Okurlarının hayatının parçası olmak isteyen ilkEkran.com yayın hayatına başladı
Eğlence

Okurlarının hayatının parçası olmak isteyen ilkEkran.com yayın hayatına başladı

İçerik günümüzde çok değerli ve 4 Şubat 2013 tarihi itibari ile yayına başlayan İlkEkran.com da, içerik alanında kullanıcıları için ayrılmaz bir parçası olmayı hedefliyor.

İlkEkran.com, özgün ve zengin içerikle birlikte alışverişeriş deneyimini birlikte sunan online bir platform. İlkEkran.com, gündemdem haberler, moda, yaşam, kombin yaratma, satın almak istediğiniz ürün ile ilgili detaylı bilgi veya öneri paylaşma, alışveriş gibi pek çok renge de sahip olacak.

İlkEkran.com bir içerik sitesi olmakla birlikte, kullanıcıları Alışveriş ve Moda bölümleri içerisinde e-ticarete de yönlendiriyor. İncelediğiniz, hakkında bir şeyler okuduğunuz ürünleri satın alabileceğiniz sitelerin bağlantılarına ulaşabiliyorsunuz.

İlkEkran

İlkEkran.com'un aynı zamanda bir Web TV'si de bulunuyor. Yani yazılı içeriğin yanı sıra, videolu içerik de İlkEkran'da yer alacak. İlkEkran.com'un amacı aslında biraz da adı ile örtüşüyor gibi gibi gözüküyor, kullanıcıların "ilk ekranı" olmak istiyorlar. Online medya ve içerik dünyasının yeni oyuncusunun Genel Yayın Yönetmeni ise Nurcan Akad.

Yorumlar (23)
 1. Site çok yavaş açılıyor. :(

 2. Yeni acilan sitelere link verirken webrazzinin gelecek trafik yuku hakkinda artik karsi tarafi uyarmasi gerekiyor kanimca. Linke tiklayip site acilmayinca site icin kotu imaj oluyor.

  1. Webrazzi Effect

   1. techcrunch effect ile karşılaştırılamaz ama bizim girişimciler bu durumu hiç düşünmedikleri için sonuç aynı.

 3. Serkan Utku Öztürk Serkan Utku Öztürk

  Tasarım çok güzel, içerik olarak bıraktığı ilk izlenim oldukça doyurucu. Umarım başarılı olurlar, tebrikler.

 4. Canlıizletv Canlıizletv

  İçerik olarak çok geniş bir alana hitap ediyor.Umarım hepsini bir arada götürebilirler.Fakat site ilk girişte çok yavaş yükleniyor benim internetimlede alakalı olabilir.

 5. Volkan Küçük Volkan Küçük

  Sade, kullanışlı, şık ve güzel. Ancak bir içerik sitesi için bizim insanımıza hitap eden tarzlar değil. İnsanın gözü hürriyet, milleyet, vatan gibi her yanı dansöz gibi oynayan siteleri arıyor.

  1. :))) aynen benim de gözüm bunları aradı: Fil gibi fontlarla "GENELKURMAY'DAN ŞOK AÇIKLAMA" bannerları, kırmızı daireli belirteçler, kımıl-kımıl gifler, ...

 6. Site güzele benziyor. duyduğuma göre yazılım ekibinin başında İlker Varol varmış, nasıl transfer etmişler bu ekibi oluşturmuşlar doğrusu bilemedim. Belli ki arkalarında büyük bir grup var. Hayırlı olsun tekrar..

 7. Youtube'da ki reklamları gerçekten başarılı olmuş, başlangıç için çok yaratıcı :)

 8. Baris Ugus Baris Ugus

  Öncelikle hayırlı olmasını dilerim hem yatırımcısına hemde operasyonunda yer alan arkadaşlara.

  Önerim:

  .net den kurtulmaları bu tarz projeler için ruby on rails diyorum.

  yurt dışı hostda olacaksa proje amazon platformu diyorum ( maliyet ve hız iyidir )

  İyi çalışmalar dilerim.

  1. Rıfat Zarifoglu Rıfat Zarifoglu

   Projenin üstünde kimbilir ne kadar zaman çalışılmış, testleri yapılmış, yayına verilmiş, her yerlere reklamlar çıkmış ve oturup baştan yapın gibi bir öneri geliyor.

   Sahi sizin ağzınızdan çıkanla kulağınızın duyduğu bir mi? ::)

   1. Baris Ugus Baris Ugus

    Konuyu açık yazmadığım için yanlış algıanmış. Peki, açık yazalım;

    Projeler yaşayan bir süreçtir. Değişim ve alt yapı desteği startup larda olmazsa olmazdır. Canlı yayında olan projeniz hizmet verirken yapılacak bir çalışma olarak düşünmenizi istiyorum. Yani yayındaki çalışmanızı değiştirmeden. Ayrıca .net üzerinde harcadığınız zamanın sadece %30 kadar ruby ile yazılım yapılır. %30 duyunca fiyatı da merak etmiş olabilirsiniz. Hemen yanıt vereyim ruby ile yapılacak programlama daha yüksek maliyete çıkar. Ancak proje yaşam süresi ve gelişme süresi içinde .net daha ucuza iş çıkaracaksınız.

    İyi çalışmalar dilerim.

   2. Yorumla Yorumla

    @baris bey, öncelikle bir platforma yakınlığınız, ilişkiniz daha önce tecrübe etmiş olmanız ve bunu aktarmanız normal olmakla birlikte .net gibi geniş bir platform hakkında %30 daha az eforla yapılır gibi kesin bir yargının kimseye bir faydası olmadığı gibi gerçekliği konusunda neredeyse kesin ifadenin elde edilmeyeceği konudur. Projenin ihtiyaçlarına göre A,B,C,C# ile yapılabilir her proje. Burada alt yapı ihtiyaçlarını karşılamıştır ve ekibe bu yönde güvenilmiştir.

  2. Ayse Arkis Ayse Arkis

   Merhaba Baris Bey,

   Iyi dilekriniz ve onerilerniz icin cok tesekkurler. Bizde ruby on rails i dusunduk, ve tabi ki de daha iyi ancak Turkiye'de ruby on rails da yazacak yazilimci bulmakta gucluk cektik. Sizin onerebileceginiz kisiler olur mu?

   Cok sevgiler,

   Ayse Arkis

   1. Baris Ugus Baris Ugus

    Ayşe hanım merhaba;

    [email protected] adresime mail atarsanız konu hakkında yardımcı olabilirim.

    İyi çalışmalar dilerim.

 9. Site son zamanlardaki en iyi girişimlerden bence. Sitede gezmek çok zevkli. Tebrik ediyorum.

 10. Site hizlandi, webrazzi haberleri ise yariyor, site yetkillleri dikkate aldi :)

 11. Serhat Celep Serhat Celep

  gerçekten Türkiye'de böyle işler görmek güzel. Haber akışları dışında son yılın modası olan kombin olayını oturtmuşlar gördüğüm kadarıyla. Bir de satış konusunda ürün yelpazelerini genişletirlerse bence çoğu kullanıcının ilk ekranı olabilir. özellikle büyük bir çoğunluğun gazete okumak, alışveriş yapmak, fotoğraf galerileri gezmek gibi zevkleri olduğu gerçeğini göz önünde bulundurursak daha çok yol katedecek gibi duruyor. Başarılar bu işin arka planında ki herkese. Şahsen ben çok beğendim.

 12. Tüketimbey Tüketimbey

  Tasarım harika gerçekten. Domain adı da ismi ile müsemma durumda. Umarız uzun soluklu olurlar.

 13. bu arada bu lafım da dandik sitelere dandik diyince yorumlarda onların avukatlığını yapan, türk girişimlerine destek olun kötüleyip durmayın diyen kitleye,

  bakın ortadaki iş iyi olunca yorumlar da iyi oluyor, kötüye kötü demeyeceksek yorumlar neden var olsun ki.

 14. Silivrli_Boys Silivrli_Boys

  tükiyedeki haber sitelerinde haber okumak gerçekten eziyetti.Haber okurken işkence çektiriyolardı.Site kullancıyı tutuyor,tasarım ayrıca göz yormuyor çok başarılı bir çalışma olmuş.Emeği geçenlerin ellerine sağlık

 15. 5 ay dayanabildi demek. Yazık.. Çok kötü söylentiler var. Elemanlarının parasını ödemedikleri konuşuluyor. Siteyi kapatacaklardı bari kullanıcılarını bilgilendirebilirlerdi.