmayı vaat ediyor. Yandex.Store'un bir diğer özelliği, indirdiğiniz uygulamaların güncellemelerinin otomatik olarak yüklenmesi.Yandex'in, Android ekosisteminde pek çok uygulaması bulunuyor. Yandex.Store ile de Yandex'in amacı Google Play'in giriş yapamadığı pazarlarda etkili olmayı amaçlıyor. Yandex.Store'un hedef kitlesi tabii ki bu pazarlarla sınırlı değil. Yandex.Store, Rusça konuşan kullanıcılar, Türkiye ve uygulamanın çevrildiği diğer dilleri konuşan ülkelere de hitap edecek.Ücretli uygulamaları da Yandex.Store üzerinden satın almanız mümkün olacak. Bu açıdan geliştiriciler için de yeni bir gelir kanalı olarak düşünülebilir. Geliştiriciler uygulamalarını Yandex.Store'la paylaşarak (detaylar developer.store.yandex.com adresinde) burası üzerinden gelir elde edebiliyorlar. Burada gelir paylaşımı söz konusu ve geliştiriciler yüzde 70, Yandex.Store ise yüzde 30'luk payı alıyor.

Yandex.Store Yandex.Store

Yandex.Store ile Kaspersky işbirliği sayesinde, son zamanlarda önemli bir konu olan mobil güvenlik ile ilgili bir gelişme de yaşanmış. Kaspersky sayesinde anti-virüs koruma sistemi de Yandex.Store'un içindeki uygulamaların size verebileceği olası zararları engellemeye çalışıyor.Yandex.Store'u buradan Android işletim sistemli akıllı telefonunuza indirebilirsiniz.

Yorumlar (11)
 1. Şuayip C. Şuayip C.

  yandex google'a kafa tutmaya devam ediyor. Devamı da gelir umarım.

  1. piyasada tekel her zaman kötüdür bencede yandexe destek olmak lazım..

  2. Özgür Turanlı Özgür Turanlı

   Google'ın Chromium'undan yararlanıp Yandex.Browser (Yandeks Bıravsır), Android'ten yararlanıp Yandex.Store.. Bunun adı kafa tutmaksa gerçekten sağlam kafa tutuyor Google'a..

  3. kafamı tutmak google ayak izlerini takip ediyor yandex başarılı olacağını hiç sanmıyorum

 2. Uygun Bodur Uygun Bodur

  devamı da gelsin

 3. Kişisel Blog Kişisel Blog

  Kaspersky işbirliği iyi olmuş. Google play'de bir başıboşluk seziyorum. Google örnek alır umarım yandex'i.

 4. Murat Esmer Murat Esmer

  Google'a a kafa tutuyor da, strateji bağlamında google'dan hiçbirşey yapmıyor ki.

 5. Yandex gerçekten kendini aşmaya başladı. Kalitesini her alanda göstermek için çabalıyorlar. Gerçekten bu konuda kendilerini tebrik ediyorum. Piyasa tek elden yürütülüyordu artık yavaştan bölünüyor.

 6. Engin Dal Engin Dal

  ''Yandex.Store’u buradan Android işletim sistemli akıllı telefonunuza indirebilirsiniz.'' Bulunamadı

  Üzgünüz, aradığınız şey burada değil!!!!

  1. http://m.store.yandex.com

   Buyrun buradan indirebilirsiniz.

 7. Google play varken bunun ne ise yarayacagini pek anlamadim. Yani ihtiyac var miydi yani ?