HediyeKartlar.com farklı markaların kişiselleştirilmiş hediye kartlarını bir araya getiriyor
E-Ticaret

HediyeKartlar.com farklı markaların kişiselleştirilmiş hediye kartlarını bir araya getiriyor

Hediye kartları, özel günlerde ne hediye alacağım diye düşünenlerin yardımına koşuyor. Dijital dünyanın yeniden popüler hale getirdiği hediye kartları, son dönemlerden yerli girişimcilerin de dikkatini çekiyor. Emrah Keleş, Koray Perk ve Yasin Çelik tarafından kurulan HediyeKartlar.com bu trende ayak uyduran girişimler arasında.

HediyeKartlar.com, kullanıcılar tarafından çok iyi bilinen hediye kartı konseptini internete taşıyor. İşin içine biraz kişiselleştirme kattığını da belirtelim. Hediyeleşme trendlerini göz önünde bulunduran kurucular, hediye kartlarının kartpostal ve kutu seçenekleriyle birlikte gönderebilme seçeneğini düşünmüş.

Hediyekartlar.com'a giren kullanıcılar, sitenin sağ tarafında bulunan 'Hemen satın al' ve 'Hediyen kime' seçenekleriyle hediye kartlarını hazırlayabiliyor. Kullanıcılar marka seçtikten sonra hediye kartı miktarını belirleyip alıcıya gönderebiliyor. Bu noktada kişiselleştirebilme özelliklerinin de bulunduğunu hatırlatalım.

10 farklı marka bulunuyor

Şu anda sitede Damat Tween, Mudo, Marks & Spencer, Toyzz Shop, Setur, Teknosa, D&R, Migros, Sarar ve Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) olmak üzere 10 farklı marka ve kurum bulunuyor. Hediye kartlarının tutarlarının ise 25 TL ile 2 bin TL arasında değiştiğini paylaşalım.

Kuruculardan aldığımız bilgilere göreyse sitedeki markalara yakın zamanda mobilya, lüks giyim ve kozmetik gibi farklı kategorilerdeki şirketler dahil olacak. Öte yandan TEGV gibi sivil toplum kuruluşlarıyla yapılan anlaşmaların devam edeceği kurucuların paylaştıkları arasında. Söz konusu sivil toplum kuruluşları olunca kurucuların, kâr elde etmeden tüm geliri ilgili kurumlara aktardığını belirtelim.

hediyekartlar-com-ana-sayfa

Gelir modeli komisyona dayanıyor

Hediyekartlar.com'un gelir modeli, satılan hediye kartlardan alınan komisyona dayanıyor. Ancak gelecekte sunulan kişiselleştirme seçeneklerini arttırılacağı ve yeni bir gelir modeli daha yaratılabileceğini söyleyelim.

Kurucuların gelecekteki planları arasında hediye kartlarını Türkiye'de daha popüler ve ulaşılabilir hale getirmek bulunuyor. Kurucular, bu amaçla hem tüketicilere ve markalara hediye kartların avantajlarını anlattıklarını hem de hediye kartlarını farklı kanallardan tüketicilere ulaştırmaya çalıştıklarını söylüyor. Öte yandan Hediyekartlar.com'un mobil uygulamasının yakın zamanda yayınlanacağını ifade edelim.

Hediye kartları, uzun yıllardan beri Türkiye'deki kullanıcıların bildiği, ancak çok da talep göstermediği bir konsept. Hediyekartlar.com, bu konsepti kişiselleştirilebilir kartlarla internete taşıyor. İşin içine kişiselleştirme ve internet girince, hediye kartlarına bakış açısının nasıl değişebileceğini şimdiden söylemek zor. Kullanıcıların, tek noktadan farklı markaların hediye kartlarına ulaşabilmesi, tüketici bakımından dikkat çekici bir özellik olabileceğini söyleyebiliriz.

HediyeKartlar.com ekibi tarafından hazırlanan videoyu aşağıda izleyebilirsiniz.

Yorumlar (11)
 1. Ozan Emre Erol Ozan Emre Erol

  Kişiselleştirmeye ağırlık verilebilirse, örneğin kartpostalın üstüne resim ekleme gibi hediye kartındaki tek haneli komisyon gelirinden çok daha önemli bir gelir modeli yaratılır. Türkiye'deki e-ticarette hacminde kişiselleştirilmiş ürünlerin payının önemli ölçüde artacağını düşünüyorum.

  1. Hediyekartlar.com Hediyekartlar.com

   Merhaba Ozan Bey,

   Şu anda kullanıcılar diledikleri fotoğrafı yükleyerek kendi kartpostallarını tasarlayabiliyorlar. Kişiselleştirme seçeneklerine yenilerini eklemeye de devam edeceğiz. Yorumunuz için çok teşekkürler.

 2. Benim daha önce de alışveriş yaptığım bir site. Kullanımı kolay ve sade. Siparişimi de hemen gönderdiler. Umarım başarılı olurlar...

 3. Evren Macun Evren Macun

  Düşünce güzel.Proje olarak Türkiye buna hazır mı tam bilmiyorum ama benim için tek negatif olay sitenin tasarımı.Renklerin tüketicide ne anlama geldiğini çok iyi bilen biri olarak site tasarımının revize edilmesini öneriyorum.

  1. Hediyekartlar.com Hediyekartlar.com

   Merhaba,

   Site tasarımımızı süreç ilerledikçe geliştiriyor olacağız. Konuyla ilgili detaylı yorumlarınızı iletişim sayfamızdan paylaşabilirseniz çok seviniriz. Yorumunuz ve vaktiniz için teşekkürler.

 4. Yazarbk Yazarbk

  fena bir sistem değil. Fiyat özgürlüğü sunmaması eksi bir unsur.

  1. Hediyekartlar.com Hediyekartlar.com

   Merhaba,

   Yorumunuza kesinlikle katılıyoruz. hediyekartlar.com olarak amacımız hediyeleşmeye maksimum özgürlüğü getirebilmek. Ancak markaların mevcut hediye kart altyapıları gereği, ne yazık ki şu anda fiyat esnekliği sunamıyoruz. Pazarın gelişmesiyle birlikte markalar bu gibi özellikleri eklediğinde biz de hemen sitemizi adapte edeceğiz. Yorumunuz için çok teşekkürler.

 5. Tanıtım videosunu seslendiren arkadaşın ses tonu ve vurgulamalarından sonra insanın bu siteden alış-veriş yapacağı varsa da yapası gelmiyor. Bu kadar kötü ve insana negatif etki yapan bir ses tonundan sonra böylesine küçük ama etkili ayrıntıları atlamamaları gerekir..

 6. Facebook, Twitter logolarına tıklayınca doğrudan Facebook.com'a ya da Twitter.com'a göndermesi de çok iyi olmuş.

  1. milliyet.com'a link bulamadım sitede :)

 7. Jobsturk Jobsturk

  Gayet başarılı buldum, umarım istedikleri yere gelebilirler.