Bumerangame.com: Kutu oyun pazarında yeni bir e-ticaret oyuncusu
E-Ticaret

Bumerangame.com: Kutu oyun pazarında yeni bir e-ticaret oyuncusu

Bilgisayar oyunları ve oyun konsolları, sosyal ve mobil oyunlara pay kaptırmaya devam ediyor. Ancak bu rekabette kutu oyunlarının satışa sunulduğu e-ticaret siteleri yeni bir cephe açıyor. Bumerangame.com da bu cephenin yeni ve iddialı oyuncularından biri.

Mobilpark'ın da kurucusu olan Murat Işık tarafından kurulan Bumerangame'i kısaca tüm konsol oyunlarının satıldığı bir oyun mağazası olarak tanımlayabiliriz. 15 Aralık 2012'de açılan sitede PC ve Mac, PlayStation, XBox360, Nintendo modelleri için 13 kategoride, 30'a yakın markanın yüzlerce oyunu bulunuyor.

Bumerangame

Hedef bir yılda yüzde 15

2011 verilerine göre 40 milyon TL'lik bir kutulu oyun pazarı olduğu kabul ediliyor ve Bumerangame 2013 yılı sonuna kadar pazarda yüzde 15'lik bir pazar payı hedefliyor.Bu hedefe ulaşmak için tüm Türkiye'ye kargo ücreti almadan oyun gönderiyor ve fiyat rekabetine giriyor.

Diğer satış sitelerindeki uygulamaları ve oyun pazarındaki ikinci el dünyasını bilmiyorum ama Bumerangame'de Sarı Oyunlar kategorisinde ikinci el oyunlar öne çıkıyor. Oyuncular siteden aldıkları oyunları 3 ay içerisinde kutusuyla beraber geri gönderdiklerinde Bumerangame, size oyunun yarı fiyatını para puan olarak geri veriyor. Geri gelen oyunlar 2. el fiyatına yine Sarı Oyunlar bölümünde satılıyor. Kullanıcılar da geri kazandıkları bu parayla puanları başka bir sarı oyun almakta kullanabiliyor.

Oyun severlerin kendi mahallesinde vb. bir yerde alışkın olduğu bir oyun satıcısı vardır ama bu alanda Bumerangame.com gibi yeni girişimlerin çıkması bize bir şeyi net olarak gösteriyor; e-ticaretin hacmini büyütecek yeni bir kanalla karşı karşıyayız.

Yorumlar (8)
 1. Mustafa Çakmak Mustafa Çakmak

  Tasarım ve güvenirlik bakımından oldukça iyi bir site. Fazlası var eksiği yok denilecek kadar iyi.

 2. Metin P Metin P

  Bu tür projelerin pazara girişinde nedense hep sıkıntı var, site, tasarım, alt yapı vs. her şey ne kadar iyi ne kadar güzel olursa olsun, unutulmaması gereken tek bir şey var.

  Bu pazara girerken ucuz fiyat ile girmelisin, ps3 oyunlarını 8 / 10 dakika inceledim neredeyse tamamı teknoloji ve kitap mağazalarında 10/ 15 tl daha ucuz. Son kullanıcı buna bakar, en azından piyasaya yeni giriyorsan. Maalesef piyasaya ucuz fiyatlar ile girememişler, özellikle ps store un artık çok iyi ciro yaptığı düşünülürse o kategoride işleri zor gibi geldi bana

  1. Murat Işik Murat Işik

   Öncelikle ilginiz ve değerli eleştirileriniz için çok teşekkür ederiz.

   Fiyat konusunda daha iyisini sağlamak için hem ithalatçılar hem de bankalar nezdin de elimizden geleni yapamaya çalışıyoruz ve çalışacağız.

   Fakat Bumerangame Satın almış olduğunuz oyunun geri dönüşümünü sağlayaraak ödemiş olduğunuz bedelin %50 sini geri kazanmanızı sağlayan farklı modelle çalışan bir girişim.

   Bu model deki asıl amaç zaten sizelere daha uygun maaliyetle oyun eğlencesini sunabilmek.

   Ama yine de değerli eleştirinize uygun olarak hareket edeceğimizden emin olabilirsiniz. teşekkür ederim.

 3. Bir başka kutu oyun satış sitesi olan gamoba.com'dan daha ucuz fiyatlar.Mesela PC STAR WARS : THE OLD REPUBLIC adlı oyun 124,60 lira iken burada 39 lira. Üstelik kargo ücretsiz falan diyor. Böylesine bir fark var nasıl mümkün olabiliyor ki? Böyle olacaksa şayet mutlaka başarılı olacaktır.

 4. Göktuğ Göktuğ

  Sitenin tasarımı sade ve anlaşılır fakat renkler beni rahatsız edecek kadar canlı. Bir tarafta sarılar, fosforlu yeşiller, diğer tarafta pembeler.

  Her seferinde çıkan "Giriş Sayfanızı Seçin" uyarısı çok itici. Bir defa seçmediysem tekrar sormasına gerek yok.

  PC STAR WARS : THE OLD REPUBLIC, D&R online'da da indirimde şu anda. Sanırım gamoba tedarikçi indirimlerini yansıtmıyor sitesinde o yüzden fiyatı yüksek kalmış.

  Bu oyunların Türkiye distribitörü ARAL olduğu için satış fiyatları fazla oynamıyor. Büyük oyuncular belirli bir kota üzerinde alım yapabildikleri için muhtemelen daha ucuza alıyorlardır. Onun haricinde zaten hepsinin alış fiyatı belli, biraz kar marjı koyunca bu fiyatlara gelmesi normal oyunların.

  Sarı oyun güzel bir uygulama olmuş. 3 ay içinde yarı fiyatına geri verebilecek olmak insanların daha rahat alışveriş yapmasını sağlayacaktır.

  Sarı oyunların arasında stokta olmayan ürün var. Sonuçta ikinci el oyunlar listelenecek burada. Stok yoksa gösterilmemesi gerekmez mi? Ayrıca 2. sayfa linki çalışmadı sarı ürünler kategorisinde.

 5. İsme çok ısınamadım. Telafuz edemiyorum. bumerangeym mi? İleride başka pazarlara girer diye yaptılarsa boomerang filan olurdu herhalde...

  Öztürkçeci filan değilim bu arada. Yani bi playstore değil (ki o mükemmel bir tercih olmuş.)

  Hazır erkenken yeniden markalandırmaya gidilebilir belki.

  Not: olumsuz görünmez istemezdim. Fikir güzel...

 6. "Diğer satış sitelerindeki uygulamaları ve oyun pazarındaki ikinci el dünyasını bilmiyorum ama "

  bence yazıyı yazan kişinin bunu deme hakkı yok.

 7. Çok fazla büyüdüğü için balon patlamış sanırım.