Bumerangame.com: Kutu oyun pazarında yeni bir e-ticaret oyuncusu

Bumerangame.com: Kutu oyun pazarında yeni bir e-ticaret oyuncusu

Bilgisayar oyunları ve oyun konsolları, sosyal ve mobil oyunlara pay kaptırmaya devam ediyor. Ancak bu rekabette kutu oyunlarının satışa sunulduğu e-ticaret siteleri yeni bir cephe açıyor. Bumerangame.com da bu cephenin yeni ve iddialı oyuncularından biri.

Mobilpark'ın da kurucusu olan Murat Işık tarafından kurulan Bumerangame'i kısaca tüm konsol oyunlarının satıldığı bir oyun mağazası olarak tanımlayabiliriz. 15 Aralık 2012'de açılan sitede PC ve Mac, PlayStation, XBox360, Nintendo modelleri için 13 kategoride, 30'a yakın markanın yüzlerce oyunu bulunuyor.

Bumerangame

Hedef bir yılda yüzde 15

2011 verilerine göre 40 milyon TL'lik bir kutulu oyun pazarı olduğu kabul ediliyor ve Bumerangame 2013 yılı sonuna kadar pazarda yüzde 15'lik bir pazar payı hedefliyor.Bu hedefe ulaşmak için tüm Türkiye'ye kargo ücreti almadan oyun gönderiyor ve fiyat rekabetine giriyor.

Diğer satış sitelerindeki uygulamaları ve oyun pazarındaki ikinci el dünyasını bilmiyorum ama Bumerangame'de Sarı Oyunlar kategorisinde ikinci el oyunlar öne çıkıyor. Oyuncular siteden aldıkları oyunları 3 ay içerisinde kutusuyla beraber geri gönderdiklerinde Bumerangame, size oyunun yarı fiyatını para puan olarak geri veriyor. Geri gelen oyunlar 2. el fiyatına yine Sarı Oyunlar bölümünde satılıyor. Kullanıcılar da geri kazandıkları bu parayla puanları başka bir sarı oyun almakta kullanabiliyor.

Oyun severlerin kendi mahallesinde vb. bir yerde alışkın olduğu bir oyun satıcısı vardır ama bu alanda Bumerangame.com gibi yeni girişimlerin çıkması bize bir şeyi net olarak gösteriyor; e-ticaretin hacmini büyütecek yeni bir kanalla karşı karşıyayız.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.