Evim.net Avrupa'lı bir fon ile yatırım görüşmesinde son düzlüğe girdi
E-Ticaret

Evim.net Avrupa'lı bir fon ile yatırım görüşmesinde son düzlüğe girdi

Türkiye'de dikey e-ticaret alanında emin adımlarla büyümesini sürdüren şirketlerden Evim.net'in bir süredir yatırım görüşmeleri yaptığını duyuyorduk. Ancak e-ticaretin ev kategorisine odaklı şirketin resmileşmiş bir süreç yaşandığına dair kesin bilgimiz bulunmuyordu. Bugün ise artık Evim.net yatırım sürecinin resmi sürece girdiğini öğrendik ve paylaşmak istedik.

Şu an için halen birbirinden farklı bilgiler sektörde geziyor, o yüzden kafaları karıştırmamak için emin olmadığımız detaylara girmeyeceğiz. Kesin olarak bildiğimiz Avrupa'lı bir yatırım fonu tarafından gerçekleştirilmesi muhtemel yatırımın, 4-5 milyon dolar civarında olacağı yönünde.

Şirket değerlemesi ile ilgili olarak da farklı rakamlar duyuyoruz ama bu noktada 25-30 milyon dolar arasında bir değerlemenin söz konusu olacağını konuya yakın kaynaklarımızdan aldığımız bilgilere göre tahmin ediyoruz.

E-ticaret pazarında karlılık endişesinin yoğun olarak konuşulduğu şu günlerde, Evim.net'in böylesine bir yatırım sürecinde olması sevindirici ve umut verici.

Kişisel fikrimi soracak olursanız, bu yatırım sonuçlanacak ve önümüzdeki yılların gözde alanı olmaya devam edecek ve büyümesini artıracak olan e-ticaret pazarımızın ayakları yere basan şirketleri bu şekilde güzel haberlerle sektör ekonomisini hareketlendirmeye devam edeceklerdir.

Konuyla ilgili kesin bilgiler ya da doğrulama alırsak paylaşacağız.

Yorumlar (7)
 1. Bir defa üye oldunuz mu, spam'a boğuyorlar. E-posta listelerinden çıkmak da mümkün değil. Evim.net'ten alışveriş yapacaksanız sık kullandığınız adresi girmeyin.

  1. Göktuğ Göktuğ

   Merhaba Emre Bey,

   Gönderdiğimiz bültenlerde üyelikten çıkış işlemi için yönlendirilen sayfa üyelere özel olduğundan öncelikle üye girişi yapmanız gerekiyordu. "Listeden çıkılamıyor" diyerek sanırım bu durumdan bahsediyorsunuz.

   Son birkaç aydır tek link ile üyelikten çıkabileceğiniz yeni bir yapı kullanıyoruz. Linke tıkladığınız sayfadaki "Evet" butonuna basarak bülten postalarının size gönderilmesini engelleyebilirsiniz.

 2. Ben evim.net e tedarikçilik yapıyorum. Çok iyi bir bağımız var diyebilirim . Tedarikçi ve private shopping ilişkileri bazında gayet iyi işler çıkardık. ( neredeyse sorunsuz )

  Tedarikcilik yapan firmalar beni iyi anlayacaktır.

  Evim.net OZN medya ya bağlı Özen kardeşlerin bir numaralı girişimlerinden bir tanesidir.

  Bunun dışında , bebekbezi.com , bitir.com , mobilyalar.com girişimleri de mevcuttur .

  Bu dört siteden bir anda tek giriş ile alışveriş de yapabiliyorsunuz diye biliyorum .

  Ben çalışma tarzlarını çok seviyorum , büyüyerek devam etmeleri dileği ile . Ülkemizde haberdede söylendiği gibi ayağı yere basan projelere çok ama çok ihtiyacımız var.

  sektörel yoruma gelir isek ;

  Şimdi klasik hakan yalçın yorumlarıma başlayacağım ama sonra bana yine saldıracaksınız biliyorum .

  Bu haberde benim yakaladığım cümle ve dikkat etmeniz gereken cümle sevgili e-ticaret meraklısı , girişimci ruhlu kardeşlerim , Benimde webrazzi yorumlarında bas bas bağırdığım . Ve bana telefon açan girişimcilere dikkat etmelerini , nasıl davranmaları gerektiğini önerdiğim , konu olarak ;

  " E-ticaret pazarında karlılık endişesinin yoğun olarak konuşulduğu şu günlerde "

  ....

  1. bi kere de kendi reklamını yapma ya.

   kim bu arkadaşı e ticaret bilirkişisi ilan etti be

 3. Keşke olsun ama merak ettiğim bu balonlar nasil neyle sisiriliyor acaba? 30 milyon dolar bir degerleme kimin eseridir arkadaş.

 4. Sektörde işini dürüst ve düzgün bir şekilde yapan nadir insanlardan Özen kardeşler. Kimseye ihtiyaç duymadan, şişik saçma değerlerle abuk sabuk kişilerden para almadan bu noktalara getirdikleri için büyük tebrik etmek lazım kendilerini. Mütevazi oluşları da ayrı bir özellik.

  Yatırım haberi çok sevindirici, inşallah daha iyi yerlere ulaşırlar.

  1. Haluk Akın Haluk Akın

   Aynen katılıyorum!